O czym chcesz poczytać na blogach?

Padma

Zniekształcona rzeczywistość [ versus.blog.pl ]

Uważa na nas… to nie myśli sobie później, że jesteśmy słabi, głupi i nicniewarci. Czasami ktoś musi naruszyć naszą prywatność.

 

[23:18:34] Kia: żebyś czuła się tylko gorzej i gorzej z dnia na dzień, nie interesując się w ogóle sobą, tylko wszystkimi dookoła? żebyś zamieniała się w uśmiechniętą rzeźbę z brązu? żebyś może jednak, któregoś dnia, wybuchła histerycznym płaczem i zwątpieniem na środku ulicy? bo nie wytrzymałabyś tego wszystkiego i nie umiałabyś tego powstrzymać?

[23:19:05] Padma: nie stało by się tak.

[23:19:13] Kia: i takie życie bardziej Ci odpowiada? wieczna wesołość? taka maska?

[23:19:24] Padma: to nie maska.

Lily Hallinan - me myself and I

Moje ulubione jedzonko na dziś to keczup. Zrobiłam sobie kanapkę z keczupem, wytarłam sobie keczup z kolan, i z brody, z  łokcia, i z włosów, zrobiłam sobie drugą kanapkę z keczupem i odebrałam komunikat, że jem jak świnia, prosie, prostaczka i fleja. Przełknęłam, bo nie ładnie to wygląda, jak się mówi z pełną buzią i odezwałam się po cichu do Padmy:
- Słoneczko, chyba ci lakier odprysł – zamrugałam powiekami i chciałam z gracją wstać z ławki. Gracja chyba zaspała i wstałam, owszem ale trochę koślawo i na jednej nodze. Na szczęście nie widziała tego Padma, na nieszczęście widziała to Morag i wykrzywiła się do mnie zaczepnie. Na szczęście nikt normalny nie chodził na wróżbiarstwo, więc czekały mnie dwie fascynujące godziny z bliźniaczkami Patil i Lavender Brown. Po drodze widziałam, jak McGonagall uświadamia Ślizgonkom, że są pewne ograniczenia dotyczące długości spódnicy, na co one odpowiadały, że wiedzą i ograniczyły długość do dziesięciu cali. Uśmiechnęłam się do nich, bo zobaczyłam, że obie mają w uszach moje kolczyki . Opanowałam świat!
Wróżbiarstwo z  tą ważką doprowadza mnie zawsze do skraju.

.Draco Malfoy.

Na mnie patrzył, ale posłusznie wykonał czynność.
-Powiedziałem, co do niej czuje. Wyznałem jej swoją miłość. – mówił spokojnie, ale widząc mój wzrok zaraz dodał. – Tak wiem zauroczenie.
-I, co dalej? – zapytałem, bo tak wypadało.
-Spojrzała się na mnie, podeszła, musnęła mój policzek i szepnęła „Przepraszam”. Po czym odeszła. Jestem głupi, bo się Ciebie posłuchałem. – wyrzucił to z siebie kryjąc twarz w dłoniach.
-Nie jesteś głupi. – rzuciłem.
-Co? – spojrzał na mnie pytająco.
-Nie posłuchałeś się mnie tylko własnego serca. A Padma? Spójrz na nią. Na jej pochodzenie. Jest hinduską. Pomyśl o tym, bo gdybyś patrzył uważnie w jej oczy dostrzegłbyś, że ona czuje to samo. – mówiłem to, choć sam nie mogłem uwierzyć w swoje słowa, które w tej chwili wychodziły z moich ust. Jednak zdziwienie Zabini’ego było warte świeczki.
-To jednak prawda. – szepnął. Zapewne do siebie niż do mnie, ale nie mogłem udać, że nie słyszałem.
-Co takiego? – patrzyłem na niego i czekałem na to, co powie.
-Podsłuchałem pewną rozmowę między Ginny Weasley, a Hermioną Granger. Mówiły o Twojej przemianie, o.

