O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Państwo

Jak to się robi po ludzku czyli o rozkułaczaniu i takich tam.

Na własność prywatną. Czym się zresztą różni faszyzm od komunizmu? Formą własności w zasadzie. W komunizmie nie przewiduje się czzegoś takiego jak właność prywatna. Zresztą socjalizm idealny jest ustrojem czysto teoretycznym. Faszyzm i komunizm są ustrojami realnymi tylko dlatego, że zakładając totalitarną formę przymusu państwowego są w stnie pewne ograniczone cele zrealizować. To, że olbrzymim marnotrawnym kosztem to juz inna sprawa. Wszystko przecież co robi państwo jest potwornie drogie i nieefektywne.
Pomijając kwestie państwa istniejącego dla siebie samego i pobierającego haracz tylkko po to by się utrzymać na powierzchni sądzę, że państwo jest przede wszystkim po to by realizować postawione cele w zarządzaniu tam gdzie nie opłaca się zarządzać prywatnie. Nie ma wiele obszarów w ten sposób zdefiniowanych. Wspólne dobro jednak w taki spsób zdefionwane staje się bardzo klarowne.
Zresztą od razu pewne kwestie się upraszcają a przede wszystkim urzędak stanie się urzędnikiem pracującym na dobro wspólne a nie rozkapryszoną starą ciotą wydającą decyzję w zależności czy ma okres tego dnia czy też nie.


cdn.


Przypominam.Od póltora roku Polbank nie płaci mi kredytu hipotecznegoi nie.

dzi-kus.blog

Przytulić - już nie może się doczekać mojego pojawienia się w nowym domku. Myślę, że nie będzie mi tam źle.

Byle do wtorku!!

Tagi: forum, wątek

skomentuj (0)

Wtorek - dzień zmian 2010-08-10 23:40:42

Jest! w końcu nadszedł... wytęskniony wtorek, dzień wielkich zmian!

Po pierwsze - sterylizacja.
Po niedługiej podróży w transporterze (który notabene udało mi się nieco zdewastować), uśpiona przez kratkę zostałam poddana temu nieodwracalnemu zabiegowi.

Po drugie - nowi Państwo.
Nie tacy źli jak mogłam przypuszczać:
 - Niezbyt nachalni - starają się dać mi tyle swobody, ile potrzebuję - pilnując jednak abym nie zwiała (więc nie tyle ile bym chciała).
 - Wystarczająco troskliwi - pilnują abym miała dostęp do świeżej wody, bo po operacji jeść jeszcze nie mogę; dali mi jej z naddatkiem, co skończyło sie małym wypadkiem.
 - Niezbyt srodzy - nawet pierwszy "wypadek" ich nie zniechęca ani nie wyzwala demonów.
 - Wystarczająco wyrozumiali - aby przynajmniej probować zrozumieć moje nastawienie i potrzeby w tym jakże stresującym dla mnie dniu...

Palestyna

Się do narodu żydowskiego)
- wszelkie formy zaprzeczania, trywializowania bądź usprawiedliwiania zbrodni Holocaustu
- obwinianie narodu żydowskiego o „wszelkie zło na świecie”, o większą lojalność w stosunku do państwa Izrael, o przynależność do „międzynarodowego spisku”, mającego na celu zawładnięcie światem
- tworzenie lub przedstawianie prześmiewczych, wyszydzających, poniżających, demonizujących, karykaturalnych wizerunków osób na podstawie ich żydowskiego pochodzenia, utrwalających negatywne stereotypy dotyczące Żydów
- porównywanie polityki prowadzonej przez współczesne państwo Izrael do polityki nazistów
- odmawianie Żydom prawa do posiadania własnego Państwa.

Bardzo mądrą myśl wyraził swego czasu Oliver Wendell Holmes junior /sędzia Sądu Najwyższego U.S.A. 1928r.

Powiedział: Żadna zasada Konstytucji nie zasługuje bardziej na poszanowanie niż zasada wolności myśli – nie chodzi tu o zapewnienie jej tym, którzy się z nami zgadzają, lecz to, by mogły z niej korzystać osoby, których poglądów nie znosimy.

http://www.jpost.com/servlet/Satellite?cid=1195036610030&pagename=JPost/JPArticle/ShowFull

http://aaargh.com.mx/fran/livres/LBzad.pdf
.

Biurokracja to dobrze zorganizowana zaraza

Bardziej kosztowna. Jest nią mianowicie powołanie urzędu, instytucji, a co najmniej pełnomocnika ds. rozwiązania danej sprawy. Na tej zasadzie Julia Pitera walczyła ostatnie lata z korupcją zastępując/uzupełniając/wspomagając (niepotrzebne skreślić) policję, prokuraturę, CBA, CBŚ, a może nawet ABW.

W walce z biurokracją rząd zapowiada sięgnięcie po pomysł nr 2. Pojawił się bowiem, ogłoszony w związku z pracami rządu, pomysł powołania pełnomocnika rządu ds. deregulacji gospodarczych.

Inicjatywa cenna filozoficznie, ale... No właśnie, "ale" jest co najmniej kilka. Kilka dni temu pisałem o praktycznie przesądzonej likwidacji komisji Przyjazne Państwo. Czy pełnomocnik miałby ją zastąpić? Zapewne nie, bo komisja sejmowa, a rządowy pełnomocnik to dwie absolutnie różne sprawy.

Może zatem pełnomocnik zastąpić miałby wicepremiera, ministra gospodarki Waldemara Pawlaka? Bo to on do tej pory odpowiadał za "deregulacje". Jeśli taki jest plan, to nie wróżę mu powodzenia. Głównie z przyczyn politycznych. Gdy wicepremier, szef partii współrządzącej składał projekty deregulacyjne administracja zawyła ze złości i z ponad 100 propozycji zmian, ostało się zaledwie 30. Jeśli taką samą propozycję złożyłby anonimowy, słabo umocowany pełnomocnik, w życie zapewne weszłoby nie więcej niż 10.

A niech mnie śnieg pochłonie.

Śmieszy mnie i wzrusza Nostalgia Critic. Znam powyższą piosenkę, w całej jej słodko-melancholijnej krasie.
Uważam, że miałam ogromne szczęście.


♣ Masz ochotę skomentować? [0]

10 powodów, dla których wolę totalitaryzm

  1. Państwo totalitarne nie denerwuje obywateli przydługimi sprawozdaniami z nieudolnej pracy swego aparatu. Państwo demokratyczne ma za duży tupet, a za mało wstydu, żeby z tego zrezygnować.
  2. Państwo totalitarne nie ukrywa przed obywatelami, że już teraz dzieje się dobrze, a z czasem będzie coraz lepiej. Państwo demokratyczne zanudza nas jawną korupcją i machlojami.
  3. Państwo totalitarne zwalnia od myślenia, wszak złota ścieżka została już wyznaczona. Państwo demokratyczne każe dokonywać salomonowych wyroków i wybierać między pustym a próżnym.
  4. Państwo totalitarne nie dzieli się władzą ze zwykłymi obywatelami. Zważywszy na znaczny odsetek nieuków i.

Libertarianie | Multiblog wolnościowców

Na lukratywnych posadkach prostego robola np. w hucie, w kopalni czy u szambonurków. I za pewnie nie podniosą…

Po drugie: Nikt nie broni partii X czy Y wystawienia na swojej liście 50% lub więcej kobiet. Dla lewaków widocznie, jak nie ma nakazu wystawiania odpowiedniej liczby kobiet, to znaczy, że nie można tak robić. Ale oni są pokręceni.

Po trzecie: Nikt nie broni partii X czy Y wprowadzenia do statutu partii parytetu, tak jak to zrobili Zieloni 2004. Proszę zauważyć, że parytet w partii, która jest jawnie pro-homoseksualna jest doskonałym przykładem pomylenia paryteciarzy. Natomiast państwo nie powinni się czymś takim zajmować, Sejm nie jest od leczenia kompleksów.

Po czwarte: Dyskusja z paryteciarzami pokazuje całą gamę zacietrzewienia umysłowego lewactwa, bo oni potrafią w tym temacie bredzić, że parytet to proteza, która ma imitować stan normalny, że w ogóle opresyjny patriarchat dyskryminuje kobiety, że równouprawnienia nie ma… Kobiety mogą zostać posłankami tak samo jak mężczyźni posłami, więc równouprawnienie jest, wbrew pieprzeniu lewaków.

Po piąte: Dzisiaj parytety dla kobiet, jutro za pewnie dla homoseksualistów. Bo niby w czym taki homoś.

mocniejszy

Posiadania ziemi i budowy na niej domu nie istnieje. Kto posiada ziemię, nawet nie mając z niej żadnego dochodu, ani w ogóle nie mając dochodu, musi płacić podatek gruntowy. Jeśli go nie zapłaci, straci ziemię i nieruchomości. Aby wybudować dom na własnym gruncie, należy uzyskać urzędowe zezwolenie po uiszczeniu związanych z tym opłat, w tym po opłaceniu projektu podpisanego przez architekta, który zawód wykonuje za zgodą państwa.

9. Obłożone podatkami są nie tylko handel i usługi, ale również darowizny, spadki. Jest też podatek od posiadania odbiorników radiowych i telewizyjnych.

