O czym chcesz poczytać na blogach?

Państwa europy

bo w każdym drzemie nutka ekshibicjonizmu - Onet.pl Blog

Igrzysk olimpijskich w pekinie jeszcze w tym roku. Olimpiada stała się przyczynkie do nagłośnienia, ostatnio zapomnianego w polskich mediach problemu tybetu, który wciąż cierpi z powodu chińskiej okupacji.
Jednak wciąż do najbardziej dotkliwych przejawów sprzeciwu wobec państwa środka ma należeć niepewny jeszcze bojkot ceremonii otwarcia igrzysk.
Tak, bowiem państwa Europy jak i  USA (tradycyjnie zaangażowane w niesienie pokoju i demokracji) są uzależnione w ogromnym stopniu od rozpędzonej chińskiej gospodarki i nie mogą sobie pozwolić na gest znaczącego sprzeciwu. Dlatego też wizyta duchowego przywódcy Tybetu, Dalajlamy w polsce.

Włoski Prometeusz – Italian Promethee

WNP to pokazują i podtwierdzaja.

Naszym zdaniem, Europa ma działać skutecznie, aby unikać straty Kijowa, Tbilisi i Chisinau i kolejnej rozbudowy nowego ZSRRu: zamknięcie drwi do rozszerzenia na wschód to wielka pomyłka na korzyść Moskwy, która niestety podtrzymują państwa Europy Zachodniej – zwłaszcza Francja i Niemcy – tradycyjnie pro-rosyjski i, z tego, antyeuropejskie.

Zwłaszcza Ukraina odegra znaczna role w tej geopolitycznej grze, ponieważ ona jest potrzebna zarowno Europie tak i Rosji, chociaż kulturowie i historycznie ona.

Marek M. Błażucki - Blog - Jest taki kraj - Onet.pl Blog

Aby wygrać jesienne wybory. Ani słowa o rurze tak płytko kładzionej na dnie Bałtyku w naszej strefie koło Świnoujścia, spokojnie patrzymy jak sojusz Niemiec i Rosji bije w nasze interesy gospodarcze i ostentacyjnie nas lekceważy. Tusk ciągle powtarza, że chcemy reprezentować państwa Europy wschodniej a zapomniał o małej przyjaznej nam i liczącej na nas Gruzji, gdzie gdy zabrakło Lecha Kaczyńskiego swoje łapy wyciąga już Rosja i szykuje dołączenie reszty tego państwa do swego terytorium po obaleniu M.Saakaszwilego. W Unii też Rosja rządzi, już.

Kultura niedawna i dzisiejsza - bloog.pl

    Widzenia swoich rozmówców.

  1. Próbuje dokonać oceny czasów powojennych za pomocą kryteriów współczesnych. Do czasów głębokiego stalinizmu w kraju zniszczonym przez wojnę przykłada miarkę opiekuńczego państwa Europy Zachodniej lat 90. XX w.

  2. Nie pozostaje bezstronny jako autor reportażu, sam zajmuje stanowisko i angażuje się w sprawę emocjonalnie.

Miłosne wierszyki i humor ze zbioru szkrabika


· Pod broń powołano całą młodzież od 16 do 60 lat 
· Skrzydła husarskie ważyły pół metra 
· Niewolnicy rzymscy byli używani do najcięższych prac, niektórzy jako nauczyciele 
· Na mordy carow państwa Europy patrzyły złym okiem 
· Polacy byli waleczni i walczyli w walce o Anglię, walcząc o niepodległość Anglii 
· Dokument składał się z trzech części: pierwszej, drugiej i trzeciej 
· Mumie słuzyły jako wkłady do.