O czym chcesz poczytać na blogach?

P500

Ichimoku trading

Linia) nadal wskazuje na trend spadkowy.

 

Udanego poniedziałku.

________________________

Więcej sygnałów inwestycyjnych opartych o Ichimoku (głównie sygnały krótko i średnioterminowe) dostępnych jest na stronie www.mycharts.com.plSzczegóły wpisu

Komentarze:
(0)
Tagi:
brak
Kategoria:
  • Analizy rynkowe
Autor(ka):
kamiloziemczuk
Czas publikacji:
poniedziałek, 16 stycznia 2012 10:25

Opcje

  • Przejdź do wpisu „S&P500 - wykres tygodniowy”

Komentarze Krzysztofa Ojczyka

Wzrostowa faza cyklu
W zapoczątkowanym 5 lutego ruchu wzrostowym, który do tej pory na rynku amerykańskim przebiegał w sposób nadspodziewanie stabilny, doszło na przestrzeni mijającego tygodnia do pierwszej poważniejszej kontrakcji w dół. Jej dotychczasowy przebieg w żaden sposób nie zakłóca perspektyw kontynuacji zwyżki.
Więcej »

18:09, ojczyk.krzysztof
Link Dodaj komentarz »
piątek, 19 lutego 2010
Emerging markets wychodzą z defensywy
Kontrakcja popytu na amerykańskim rynku akcji zapoczątkowana świecową formacją odwrócenia z 5-lutego okazała się bardzo mocna. Po przekroczeniu spadkowej linii trendu wzdłuż której rozwijała się zapoczątkowana w trzeciej dekadzie stycznia korekta, indeks S&P500 znalazł się na etapie formowania zrębów nowej tendencji.
.

Piotr Fura

Koniec kryzysu, średnia z prognoz ukształtowała się na poziomie 52 pktów. Wartość opublikowanego o 15.45 (15.42) wskaźnika wyniosła jednak 46,1 pkta, czyli po pierwsze dużo słabiej od prognoz, a po drugie poniżej magicznej granicy wzrostu/spadku (50 pktów) i to całkiem sporo, bo blisko 4 pkty. Na reakcję rynku nie trzeba było długo czekać. Indeksy amerykańskich giełd poszybowały w dół, np. DJ o ponad 100pkt, zbliżając się do granicy 9600, jednak w ciągu sesji odrobiły prawie w całości te straty kończąc dzień na lekkich minusach DJ – 0,31%, S&P500 – 0,33%, NASDAQ – 0,08%. Polski rynek zareagował równie gwałtownie, nagle z ok. 1,5% wzrostu względem otwarcia zrobiło się 0,5% ale na minusie. Linki do komentarzy:

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Mocny-spadek-indeksu-Chicago-PMI-2025184.html

http://www.pb.pl/a/2009/09/30/Indeksy_USA_pod_kreska


Spójrzmy czy warto płacić 200$/miesiąc…

Wykresy przedstawiają.

Światowid

Wizja jest przerażająca, to wydaje się przedwczesna. Historia jednak mówi: to możliwe. Profesor podkreśla, że Niemcy jeszcze w marcu 1948 byli przekonani, że wszystko będzie dobrze. Cała operacja zaszła błyskawicznie!
10:53, cyfrowyja
Link Komentarze (2) »
sobota, 15 października 2011
Wzrosty w USA
S&P500 atakuje poprzednie szczyty, i to pod koniec tygodnia, a jednocześnie przebija linię po ostatnich szczytach. Tak jakby inwestorzy obawiali się, że ceny pójdą w górę, a informacje (z weekendu?) spowodują atak kupujących. Jeszcze brakuje nieco kapitału na przebicie lokalnych szczytów, ale czytając W.Białka można nabrać przekonania, że to możliwe. Pożyjemy, zobaczymy. Uważam, że to dobry czas, by pomyśleć o spółkach dywidendowych z poprzedniego wpisu.

Tymczasem media płaczą, że zaraz krach (tytuł z GW, pierwsza strona) i że bankom trzeba pieniędzy. To.