O czym chcesz poczytać na blogach?

Pabianice

pabianice24 | Pabianice – artykuły dydaktyczne

Dworców kolejowych.

Odnowione pociągi już niebawem w Pabianicach

Miasto stanowiło bardzo ważny punkt komunikacyjny na mapie całego województwa łódzkiego, pociągi odjeżdżały stąd we wszystkie strony kraju. Pabianice były tylko jednym z przystanków lub stacją przesiadkową.
Pasażerów nie brakowało i kolej mogła wręcz robić sobie zdjęcia reklamowe, uwieczniając tłumy swoich – było nie było – klientów na pabianickim dworcu. Później, na początku lat 90. wszystko się zmieniło i punkt taki jak Pabianice stracił nieco na znaczeniu.

Z jednej strony spowodowały to inne kierunki rozwoju usług transportowych, czyli np. busy, z drugiej podróże koleją zaczęły być nieco uciążliwe dla wymagających obywateli schyłku XX wieku i okresu bardzo szybkiej transformacji gospodarczej widocznej przecież również w Pabianicach. Nie chodzi w tym przypadku o uciążliwości związane z komfortem jazdy, a raczej jego ciągłym brakiem (proszę wybaczyć, ale na temat czystości toalet i wygody podróżowania w ciasnych przedziałach nie trzeba się rozpisywać), ale o ceny biletów. Bez względu na to, czy wykupujemy przejazd w Pabianicach, czy też w kasie innego dworca, aż głowa boli od wysokich cen..

Ulotki Pabianice | Dystrybucja ulotek w Pabianicach

Zobacz wszystkie wpisy, których autorem jest ulotkipabianice
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Pabianice moim miastem – Darmowy informator.

Być może mróz za oknem jeszcze tego nie wskazuje ale sportowcy oraz amatorzy spacerów i wycieczek rowerowych już szykują się na jej nadejście. Pabianice sprzyjają tej formie relaksu. Zdrowie jest bowiem najważniejsze. Ruch na świeżym powietrzu przyczynia się do zdecydowanej poprawy naszej kondycji. Lekarze uważają, iż gimnastyka oraz trening fizyczny podnosi nie tylko naszą kondycję lecz poprawia i zachowuje w dobrej formie cały układ krążenia człowieka, a więc serce, naczynia krwionośne, poprawia metabolizm komórek. Ruch sprawia, że nasz mózg zyskuje więcej tlenu, jakże niezbędnego do jego pracy. Zagłębiając się w świat sportu i wycieczek, natrafiłam na stronę rowery pabianice, gdzie odnalzałam swój wymarzony pojazd. Całą zimę trenuję w domu, by wiosną wybrać się na przejażdżkę rowerową. Na razie trasa wycieczki prowadzi dookoła Pabianic.

Miejscem oznaczonym jako “START” będzie pomnik powstańców na Strzelnicy, zaś koniec trasy planowany jest gdzieś w okolicach pabianickiej fabryki narzędzi. Oczywiście nie zamierzam skracać w żaden sposób trasy. Po konsultacji z dietetyczką ustaliłyśmy wspólnie, iż codzienna przejażdżka na rowerze pozwoli mi na spalenie aż 40 % kalorii, licząc według norm dla kobiety w moim wieku. W związku z tym rower staje się od dziś moim.

Aktualności - MRKS Włókniarz Pabianice

Kontrolne, w którym Włókniarz przegrał z KKS Koluszki 1:2. Mecz odbył się w Dłutowie. Bramkę dla Pabianiczan strzelił Przemek Rosiński.
  W dzisiejszym treningu uczestniczyło dwóch piłkarzy deklarujących chęć odejścia z Włókniarza - Krzysztof Lechowski i Mariusz Bardelski.
23:10, komes74 , Aktualności
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 10 lipca 2006
Zmiany - c.d.

  Nowym trenerem Włókniarza Pabianice został Leszek Rosiński. Dotychczasowy trener Jerzy Rutkowski odszedł do Zawiszy Rzgów.
  - Nic to nie zmieniło w naszych planach szkoleniowych - mówi prezes Włókniarza Jarosław Kosmala. - Drużyna rozpoczyna przygotowania 10 lipca. Odbędą się wszystkie sparingi, które dograł Jerzy Rutkowski.
  Czy zajdą zmiany w składzie?
 
- Młody zdolny pomocnik Łukasz Bocian jest na testach w GKS BOT Bełchatów. W poniedziałek mamy rozmawiać w sprawie jego definitywnego transferu. Szuka sobie klubu bramkarz Mariusz Bardelski, który ma ambicje występować w wyższej klasie rozgrywek. Do Rzgowa odeszli Bartosz Dziuba, Michał Kacprzyk i Krzysztof Lechowski.