O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Pakistan

Mr Thistle

Pierwsza jest taka, że dużo szerzej opisywana jest śmierć poprzez usunięcie ważnej części ciała dla człowieka, niż morderstwo nieletniego, który (pozwolę sobie przypomnieć) uderzył nożem w tętnice, naszego profesora. No, ale w zasadzie nie powinno mnie to dziwić, bowiem wszystko zależy od sposobu umierania. To dlatego nikt nie pamięta o zabójstwie z Kirgistanu, ale za to wszyscy będą pamiętać, że naszego inżyniera zabiły chłopaki w przepaskach. W zasadzie oba zgony są do siebie podobne, ale nasuwa się pytanie: czy wy wszyscy musicie tak cholernie przeżywać wszystkie zgony? Kto z was, drodzy rodacy, przejąłby się śmiercią Brytyjczyka w Pakistanie?
Króciutka dygresja
Śmieszą mnie komentarze, które pobieżnie przejrzałem na youtube. Jakieś dziecko napisało, że chce widzieć flaki, za co reszta go zrugała. Jakaś bardzo inteligentna osoba, która ma zamiast mózgu orzeszka i stawia na końcu swojej wypowiedzi miast kropki, wirtualną świeczkę, zniżając się do niskiego poziomu, zaczęła wyzywać owo dziecko od ciuli i zadała retoryczne pytanie, które wydało jej się mądre: czy gdyby to był ktoś z twojej rodziny, to też chciałbyś zobaczyć flaki? To pytanie nie zostałoby zadane, gdyby obcięli głowę obcokrajowcowi, bo wtedy WSZYSCY chcielibyście zobaczyć.

Moim Zdaniem

W Gruzji powoduje oddalenie się członkostwa tego państwa w NATO, o Unii Europejskiej już nie wspominając, gdyż cały proces obserwowania tego kraju przez sojuszników rozpocznie się przecież od nowa.

Do tego należy poczynić jeszcze dwie refleksje. Pierwsza to taka, że sama Rosja, która powinna pilnie śledzić sytuacje u swoich sąsiadów i uczyć na ich błędach. Niestety to co dzieje się w samej Rosji wskazuje na to, że pójdzie ona raczej drogą Gruzji, nie Ukrainy niestety. Druga refleksja natomiast jest tego rodzaju, że ostatnio w dwóch krajach będących pod patronatem Stanów Zjednoczonych, mowa tu o Gruzji i Pakistanie, w którym generał Pervez Musharraf by utrzymać się u władzy i nie dopuścić do unieważnienia jego kolejnej elekcji na prezydenta, wprowadzono stan wyjątkowy. Są to niewątpliwie bardzo mocne porażki polityki zagranicznej USA. W obu przypadkach poczyniono to wbrew woli Waszyngtonu. Konsekwencje są trudne do przewidzenia. Znowu można się zastanawiać co do skuteczności polityki zewnętrznej obecnej administracji amerykańskiej.

21:38, 8obserwator
Link Dodaj komentarz »

Afganistan - bloog.pl

I Uzbeków ruszył na talibów. Wielu lokalnych komendantów (w tym także Pasztuni) szybko przeszło na stronę USA zaś siły talibów poszły w rozsypkę. Kilka tysięcy amerykańskich żołnierzy rozpoczęło polowanie na Bin Ladena i mułłę Mohammada Omara, jednak obaj zdołali umknąć.
Władzę w Afganistanie objął Pasztun Hamid Karzai, wybrany przez Loja Dżirgę w czerwcu 2002 r. na prezydenta, a do kraju przybyło kilka tysięcy żołnierzy sił pokojowych (stacjonują prawie wyłącznie w Kabulu i okolicach pod dowództwem NATO).
Dziś wielu z ponad trzech milionów afgańskich uchodźców, którzy żyli – czasami od ponad 10 lat – głównie w Iranie i Pakistanie zaczyna wracać do kraju. Gospodarka jest zniszczona, miasta leżą w ruinach lecz ludzie mają nadzieję na lepsze jutro. Pomoc świata jest niezbędna, aby ludzie ci mogli powrócić do normalnego życia: odbudować domy, urzędy, szpitale szkoły.Szczególnie ważne jest kształcenie młodego pokolenia, które odpowiedzialne będzie za utrzymanie pokoju I rozwoju kraju.
Świat w tym I Polacy, k†órzy w ciężkich czasach także otrzymywali pomoc, może zatroszczyć się nie tylko o zapewnienie Afgańczykom najprostszych, niezbędnych do przeżycia środków, ale także pomóc ocalić I rozwijać dziedzictwo kulturowe Afganistanu, unikalne I cenne dla wszystkich.

Wszystko i na temat

Podczas spotkania był stosunki z Rosją. "NATO jest zainteresowane poprawą stosunków z Rosją, ale sekretarz generalny jasno powiedział, że nie dojdzie do tego kosztem interesów Gruzji ani zasad prawa międzynarodowego" - podkreślił Bakradze.

Tagi: gruzja Informacje NATO
02:26, adrian022593 , Informacje ze świata
Link Dodaj komentarz »
Udaremniono zamachy w wielu miastach Europy

czwartek

Zachodnie służby wywiadowcze udaremniły zamachy w wielu metropoliach Europy – donoszą niemieckie media - informuje Deutsche Welle.

Zamachy planowano w obozie szkoleniowym islamskich terrorystów w Pakistanie. Na temat doniesień stacji Sky News, ABS News i "Wall Street Journal". Federalny.

Terroryzm, Irak, Iran, Afganistan, Bliski Wschód, Polska, Sport, Na wesoło

Terroryzm, Irak, Iran, Afganistan, Bliski Wschód, Polska, Sport, Na wesoło
Kategorie: Wszystkie | Afganistan | Bliski Wschód | Irak | Iran | Moje życie | Na wesoło | Polska | Sport | Terroryzm | Świat
RSS
czwartek, 27 grudnia 2007
Benazir Bhutto nie żyjeByła premier Pakistanu, liderka opozycji, zginęła w zamachu dokonanym na dwa tygodnie przed wyborami. Terrorysta otworzył ogień do byłej premier, gdy wsiadała do samochodu. Następnie wysadził się w powietrze, zabijając co najmniej kilkanaście osób. Zamachu dokonano w trakcie wiecu poparcia dla Benazir Bhutto w kończącej się już kampanii wyborczej przed zaplanowanymi na 8 stycznia wyborami parlamentarnymi. Benazir Bhutto została postrzelona w szyję i w klatkę piersiową, zmarła na skutek odniesionych ran. Była najważniejsza oponentką polityczną obecnego prezydenta Perveza Musharrafa, toteż ponownie, jak w przypadku zamachu z przed dwóch miesięcy, podejrzenia padają także na.

Ateo Info

  • MySpace: No place for Atheists?, secularstudents.org
  • MySpace Atheist and Agnostic Group Restored (sort of), secularstudents.org
19:28, pinkunicorn , Info - Świat
Link Komentarze (3) »
wtorek, 26 lutego 2008
Youtube i religa

Kolejny kamyczek do ogródka tych, co uważają, że religia to prywatna sprawa każdego człowieka i nikomu nie szkodzi, kto w co wierzy:

- Pakistan usiłując zablokować swoim obywatelom dostęp do serwisu YouTube spowodował ponadgodzinną awarię tego serwisu - dowiedział się nieoficjalnie serwis BBC News.

W niedzielę po południu przez ponad godzinę nie działał popularny serwis YouTube.

Sprawa się wyjaśniła wczoraj:

Władze Pakistanu zezwoliły na odblokowanie dostępu do You Tube - poinformowali przedstawiciele pakistańskiej firmy telekomunikacyjnej.

Stało się to dopiero po tym, jak ze strony usunięto filmik uznany przez władze Pakistanu za bluźnierczy. Chodziło o wideo, w którym prawicowy polityk z Danii, Geert Wilders, zapowiada wypuszczenie filmu.

Orient dla Jezusa

Przekonani, że mój ojciec został zabity dlatego, że głosił z Biblii; nie ma innego powodu”.  Zaczął otrzymywać pogróżki „gdy ogłosił, że pragnie założyć organizacje społeczną wspomagającą biednych chrześcijan” z tego obszaru.

Dhimmitude

(Ogólne wykorzystanie, upokorzenie i tłumienie niemuzułmańskich „obywateli drugiej kategorii)

Główne przypadki dimmitude z listopada pochodzą z dwóch muzułmańskich krajów notorycznie łamiących prawa chrześcijan, Egipt oraz Pakistan, z których żadne nie zostało nawet wymienione w ostatnim Międzynarodowym Raporcie na temat Wolności Religijnej amerykańskiego Departamentu Stanu.

Egipt: Po październikowej masakrze w  Maspero massacre Maspero, gdy żołnierze zabili dziesiątki chrześcijan, niektórych celowo rozjeżdżając pancernymi pojazdami, egipski prokurator wojskowy zatrzymał detained 34 Christians 34 chrześcijan, w tym nastolatków poniżej 16 roku życia, z oskarżenia o „wzniecanie przemocy, noszenie broni i obrażanie uzbrojonych sił”. Wielu zatrzymanych nie było w ogóle obecnych w tamtych miejscach i zostało po prostu zabranych z ulicy za „bycie.

Pakistan india

Wszystkie kolory Indii

Całość jednak sprawia bardzo dekadenckie wrażenie - zwłaszcza hale poświęcone poszczególnym stanom. Miałam wrażenie, że chodzimy po opuszczonym przed laty planie filmowym. 

 

Dekoracje i szopki z papier mache to częsty motyw ekspozycji w Indiach. Muszę przyznać, że trochę to takie...  przedpotopowe. 

    Biblioteka w Delhi
  • Gest
  • Horn NOT OK please
  • Co jest, co było, czego nie ...
Zakładki:
Archipelag
Jest taki Archipelag
Indie i okolice
A tę Olę znowu nosi
AsiaG w Pakistanie
Edith w Japonii

. maria ignatenko . - Onet.pl Blog

Byłam jedyną osobą na planie z większym doświadczeniem. Pozostali byli niemalże debiutantami. Wszyscy się mnie bali i dzięki temu mieliśmy dyscyplinę. Także poza planem też musiałam grać.

Mówi się, że odpowiednia obsada to połowa sukcesu. U nas w Indiach nie ma takiego zawodu jak "kierownik castingu". Myślisz, ze powinien być?
Masz rację. W Bollywood nie ma kierowników castingu. Chciałabym żeby byli, i żeby ten przemysł był dobrze zorganizowany. Ale przy takich historiach, jakie kręciliśmy,.

Joanna Moreno.

 

::: Jestem przy Tobie :::

{Main Hoon Na}

  

Major Ram Prasad Sharma (Shahrukh Khan) nadzoruje przebieg akcji "Pojednanie", mającej zbliżyć do siebie Indie i Pakistan. Tymczasem terrorysta Raghavan (Sunil Shetty), który wierzy, że Pakistańczycy zabili mu syna, nie chce dopuścić do powodzenia akcji. Grozi porwaniem Sanjany (Amrita Rao), córki dowodzącego akcją generała Bakshiego (Kabir Bedi). Major Sharma zostaje.

Indie

piątek, 03 listopada 2006
Przeznaczenie.....???

A wiec.....dzisiaj o 7.20 rano czasu indyjskiego minal doklandnie tydzien jak jestem w Indiach;). choc to dopiero tydzien, co w porownaniu z 8 miesiacami, ktore przyjdzie mi tu spedzic, nie jest zbyt dlugim czasem, to jednak mam wrazenie jakbym byla juz tutaj co najmniej miesiac.
Mam nadzieje ze dotrwam do 15 lipca, czyli do dnia mojego powrotu do.

Jak sie wprowadzialam, razem ze mna bylo chyba 8 osob: dziewczyna z Nigerii (w poniedzialek pojechala do domu), Milon z Czech, Eva z Norwegii, Andreu z Hiszpani, Thomas z Niemiec oraz Elena i Juan z Kolumbi. Juan dzisiaj, czyli w srode wyjezdza na 10-dniowa wycieczke do Pakistanu.

Mieszkanie sklada sie z 3 sypialni i pokoju dziennego. Lazienka jak na standardy indyjskie jest naprawde ok, jest normalny kibelek, jest ciepla woda(mamy boiler) oraz pralka, ktora dziala na zasadzie naszej frani, wiec warunki w miare dobre, a jak na Indie.