O czym chcesz poczytać na blogach?

Pacanów

dawidszparka blog

Jest mały problemik. Nie mamy paliwa. Ale ok. Pojechaliśmy na stację benzynową, i tata tankował benzynę. Wtem zauważyłem jakieś dwie laski stojące obok wejścia na stację. Pomachałem do nich, no i podeszły do mnie. Okazało się, że reklamują zimną kawę-Jacobs. Dały nam ulotki o tej kawie. Ja wygłupiając się udałem że jestem analfabetą, i żeby jedna z nich przeczytała mi tą ulotkę. Nie udało się. Potem machałem im chyba przez 10 minut. Gdy już odjeżdżaliśmy pomachałem im, a z ich oczu wyczytałem radość.
skomentuj (0)2003-06-01 10:36:08
Święto pacanowa- 70 lecie Koziołka Matołka- Kraina Bajek
Ha... Miasto Pacanów znajduje się ok 4-6 km od moich kochanych dziadków. Leży niedaleko Staszowa. Są to piękne okolica porośnięte drzewami. Pewnie zastanawia was, dlaczego w bajce koziołka matołka mówili "w Pacanowie Kozy kują"- napisałem Kozy z dużej ponieważ są to państwo-kowale, którzy właśnie kują kozy. To jest historia, którą opowiedział mi dziadek. Jeśli nie wierzycie, wejdżcie na stronę strona Pacanowai klinijcie galeria. Do tego misteczka ma dzisiaj przyjechać Prezydent...
skomentuj (1)2003-06-01 21:30:41
Lenistwo górą !!!
Ludzie nic mi się nie chce robić, to co mam robić ?


skomentuj (0)

Kuba Station | Zapiski Koziołka Matołka

Nie zwolnione z trosk, potrzeb i marzeń. Takie samo jak gdziekolwiek indziej – jak w małym miasteczku w Polsce, nadmorskim kurorcie w Hiszpanii czy w szkockim Edynburgu. Towarzyszy mu takie samo przedzieranie się przez sklepowe regały w poszukiwaniu obiadu czy kolacji. Takie samo codzienne wleczenie się do pracy w celu zdobycia pieniędzy. Ta sama wymiana spojrzeń z przypadkowymi ludźmi w poszukiwaniu akceptacji i miłości. Stare pragnienia podroży do dalekich krain zostają zastąpione przez inne. Nie znikają tez stare lęki, kompleksy i uprzedzenia, ale powracają w nowych – tych samych – sytuacjach i ludziach. Nie są bowiem związane z jakimś konkretnym miejscem na Ziemi, przed którym można uciec, ale są częścią nas – jak nowotwór.

Z ciągle nowymi pragnieniami i wiecznym nienasyceniem przypominamy nierozgarniętego, groteskowego Kozioła Matołka, błąkającego się po całym świecie, aby dojść do Pacanowa – koziołkowego raju, gdzie kują kozy. Tak jak Koziołek Matołek gnamy z miejsca na miejsce, nie zdając sobie sprawy z tego, że nasz wymarzony Pacanów jest zawsze i wszędzie na wyciągnięcie ręki. Pacanów jest w nas.

szymonpogoda blog

Jakoś dają radę. Mogą to robic jeszcze inaczej. Jakiś sprytny kutas szczudła zakłada i skacze z mokrą szmatką. Kto wymyśla takie rzeczy. Jakby nie można było prościej to zrobić. To nie! Po chuj?! Lepiej skomplikować sobie życie, ciekawiej będzie. Czuję, że ktoś dźga mnie w bok palcem. Kiego chuja przywiało? Kto ma czelność przerywać moje filozoficzne rozważania nad jakością oświetlenia w tym pomieszczeniu?
   Przerzucam wzrok z lampy na mojego sąsiada. Widzę, że jest to gość z archiwum Mark Czerkowski. Kiwa mi głową w stronę biurka szefa. Spoglądam więc w tamtą stronę. Może coś ciekawego się wydarzyło. Może któryś z tych pacanów siedzących z przodu odgrywa scenę z filmu wziętą.
   Widzę, że wszystkie spojrzenia znowu są zwrócone w moją stronę więc rzucam do nich szczery uśmiech. -Belinei!!! Co się z Tobą dzieje- wyrywa mnie ten donośny ryk ze stanu zawieszenia- Co Ty do choler wyrabiasz? Mówię do Ciebie od 5 minut a ty się gapisz na tą lampę jakbyś Świętego Mikołaja zobaczył.-
   Cała sala wpada w śmiech. Pierdoleni kakodawacze, wszystko robią pod publiczkę. Lepiej niż tresowane psy ,bo one w przeciwieństwie do tych łachmytów to chociaż swoją godność mają. -
   Skoro jesteś tak bardzo zajęty.

Tajemnicza Laura Kaulitz ... - Onet.pl Blog

Buziaku w policzek i wybiegła z domu.

Wpadła do swojej willi, jak huragan.
W pośpiechu wszystko spakowała, weszła pod prysznic, przebrała się w świeże ciuchy, włosy spięła w wysoki kucyk, ubrała trampki i usiadła na schodkach, przed domem. Po dwóch minutach dostrzegła szczupłe sylwetki, jakieś 300 metrów od niej.
Powolnym krokiem ruszyła w ich stronę.
Przywitali się i ruszyli do celu. Szli po całej szerokości ulicy, co chwila wzajemnie się popychając w rowy. Bill i Tom, widząc jak Gustav patrzy na Laurę, a ona na niego, porozumiewając się wzrokiem wepchnęli ich we dwójkę tak, że leżeli na sobie.
- Oł, przepraszam. To przez tych pacanów cię przygważdżam. - wskazała palcem na bliźniaków, którzy mieli niezły ubaw.
- Nie ma sprawy. Wiadomo, że to nie twoja wina :).
Szybko podniosła się i podała rękę blondynowi. Otrzepali spodnie
i podązyli za "pacanami"...

* * *
- Aaa! Nie, prosze.. Tom braciszku, wiesz jak Cie kocham, no nie? - blondynka zrobiła maślane oczka do starszego bliźniaka, który chciał ją wrzucić do wody zaraz po wejściu na pływalnie.
- Wiem siostrzyczko :P. - odpowiedział i bez skrupółów wrzucił ją do przeźroczystej cieczy.
- Wrrr.. nie odzywaj się do mnie! - krzyknęła, kiedy się wynurzyła i popłynęła z dala od przyjaciół.