O czym chcesz poczytać na blogach?

Pakistan india

skawel w Indiach

Wiec samolot leci dalej. Po jakims czasie pilot tlumaczy przez glosniki, ze samolot musi uzupelnic paliwo w ...Karaczi.

Pierwsze minuty po komunikacie to cisza. Wiekszosc pasazerow to Hindusi, ktorzy wlasnie uslyszeli, ze leca do wrogiego kraju. Pakistan i Indie mimo pojednawczych gestow sa wciaz krajami w stanie zimnej wojny. Gdy Pakistan wygrywa mecz krykieta z sasiadem, Indie odpowiadaja artyleria w Kaszmirze, gdy Indie prowadza, pakistanska armia nie zaluje mozdzierzy. Miedzy nimi, na granicy, Kaszmirczycy.

I tak jest niezle bo cztery lata temu w Salt Lake City honoru Indii bronil samotnie Shiva Keshavan. Dla tego saneczkarza to juz trzecie igrzyska. Zaczynal w Nagano od 28 miejsca, cztery lata pozniej byl trzydziesty trzeci ale nigdy ostatni. W wywiadzie dla The Times of India butnie zapowiada walke o medal, zastrzegajac jednoczesnie, ze miejsce w pierwszej dwudziestce nie bedzie takie zle. Dzisiaj juz wiemy, ze zajal 25 miejsce ale nie wiemy jak zareaguja rzesze fanow na subkontynencie.

Mozliwe, ze nie zareaguja w ogole. Z.

Orient dla Jezusa

sobota, 17 września 2011
Iraqi Christians

23:55, aishaafidda , Irak
Link Dodaj komentarz »
Revival in Meghalaya, India

Komentarz »
Egypt, More muslims embrace Christ and Growing Persecution

23:27, aishaafidda , Egipt
Link Dodaj komentarz »
Many Muslims in Pakistan Turning To Jesus

gieschewald - Onet.pl Blog

Tomek jest szczupły, małomówny i jakby trochę podejrzliwy. Wiem tylko, że jego pasją są podróże i motocykle. Przyleciał z Niemiec, co do paszportu nie wiem, nie sprawdzałam. Zresztą jakie to ma znaczenie? W przyszłym roku planuje przejazd na motorze z Pakistanu do Afganistanu. Teraz przyjechał tu na rekonesans. Mówię mu, że o ile wiem, stosunki pakistańsko-afgańskie nie są najlepsze, więc może lepiej byłoby jechać raczej od strony Tadżykistanu. Ale to ponoć nie to samo. Nie wiem, nie znam się na motocyklach. Wiem tylko, że bliżej Indiom do Afganistanu. W samolocie siedziałam obok Hindusa, który przekonywał mnie z uśmiechem na ustach: India and Afghanistan are friends! Hindusi nakręcili nawet całkiem niezły film pt. Kabul Express. Oglądałam go w wersji anglojęzycznej, bo polskiej nie ma. Naprawdę fajny.

Po batonikach.

Filipozga's Blog

Jak sama nazwa wskazuje jest pokryta zlotem. Znajduje się ona na środku sztucznej wyspy, którą otacza jeziora w której Shisksowie zażywają oczyszczających kąpieli.

W świątyni spędziliśmy kilka godzin a następnie ruszyliśmy w kierunku granicy z Pakistanem. Udało nam się wytargować lepszą cenę niż Indyjscy turyści. Na granicę jedzie się aby zobaczyć show zamknięcia granic miedzy tymi dwoma krajami. Obecnie nie są one w stanie wojny, chociaż jeszcze nie dawno toczyły się walki o Kaszmir. Przejście.

2011. It was filed under Indie .

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi