O czym chcesz poczytać na blogach?

Pagerank

Tworzenie i pozycjonowanie stron

, więc warto się nimi zainteresować. Ponadto pająki wyszukiwarek są coraz inteligentniejsze(o czym będę mówił) i nie wiadomo czy za dzień lub dwa(albo nawet i już dziś, bo informacje na ten temat są skrzętnie ukrywane) pająki nie będą postrzegać linków z samych „mocnych” stron(bez „słabych” linków) jako nienaturalne i ostrzegać o tym specjalistów Google`a.

W przypadku Google’a mówi się o tak zwanym PR(Page Rank).

PageRank jest metodą polegającą na przydzielaniu wszystkim indeksowanym stronom pewnej liczby punktów (0-10 pkt.) Im więcej punktów tym lepszy wynik. PageRank bazuje na teorii, że jakość tekstu na stronie jest porównywalna do ilości tekstów, które się do niej odwołują, do niej odsyłają, albo się na nią powołują.

PageRank jest tym większy im większa jest ilość linków kierujących do twojej strony internetowej. Oczywiście liczy się nie tylko ilość, ale i jakość linków. Łącza ze stron internetowych o wyższym PageRank są dużo bardziej wartościowe i mają większy wpływa na twój PR niż duże ilości linków ze stron o niskim PageRank.

Dokładny mechanizm działanie

Metody pozycjonowania stron - katalogi

Na ogromną ilość spamerów i automatów... także doceńcie to :)

Darmowa lista darmowych katalogów

Lista jest cały czas rozszerzana. Jednym z katalogów wartych polecenia jest katalog o tematyce prawnej:

Link do katalogu: Katalog stron prawnych

Polecam już teraz odwiedzić spis. Na prawdę warto ;)

Warte uwagi są także katalogi na dole strony, które zostały sprawdzone przez Redakcję spisu.

16:58, pavluskatalogi
Link Dodaj komentarz »
piątek, 05 marca 2010
Metody pozycjonowania stron

Witajcie

Z przyjemnością informuję, że mam dla Was kolejne wartościowe miejsce, gdzie możecie umieścić swój link:

Katalog Stron

Katalog posiada 1000 zaindeksowanych stron.

Jest to szybko rozwijający się katalog stron. Wskaźnik PageRank wynosi jak narazie 3, ale nie kierujcie się nim, bo to nie on jest najważniejszym.

Webing

Nie jest to tania usługa, więc większość webmasterów decyduje się na pozycjonowanie samemu. Wyniki można uzyskać satysfakcjonujące, lecz raczej ciężko przegonić firmy pozycjonujące [...]
Czytaj Dalej

Tagi: pozycjonowanie SEO WWW zaplecze zaplecze SEO
22:04, chomikowo5
Link Komentarze (4) »
sobota, 06 lutego 2010
Co to jest PageRank i Link Popularity?
PageRank i Link Popularity to są wartości stron, które większość pozycjonerów powinno znać, przynajmniej wartość dla swoich stron. PageRank wyznacza wartość strony, lecz nie jest już tak wiarygodna, jest dużo serwisów z małą wartością PageRank, a tak naprawdę są dużo przydatniejsze od niektórych z większą wartością. Link Popularity jest za to zupełnie inną wartością od PageRank. Wyznacza ilość linków które prowadzą do Twojej strony z zewnątrz, które zaindeksowała wyszukiwarka. Jest to jednym z ważniejszych czynników w trakcie ustalania kolejności wyszukiwanych stron np. w google, czy.

CaleToSeo.wordpress.com – Całe to SEo oczami zielonego

CaleToSeo.wordpress.com – Całe to SEo oczami zielonego

czyli blog o SEM i SEO, czyli pozycjonowaniu

 • Najnowsze wpisy

  • Jak oszukać AdSense – ciekawy eksperyment?
  • Dobre katalogi w sieci…
  • Jak zdobyć środki na pozycjonowanie…
  • Kolejny adres, gdzie można skrócić link
  • Zobacz stronę, jak ją widzi Google bot :)
 • Tagi

  AdWords alias anchor Anchor Text Bing body description Duplicate Content działania marketingowe długi ogon eyetracker fraza fraza pozycjonowana GDPR google Google Adsense Google Directory PageRank head html katalogi bezpłatne katalogi płatne keywords link linki long tail MARQUEE meta PageRank pozycjonowanie PR Real PageRank rejestracja robots roboty Google RPR SEM SEO SERP site słowa kluczowe title Toolbar PageRank TPR Wordpress zaplecze

Blog pozycjonujemy85

Linków jest wiele. Możemy dodawać stronę do katalogów stron SEO, Presellów, wykorzystać narzędzia spamujące np. Xrummer lub stworzyć własne zaplecze. Są to najpopularniejsze metody zdobywania linków. Najlepszym rozwiązaniem będzie stworzenie własnego zaplecza, gdyż daje ono stałe linki prowadzące do pozycjonowanej strony.

Komentarzy: 1 Podstawowe pojęcia: 2012-03-15  PR - PageRank - obecnie już nieznaczący czynnik, wskaźnik oceny witryny według Google w skali 0/10. Obecnie PR brany jest pod uwagę głównie w płatnych katalogach stron, podczas sprzedaży domen i linków.
Googlebot - jest to robot wyszukiwarki, "chodzący" po witrynach. Robot ma na celu zbieranie informacji nt. stron.
BL - BackLink - linki przychodzące - ilość linków prowadzących do witryny.
Filtr - mechanizm wyszukiwarki, obniżający pozycje na wybrane frazy za stosowanie niezgodnych z wytycznymi Google metod pozycjonowania, np. za spam.
Ban - całkowite wyindeksowanie domeny z wyszukiwarki, tj. zniknięcie jej z wyników.