O czym chcesz poczytać na blogach?

Palestyna

Mr Thistle

mr thistle

Polaka portret własny

In THISTLEISMY on Styczeń 28, 2009 at 5:51 pm

Jeśli jeszcze raz jakaś durna pała wyśle mi łańcuszek z przypomnieniem o palestyńskiej tragedii i że powinniśmy się łączyć i pomóc, to zabije na miejscu siekierą przez złącza, a głowę nabiję na pal i będzie mi robiła za lampion. Nie obchodzi mnie co się dzieje teraz w Palestynie, co więcej WAS TEŻ TO NIE OBCHODZI!


Króciutka dygresja na początek
Nienawidzę papieża. Tego zmarłego, chociaż ten.

journal - Onet.pl Blog

– a przy okazji nierozwiązywalne. Jakoś nie wyobrażam sobie, że którakolwiek ze stron konfliktu ustępuje. Bo i z czego?

Palestyńczycy zawsze, ale to zawsze będą mieszkali w małym, biednym kraiku. Na niewielkiej przestrzeni (zwłaszcza w Gazie) tłoczą się milionami (doliczmy do tego miliony w obozach dla uchodźców). Z kim i czym mieliby w przyszłości (po uzyskaniu pełnej, prawdziwej niepodległości) handlować? Z biedną Syrią, z biednym i przeludnionym Egiptem, z biedną Jordanią?

Wolna Palestyna będzie zależna od innych państw i od pomocy humanitarnej w każdym możliwym wymiarze. Kamienista, pustynna gleba Palestyńczyków nie wykarmi. Nie będą mieli również wody, ani żadnych surowców mineralnych.

Można więc sobie wyobrazić, jak będzie wyglądała sytuacja obywateli Wolnej Palestyny. Nic więc dziwnego, że walczą oni z Izraelczykami. Wizja Palestyny od morza do morza (Martwego do Śródziemnego) wygląda o wiele bardziej kusząco. Zresztą, co mają do stracenia? Czekać kilka, kilkanaście lat aż zrobi się w ich kraju normalnie? A kto zagwarantuje, że tak się kiedykolwiek stanie?.

ThirdBite – trzeci gryz Tel Awiwu

Główną atrakcją Rosh HaNikra są jaskinie, które są rezultatem procesu geofizycznego trwającego już setki, a może nawet tysiące lat. Wszystko zaczęło się od podziemnych wstrząsów, które spowodowały powstanie pęknięć w skale. W takie szczeliny dostawała się woda deszczowa rozpuszczając i poszerzając je aż w końcu uformowały się tunele oraz groty, które powiększają się również dzięki sile fal morskich uderzających w skały w takcie burz.

Skały w Rosh HaNikra składają się głównie z miękkich osadów morskich (kredy) przeplecionej ciemnymi kawałkami krzemienia.

Historycznie

W czasach mandatu brytyjskiego w Palestynie zauważono konieczność stworzenia połączenia kolejowego pomiędzy Bliskim Wschodem a Europą. Brytyjczycy, przy pomocy tysięcy robotników (z Australii, Nowej Zelandi, Południowej Afryki oraz Palestyny) położyli tory pomiędzy Hajfą, Bejrutem i Trypolisem w Libii. Nadzwyczajnym wysiłkiem w ciągu tylko jednego roku wykuto tunele w skałach Rosh HaNikra, zawieszono 15 mostów i zbudowano ściany ochronne przed falami morskimi. Jeden z mostów znajduje się dokładnie nad wejściem do głównej groty i łączy dwa tunele o sumarycznej długości 200 metrów. Ta trasa kolejowa służyła potrzebom wojskowym Brytyjczyków w latach 1943-48.

W 1944 roku tędy przejechały pociągi z byłymi.

My life in DXB - bloog.pl

http://www.youtube.com/watch?v=omIrLgQO9O0

 

http://www.youngatheartchorus.com/

 

 Podziel się:
Trackback: http://bloog.pl/id,3244067,trackback

komentarze (0) | dodaj komentarz

Niewygodna prawda

poniedziałek, 14 kwietnia 2008 9:36

Konflikt Palestyna-Izrael jest tu na Bliskim Wschodzie tematem szczegolnie aktualnym, bolesnym i budzacym.

Novalis

Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka. Mimo ze nie zwalnia z matury,na UJ finalista z wosu daje 100%. A finalista juz jestem.

Spada poparcie dla rzadu  i Platformy. Moje jednak maja, bo mimo kontrowersji i bledow (ACTA, Mucha), to jest to ekipa ktora jako jedyna potrafi poprawdzic ten durny kraj i narod do czegokolwiek wiecej niz bitwa o krzyz smolenski. Z tegpo tez wzgledu, poza Stadionem Nsarodowym, emeryturami i sprawami na Slasku nie slychac o niczym innym. A swiat idzie dalej.
W Syruii rewolucja i wojna domowa trwa w najlepsze. Al-Assad bawi sie tym co ma w zanadrzu swojej armii.
Iran – czekam n swieta wojne w obronie wolnosci i zniszczenie Izraela, wiekopomne wyzwolenie Palestyny.

I debata wyborcza – w Rosji, USA, Francji i Niemczech. Wszedzie wybory prezydenckie. Berlin w sumie sie nie liczy, bo od czaasow fuhrera glowa panstwa to nic wielki4ego, w Rosji niedzwiedz i wybor jest jeden, w USA chca wynagrodzic niewolnictwo Murzynom, a we Franji Rumuni sa niemile widziani.

ZBIGNIEW HOŁDYS Stalker

1.     Swiety koniec i spokoj.

Wszystko dzieje się na niebieskim sambodromie,
nieboskłon upadł już na ziemie,
nie ma świętości -
- w modlitwie na koniec swiata.

Przyjdzie Jezus w glanach,
chciałby jezdzic na harleyu,
pokłon wykonac manetka od gazu -
- w pejzażu konca swiata.

Piekło.