O czym chcesz poczytać na blogach?

Paczka pocztowa

Moje Kung-Fu

Speszona mamusia

Ta sama kobieta później wysyłała paczkę z laptopem do USA. Chciała wysłać i ubezpieczyć przesyłkę na 6000 do 7000 tys. zł. Zapytała ile to będzie. Posterunkowa powiedziała, że za każde 50 zł – 1 zł dopłaty do ceny. (Sama paczka priorytetowa do USA – 150 zł)

- Proszę mi to przeliczyć – powiedziała

Biedna pani posterunkowa poszła aż na zaplecze z którego było słychać ciche – “ile to będzie?”
Uradowana przyszła z ceną i odparła:

- Dopłaty za ubezpieczoną paczkę na 6000 zł będzie 1200 zł

…cóż

Z moich obliczeń przez kalkulator Poczty-Polskiej na jej stronie wyszło mi, że:

Paczka pocztowa priorytetowa z zadeklarowaną wartością
Cel: Ameryka Północna, Afryka
Masa: do 4kg Wartość paczki: 6000 zł

to koszt: 266 zł, przy czym 120 zł za zadeklarowaną wartość

Obyśmy wszyscy zdrowi i bogaci byli i a opatrzność broniła nas przed.

saigo no iki made


skomentuj (5)


grunt to rzetelna i jasna informacja...

cytat ze strony internetowej poczty polskiej:

"Minimalne wymiary paczek pocztowych i paczek pocztowych plus wynoszą 90 x 140 mm, natomiast maksymalne są sumą długości i największego obwodu mierzonego w innym kierunku niż długość i nie mogą przekraczać 3000 mm, przy czym największy wymiar nie może przekroczyć 1500 mm"

po.

przemyslawstawiarz.blog

Adama Wojtaszczyka). W październiku rozpoczynam magisterskie studia uzupełniające w Społecznej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania w Łodzi na kierunku stosunki międzynarodowe (studia zaoczne).
Zaraz po maturze (w 2002 r.) rozpocząłem pracę w PPUP Poczta Polska Oddział Regionalny Centrum Usług Transportowych w Łodzi na stanowisku kierowca, doręczyciel paczek pocztowych na terenie Pabianic. W 2005 r. rozpocząłem dodatkową pracę w firmie Grantrim zajmującej się doradztwem europejskim na stanowisku regionalnego konsultanta ds. opracowywania projektów europejskich.
Ukończyłem kurs specjalisty ds. opracowywania.

Usługi kurierskie, przesyłki kurierskie Warszawa

To aby zabrał od nas przesyłkę i dostarczył w określone miejsce chcemy mieć pewność że nasze przesyłki kurierskie Warszawa nie są tylko zaufane ale i bezpieczne. Nie po to wysyłamy kurierem aby spotkały nas jakieś niemiłe niespodzianki. Kurier jest trochę droższy niż poczta więc jeśli coś i tak by się nie zepsuło to po co płacić więcej? Na pocztę i tyle.
Więcej »

Tagi: auto
12:44
czwartek, 04 lutego 2010
Przesyłki
Mówiąc o kurierach ja mam na myśli kurierów na rowerze. Jednak dostarczanie paczki w dane miejsce odbywa się wszystkimi drogami komunikacji. Od właśnie rowerów,po samochody,pociągi aż po transport lotniczy. Który jest najskuteczniejszy? Na duże odległości jasne że lotniczy ale gdy chcemy dostarczyć paczkę na drugi koniec miasta to przesyłki.

LAURA ELEUTHERE - Onet.pl Blog

Kolej, Szary Pan wręczył z uśmiechem i pewnością siebie dwa dziwne przedmioty zmęczonej Pocztomistrzyni i wyjaśnił, że chce wysłać tę paczkę do xyz w Polsce. Pocztomistrzyni była tak zdumiona jakby zobaczyła co najmniej Pana Olbrychskiego i wyjaśniła, że to nie jest paczka, tylko 2 rzeczy związane nieporęcznie sznurkiem, należy zapakować to coś w coś. Wówczas to Szary Pan zadziwił wszystkich celnym niespodzianym strzałem: był to szach i mat w jednym posunięciu, tutaj cytat "ale ja nigdy proszę Pani w całym swoim życiu nie.

Na ladzie. Darzę niezmiernym szacunkiem mężczyzn, którzy w życiu kierują się cennymi wskazaniami swoich żon. Powiem więcej, wzbudza to moje 100% poparcie. Szary Pan, przy czynnym współudziale całej sali, która czyniła niezmiernie interesujące spostrzeżenia na temat Poczty, paczek, mężczyzn, żon, nadał w końcu swoje dwa cosie. Muszę powiedzieć, że wyszłam z Poczty jak zawsze we wspaniałym nastroju, pełna ciepłych uczuć do całego świata.
LAURA ELEUTHERE