O czym chcesz poczytać na blogach?

Paktofonika

HipHop

W kręceniu teledysku Grupy Operacyjnej – Mieszko.

W 2009 roku razem ze swoją matką i ciotką nagrał Diss na Peję, Liroya oraz Tedego.

Tagi: Ędward
16:03, dr00ps
Link Dodaj komentarz »
Pokahontaz

Pokahontaz - polski zespół hip-hopowy, powstały po rozwiązaniu Paktofoniki (21 marca 2003). Tworzą go: Fokus, Rahim (byli członkowie Paktofoniki) oraz DJ Bambus.

Po samobójczej śmierci Magika członkowie składu Paktofonika zakończyli działalność zespołu tworząc nową grupę – Pokahontaz.

Od czasu założenia grupa występowała m.in. w Polsce i Stanach Zjednoczonych. 24 maja 2004 roku ukazał się pierwszy promocyjny singel zatytułowany Wstrząs dla mas, do którego powstał także teledysk. 2 kwietnia 2005 ukazał się pierwszy album grupy Pokahontaz, Receptura wydana przez wytwórnię Kreska Records[1]. Podkłady na płytę były autorstwa takich producentów, jak Straho, Minix(brat Rahima), Foqsonik czy DJ 600 V (ten ostatni zajął się też mixem i masteringiem utworów).

Gościnnie na Recepturze wystąpili: MC's: Śliwka Tuitam, Projektor (Miuosh i Puq), Cichy i Kams.

Pod koniec 2005 roku, do sklepów miała trafić.

Blog rapeer

Już na samym początku ogromny sukces.
Już w 2001 Paktofonika została zaszczycona imieniem najlepszego składu hip-hopowego w Polsce, a w 2002 kapela otrzymała Fryderyka za najlepszy album hip-hopowy.
Koronnymi hitami z krążka były kawałki: "Chwile Ulotne", "Ja to JA", "Powierzchnie tnące" i w największym stopniu sporny kawałek zatytułowany "Jestem Bogiem".
Każdy artysta identyfikował się z pojedynczym kawałkiem na albumie, Rahim - z piosenką "Ja to JA", Fokus - "Powierzchnie tnące", Magik - "Jestem Bogiem".
8 dni po premierze płyty z samego rana - o 6:15 Magik wyskoczył z okna z dziewiątego piętra swojego mrówkowca...

Jednakże Paktofonika nie zaprzestała wówczas swojej działalności: w dalszym ciągu Paktofonikę konstytuowały trzy figury, a Ś.P. Magik był nadal z Fokusem i Rahimem - aktualnie jedynie metafizycznie.

Rok po tragicznej śmierci Magika - w 2002 roku - Paktofonika wydała kolejny krążek tytułowany "Archiwum Kinematografii".
Na płycie znalazły się utwory nagrane podczas prac nad głównym krążkiem teamu, ale się wówczas w nim nie odnalazły - także partie które dograno w przyszłości: bez udziału Magika.

W 2003 roku Paktofonika okrzyknęła zakończenie swojej działalności.

21 marca 2003 Rahim z Fokusem wystąpili pożegnalnie na koncercie, który został zapisany na.

amelia-snape blog

Włoską , nie zaczynaj, bo będzie spięcie
Rzucam zaklęcie, będę kim będę zawsze i wszędzie
Każde ujęcie, jak po skręcie nie błądzi w błędzie
Wysoki sądzie, eej jaki kurwa sąd? Sam jestem

(sprawdź sprawdź)

FOKUSMOK:
Idź prosto wtedy, gdy rymy manifestem
ja kontra system, zawodowo i ponad miastem
pomysły bystre i wstręt przed natrętnym padactwem
robię swoje jak ACNE nocne akcje na kompie
wiem, że mam rację i jestem pewien, że on wie
co? Nie mam? blisko jak M AG mnie codziennie
skupiam się jak ognisko na tym, co siedzi we mnie
widząc schematy wszędzie
znasz to, nie? Dokładnie tak, niezmiennie ja
od lat świat, squad, paktofonika, kojarzysz to tak jak smak toffika
od razu zoom, liryka, która mordę zatyka
boom
he... N I G D Y W T L E
dla mnie H I P – H O P ..nie ?
intymnie, śledzi się, jak rachunki do skrzynki, co nie? Te?

Idę o zakład, dokładnie tak, (aha),
to ja to ja 2, dokładnie tak
nie jak inaczej raczej eej, dokładnie tak
jak? Dokładnie tak.. jak? Dokładnie jak MAG
Idę o zakład, dokuadnie tak, (aha),
to ja to ja 2, dokładnie tak
nie jak inaczej raczej eej, dokładnie tak
jak? Dokładnie tak.. jak?

STRAHO:
Patrz patrz
Dakuadnie tak, Straho tera naciera
Sprawdź jak MAG wpływ wywiera
Nieraz, drzwi otwieram, tam.