10. Państwo ustaliło nową definicję śmierci człowieka – niezgodną z odwiecznym rozumieniem człowieczeństwa. Uczyniono to w celu rozwoju transplantologii kosztem powszechnego prawa do życia, wbrew lekarskiemu obowiązkowi ratowania każdego życia ludzkiego do końca oraz wbrew zawartemu w lekarskiej przysiędze Hipokratesa etycznemu zakazowi szkodzenia jakiemukolwiek człowiekowi.

11. Ciało każdego obywatela należy do państwa tak długo, dopóki obywatel nie zapisze się na państwową listę osób nie zgadzających się na zabranie jego narządów w razie uznania go za dawcę do przeszczepów.

12. Po.

Państwo w państwie

twoj-gorny-slask.blog

Autonomii. Chociaż konstytucja Rzeczpospolitej Polskiej jasno mówi, że Państwo Polskie jest "jednolite" zwolennicy autonomii prezentują korzyści płynące z autonomii i proponują zmianę najważniejszego aktu prawnego w państwie.
Co to autonomia? Za Wikipedia.pl
Pojęcie Autonomia pochodzi od (staro)greckiego αυτονομία, (αὐτονομία)

Życie jest śmiechu warte, więc się śmieję...

Przechodzi moje najczarniejsze, hipotetyczne scenariusze... Poza tym więcej jest starych dewot i wieśniaków niż ludzi mających olej w głowie i potrafiących racjonalnie myślec.

Cóż, czeka nas państwo policyjne. Takie czasy, taki "solidarny" mamy niż demograficzny.

22:41, christ21 ,.

 

16:47, christ21 , Taaa...
Link Dodaj komentarz »
sobota, 22 września 2007
M jak Miłosc -.
Żywot Christa - II męczennika 4 rp po Barbarze Blidzie...

Jako że wszyscy się podsłuchujemy - Kaczyńscy nas, my Kaczyńskich, muszę napisac, iż żyjemy w jakimś dziwnym państwie. Istny 4 świat. Kaczmarka wyjebali, to aby nie zostac im dłużny, zaczął opowiadac z jakimi to ŚWINIAMI strasznymi to on musiał pracowac. Aż Giertych zarządał by mu odpowiedziano czy ON też był podsłuchiwany czy.

co widzę, widzę co

Nie była do końca jasna. Istniało PSL, które popierało większość społeczeństwa. Władza PPR nie była ugruntowana aż do 1948r! Żyd z zimną krwią mordował swoich więźniów, kiedy duża część Polaków liczyło na suwerenne państwo. Tymczasem Polski wymiar sprawiedliwości nie doczekał się informacji od izraelskiego odpowiednika, gdyż

Izrael konsekwentnie odmawiał wydania Morela. Ich stanowisko sprowadzało się do tego, że takie.

Liczbę 200 przypadków… Jeśli te dane dotyczyłyby wyłącznie napaści to można byłoby pochylić się nad nimi. Tymczasem jest to suma fizycznych i werbalnych ataków, mających miejsce przez 365 dni w 63milionowym państwie. Liczba znikoma, ale nie dla Żydów, w końcu to ich się atakuje.

Dwulicowość kwitnie. Zbrodnia na Polakach się nie liczy, obrażanie Żyda to najgorsze wykroczenie. Jednak nie to jest tragiczne. Przeraża mnie światowe przyzwolenie na taki podział. Wszyscy jak.

Bio-historical Critical Sociology

Wyczerpią. Pożądane w każdych warunkach i sytuacjach życiowych.

Każdego człowieka, można sklasyfikować pod względem psychospołecznym i umieścić na macierzy motywów zachowania, rys.3 Aby zapewnić sprawną komunikację w państwie, należy zacząć od właściwej socjalizacji jego obywateli, których typy psychospołeczne nie powinny wychodzić poza obręb ćwiartki II na macierzy determinantów, a typy najwyższego kierownictwa powinny być zbliżone do.

Na zaprzestanie wojny każdego z każdym, jest zrzeczenie się wolności jednostkowej, przez zawarcie umowy społecznej, przekazującej całą władzę suwerenowi (jednostce lub organowi kolegialnemu). Umowa taka tworzy wspólnotę i państwo, które nie może powstać w sposób naturalny, lecz musi być wynikiem świadomej decyzji ludzi.

Z poglądami Hobbes’a, o wrodzonym egoizmie i aspołecznej postawie człowieka dzikiego, nie zgadzał się John Locke i później John Stuart Mill, którzy argumentowali, że w odpowiednich warunkach ludzie są zdolni do działań altruistycznych.

No.