O czym chcesz poczytać na blogach?

Państwowa inspekcja pracy

b-h-p.blog

Zakres profilaktycznej opieki zdrowotnej nad pracownikami obejmuje:
• przeprowadzenie okresowych badań lekarskich, orzekanie o możliwości wykonywania dotychczasowej pracy. Skierowanie na przeprowadzenie badania wydaje pracodawca po zgłoszeniu przez pracownika niemożności wykonywania dotychczasowej pracy. Profilaktyka zapewnia także.

Ciąg dalszy komentarza nowelizacji PIP wkrótce...

Tagi: kontrola, bhp, polecenia, pip, wystapienia, państwowa inspekcja pracy

skomentuj (0)

Zmiana ustawy o PIP cz. 2 2011-07-21 08:54:10

Solanka – Informacje z miasta i gminy Kłodawa

Połowa pochodzi z kopalni Kłodawa. To największy producent soli kamiennej w kraju, której głównym odbiorcą jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Ta państwowa kopalnia powstała w 1949 r. Miała wydobywać sól potasową, ale eksperci się pomylili, bo są tu głównie złoża soli kamiennej. Przez 61 lat w kopalni powstało.

Proc. soli więcej? Grożą nam nawet kary do 10 proc. wartości trzyletniego kontraktu. W skali całej firmy to może być nawet kilkanaście milionów złotych.

Państwowa Inspekcja Pracy ukarała Kłodawę mandatem 5 tys. zł za przekroczenia norm pracy. – Płacimy i robimy swoje dalej. Przecież nie zamknę kopalni w weekend na kłódkę – mówi.

Sąd Postępowanie cywilne NACZELNE ZASADY

RZECZNIK PRAW OBYWATELSKICH, ORGANIZACJE SPOŁECZNE, INSPEKTOR PRACY.

Organy nie zainteresowane bezpośrednio w sprawie. art. 631-632 – Państwowa Inspekcja Pracy. W sprawach o ustalenie istnienia stosunku pracy inspektorzy pracy mogą występować przeciwko powodowi na rzecz obywateli, a także występować za zgodą powoda,.

Święta w Wielkim Mieście

23:07, pan_socjolog
Link Dodaj komentarz »
sobota, 06 grudnia 2008
Podział pracy, czyli po co dwa razy fatygować Mikołaja?

No.

jak i wszelkiej maści wigilijne przygody


kwalifikują zawód Mikołaja jako podwyższonego ryzyka doznania uszczerbku na zdrowiu fizycznym i psychicznym. Co na to Państwowa Inspekcja Pracy? Co na to związki zawodowe? Gdzie są obrońcy uciśnionych? No gdzie?!

Całe szczęście, że w niektórych miejscach Polski zastosowano odpowiedni podział.

ciekawazycia

Zapomniałam ostatnio dodać, że zmieniono mi sędziego i teraz już nie muszę patrzeć jak sala sądowa zmienia się w plac zabaw. Gdyby tamtą sędzię dyscyplinarnie wyrzucono z pracy mogła bym żyć w przekonaniu, że coś się w końcu zmienia. Póki co pozostaje mi tylko mijać ją na korytarzach budynku wymiaru sprawiedliwości oraz przemilczać jej.

W wolność pracodawców, pracowników i ludzi myślących.

PIP czyli Państwowa Inspekcja Pracy, bez przeprowadzenia jakiegokolwiek dochodzenia, złożyła do sądu sprawę przeciwko GLS. Każdy, kto choć raz leciał samolotem powinien tą nazwę kojarzyć..

Szkolenia BHP

  • Szkolenia z zakresu BHP

    Zasad bezpieczeństwa i higieny pracy przestrzegać musi każdy przedsiębiorca, a jeśli zatrudnia przynajmniej jedną osobę ma obowiązek zapewnienia szkolenia z zakresu BHP. Przeprowadzenie takiego szkolenia.

    Związane z zakresu medycyny pracy, ergonomii i ekonomiki pracy itp. Podmiotem odpowiedzialnym za przestrzeganie przez przedsiębiorców wyżej wymienionych zasad jest PIP – Państwowa Inspekcja Pracy. Za nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy grożą najczęściej bardzo dotkliwe kary finansowe, dlatego też lepiej dobrze się z nimi zapoznać i.