Kolorowe czytanie

Okazały się powieściami wymarzonymi, ta ostatnia, bonusowa - mało trafionym wyborem. Ale udziału w wyzwaniu nie żałuję. Bardzo się cieszę, że mogłam zamieszczać swoje skromne recenzje w gronie bliskich mi moli książkowych. Fajnie jest móc porównywać swoje wrażenia z lektury. Dziękuję Padmie za organizację. Wyzwanie niniejszym uważam za zamknięte, choć już teraz wiem, że z miłą chęcią sięgnę po inne "kolorowe" tytuły, które wynotowałam sobie po Waszych recenzjach.
Było super! :) Dzięki.
Marigolden
M_barrera vel mala mi
Mbmm (pn)
Milla in Wonderland
Mmamma
Mol książkowy
Moni
Montgomerry
Morven
Naturegirl
Neta
Ninga
Nutta
Padma
Paulina654
Pepeled

Konieczność jest zwykle silniejsza niż miłość - Talia Riddle - Onet.pl Blog

Wartościach liczbowych słów.

 - Niesamowite... - szepnęłam

 - No...  -poparła mnie Kate. - Niestety my już się śpieszymy. Do zobaczenia mam nadzieję szybko!

   Godziny wlokły się powoli. Pani Pomfrey nie chciał mnie wypuścić... :/

Za to rozwiązałam zagadkę napisu na szkle. Napis głosił:

Na siódmym piętrze...

   No i niby co jest na tym siódmym piętrze??? Ale to moje życie jest pogmatwane...

Talia Riddle
4 sowi klub
Rozdział XIX

   Po tygodniu ćwiczeń z Padma i Parvati coraz lepiej nam szło. Przez ten czas nie miałam czasu zastanwiać sie nad.

Idź własną drogą, bo w tym cały sens istnienia, żeby umieć żyć... Destinne Snape - Onet.pl Blog

A, no tak. Wróżą sobie.
 - Harry, wiesz co? Zastanawiam się... już od dłuższego czasu... gdzie jest matka Destinne. Ona nigdy nic o niej nie mówi, a jakoś głupio się pytać, nie?
   Harry wzruszył ramionami.
 - Musiała być jakaś nienormalna chyba. Ta jej matka, znaczy się.
 - Dlaczego? - Ron wytrzeszczył na niego oczy.
 - Żeby ze Snape'em... no wiesz. To chyba normalna nie była.
   Chłopcy, jak to chłopcy, wybuchnęli śmiechem.

***

 - A teraz, moje panie - Padma, która najlepiej znała się na wróżbach, zakryła czerwoną chustą stolik. - Czas na lanie wosku!
   Luna przyniosła świece i miskę z zimną wodą. Hermiona zaklęciem zapaliła świeczki. Po chwili przez dziurkę od klucza kapał gorący wosk.
 - Hermi, twój cień to chyba przypomina książkę! - zawołała Ginny i przyjrzała się swojemu dziełu. - A ja mam coś na kształt... miotły! Super! Może wreszcie dostanę się do drużyny quidditcha!
 - A Des ma serduszko - zauważyła z uśmiechem Padma.
 - Zakochasz się niedługo - Luna puściła jej oczko.

Miłostki przez lata ukrywane.... - Onet.pl Blog

Dostanę z informację?

-Wszystko jedno. Ja muszę to wiedzieć. -patrzyła na niego z determinacją.

-Dobrze to Ci powiem i od razu zastanowię się nad zapłatą.- dziwny uśmieszek wpełzł na jego twarz jednak Gryfonka nieugięcie patrzyła w jego oczy. Piorunowali się wzrokiem przez chwilę. -Parę dni temu łaziłem po błoniach i zaszedłem na tą polanę za jeziorem gdzie siedzieliście przed tym jak złamałaś kostkę…

“Ciekawe skąd on o tym wie przecież był tak zajęty Padma” -myślała jednak po chwili znów wróciła do swojego rozmówcy.

-…i zobaczyłem w tamtej stronie lasu jakąś istotę, która przyglądała się zamkowi. Nigdy nie widziałem podobnego stworzenia więc gdy tylko wróciłem do szkoły zacząłem jej szukać w spisie stworzeń magicznych w naszej bibliotece. Jednak nie udało mi się jej tam znaleźć. Wpadłem na pomysł przeszukania Działu Zakazanego choć wątpiłem w zdobycie zgody od Snape‘a. Zakradłem się tam po zmroku i powoli przeszukiwałem wszystkie tomy związane z magicznymi.