Blog kozAK459

Fokus przy współpracy z producentem IGS'em wydał swoją producencką płytę Usta miasta kast. Można na niej usłyszeć raperów z Śląska. 18 grudnia 2000 do sklepów trafiła debiutancka płyta Paktofoniki: Kinematografia. Tydzień po wydaniu płyty samobójstwo popełnił Magik. W czerwcu wydali z Rahimem singiel Jestem bogiem. W 2002 wydali ostatnią płyte Paktofoniki: Archiwum Kinematografii, na której można usłyszeć utwory, które nie weszły na Kinematografię. Także w 2002 zawiązał skład ze Śliwką z Ego wydając album Zawieszeni w czasie i przestrzeni jako Pijani powietrzem. 21.03.2003 odbył się ostatni koncert PFK w Katowickim Spodku, na którym ogłoszono zakończenie działalności zespołu Paktofonika. Następnie wraz z Rahimem formują nowy skład o nazwie Pokahontaz, który nagrał 2 płyty: Receptura i R+ (Zremixowana przez DJ'a 5cet'a i innych Receptura) która była rozdawana na koncertach. W chwili obecnej Fokus pracuje nad swoją solową płytą (premiera przewidziana na pierwszą połowę 2007 roku) i wraz z DJ'em 5cet nad 2stepowo - drum'n'bassową produkcją brak2sensu (b2s).

Komentarzy: 0 paktofonika-rahim 2007-02-08 Debiutował w 1996 roku z Mikołowską.

pfk-jest-w-nas blog

Śmierci wysysa z niego optymizm..
Cierpienie chyba pokocha ciebei bardziej niz my..
Cierpienie zabralo nam ciebie...
moze bedzie ci tam lepiej..


jeszcze w glowie mam twoje slowa
jeszcze twoj glos slysze w uszach
juz nie moge sie do ciebie przytulic
juz nie moge lzy uronic
nie bede silna
ty bedziesz
i z gory obserwowala nasze bledy..

skomentuj (5)
2004-05-28 17:55:34
...
Wiecie..w środe czeka mnie rozmowa z dyrektorem na dywaniq :) Jest z czego sie cieszyc prawda ? :) ogolem humorek spox, dzisiaj pisalam sprawdzian z mojej "ukochanej" matmy i nie bylo tak xle..może nawet 4 będzie...:P
wlasnie sobie slucham pierwszej plytki Łez.. :) Wogole ostatnio sluchalam Kinomatografii i jakos mi siem smutno zrobilo. Ale to normalka ;] A i jeszcze dziekuje za komentarze..wszystkie..naprawde jest mi bardzo milo to czytać i wiem, że nie jestem jedyn ym odludkiem ktory nie slucha libera, meza i peji a uwielbia klasykę Paktofoniki i K44. :) Naprawde nawet nie wiecie jaką mi to przyjemnośc sprawia :) No i chyba to jest to co chcialam napisac w tej nocie. Dziekuje Wam :) nie opuszcze ani bloga ani Paktofoniki :)


PAKTOFONIKA EVER ! RESPEKT FOR ŚP. MAG !
skomentuj (11)

Twoje strony internetowe – odwiedź Mikołów

Osama bin Laden nie żyje

W mikołowie powstaje film o “Paktofonice”

“Jestem Bogiem” bo taką nazwe będzie nosił film to opowieść o trójce przyjaciół którzy stanowili najlepszą grupę hip-hopową. Fokus Rahim i Magik czyli bohaterowie filmu tworzyli skład Paktofonika, nagrali płytę Kinematografia która po dzień dzisiejszy uznawana jest za klasykę i wciąż znajduje nowych słuchaczy. Jednak wszystko co dobre szybko się kończy…historia Paktofoniki zmienia się gdy Magik ( Łukasz Łuszcz ) skacze z 9 piętra.
Film będzie powstawał w oryginalnych miejscach, czyli katowickich Bogucicach i Mikołowie. Pierwsza partia zdjęć rozpoczęła się we wtorek, 22 lutego, i trwała siedem kolejnych dni. Kolejna część nagrywana była w  kwietniu. Premiera filmu ma podobno byc dopiero w 2012 roku.

Blog Luana07

Że będą dalej grać chociażby z szacunku do Magika. Mimo, że Magik nie żyje to jego charakterystyczny głos słychać na płycie Pokahontaz zatytułowanej "Receptura"...

Komentarzy: 0 2006-10-27 Powstanie zespołu wiąże się z rozłamem zespołu Kaliber 44-podczas nagrywanie drugiej płyty, "w 63 minuty dookoła świata" odszedł z niego Magik. W tym samym czasie Rahim odszedł z zespołu 3X klan. Niedługo potem, jeszcze w 1998 roku założona została Paktofonika zespół początkowo istniał jako formacja półamatorska. W sład Paktofoniki wchodzili:
Wojciech "Fokus" Alszer
Sebastian "Rahim" Salbert
Piotr "Magik" Łuszcz[*]
i Dj. Bambus.
Chłopaki nagrywali niezłą muze i mieli wielu swoich wielbicieli. Jednak Magik popełnił samobójstwo i Paktofonika się rozpadła. Niewiem jaka jest prawda w związku ze śmiercią Magika. słyszłam na ten temat już wiele wersji, jedna jest taka, że Magik dostał wezwanie do wojska, ale nie chciał iść, bo miał już żonę Justynę i synka Filipka. Więc żeby nie iść udawał niezrównoważonego psychicznie, odroczyli go dwa razy , ale tylko na rok. Kiedyś Magik powiedział Rachimowi,.