O czym chcesz poczytać na blogach?

Zobacz również

Przejdź do wyników poniżej

Oxford

Oxford w fotografii - Onet.pl Blog

No i dwa dni laby    Dzień dzisiejszy zapowiadał się bardzo ładnie, z rana zaświeciło słoneczko i człowiekowi aż zachciało się żyć, ale raczej do wieczora słońce nie wytrzyma, w nocy był mróz i na drodze dojazdowej do mojego domu zrobiło się ślisko. Mój sąsiad murzyn z następnego domu w ramach porannej gimnastyki wziął łopatę i zaczął odkopywać swój samochód. Życzę wszystkim i sobie miłego dnia.
dec0 (13:27)
Skomentuj mnie

06 lutego 2009
Drugi dzień pada śnieg
 


     Drugi dzień już sypie śnieg i jak tak dalej pójdzie to cały Oxford zostanie sparaliżowany, trochę śniegu i autobusy już nie jeżdżą normalnie, śmieci.

Władca Pierścieni Dubic181 - Onet.pl Blog

Sa wystarczajacymi powodami do przerwania tegomlodzienczego romansu. Ronald mial juz wtedy szesnascie lat, Edith - dziewietnascie, ale w swietle ówczesnych praw nie mogli jeszcze sami o sobie decydowac. Ronald zgodzil sie z wola opiekuna, spotkania jednak odbywaly sie nadal. Mlodzi starali sie zachowac to w tajemnicy - nie udalo sie jednak. Zgodnie ze swoimi zainteresowaniami i zgodnie z planami opiekuna Ronald mial ubiegac sie o przyjecie na studia. Nie posiadal jednak wystarczajacego zabezpieczenia finansowego - nalezalo wiec próbowac zdobyc stypendium (niezamozna mlodziez czesto korzystala z tej formy pomocy). Pierwszy wyjazd do Oxfordu w 1909 roku zakonczyl sie niepowodzeniem. Mógl oczywiscie ubiegac sie o stypendium w roku nastepnym - bylaby to jednak juz ostatnia jego szansa. W tej sytuacji nalezalo wiec solidniej przylozyc sie do nauki w szkole. Ktos "zyczliwy" znowu widzial oboje mlodych w jakiejs herbaciarni i ojciec Francis postawil teraz sprawe ostro: do uzyskania pelnoletnosci, tj. do ukonczenia 21. roku zycia Ronaldowi nie wolno spotykac sie z dziewczyna i nie wolno kontaktowac sie z nia w jakikolwiek sposób. Mlodzi jednak spotykali sie nadal. Opiekun Ronalda nazwal to dowodem wyjatkowej glupoty i zlej woli. W koncu Edith postanowila wyjechac do.

..stopić serce zimne jak lód i odnaleźć ognistą duszę.. - Onet.pl Blog

- Nie kocham! Kto ci takie bzdury powiedział?

- Ona.

Bryan odwrócił się. Nie wierzył własnym uszom.

- Pewnie powiedziała ci też o ojcu tak?

- Tak - szepnęła Mary. Oczy miała podpuchnięte. Ona też nie wierzyła, że lada moment się rozstaną.

- Mary... uwierz mi. Ja wcale nie jestem zły.To wszystko przez mojego ojca! - ryknął dysząc cięzko. Do oczu napłynęło mu kilka łez.

- Żegnaj - usłyszał dławiący się płaczem głos.

*

Dziś, Więzienie stanowe w Oxfordzie, cela nr 225.

- Dlatego ciebie nienawidzę! Zniszczyłeś mi miłość i dzieciństwo! - zawył Bryan. Luke siedział cicho skrobiąc kamieniem o ścianę, uśmiechając się.

- Ja zniszczyłem wszystko sobie, a ty mogłeś to naprawić... - odrzekł spokojnie.

- To po co to robiłeś!? Okłamałeś moją matkę... - dyszał Bryan.

- Synku, już zaniedługo wyjdę stąd. Ucieknę. A wtedy zobaczysz... - szepnął ojciec.

- Nic nie zobaczę! Najlepiej, żeby ciebie nie było! - ryknął Bryan i wyszedł z celi. Huknął.

fckoszalin

00:39, adamgospod
Link Dodaj komentarz »
środa, 02 sierpnia 2006
Mateo Diop został sprzedany
Mateo Diop były pomocnik Fc Koszalin został sprzedany do KS Beskid Skoczów. W tym sezonie Francuz wystąpił w czterech meczach ligowych zespołu z Koszalina notując trzy asysty oraz w trzech meczach PM notując rownież trzy asysty i jedną obronę. W jednym meczu PL zanotował 1 asyste i 4 obrony.

Został on sprzedany za jedyne 4000, podczas gdy przechodząc do zespołu z Koszalina kosztował az 30002.
23:42, adamgospod
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 01 sierpnia 2006
Oxford Asy - Fc Koszalin 1-1 k. 3-5
Klub:

Książki do nauki języków obcych

Tagi: english file język angielski podręczniki
19:07, pieczarka102 , Podręczniki
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 13 maja 2010
Oxford Advanced Learners Dictionary (new 8th edition)
W pierwszym artykule chciałbym przedstawić nowe, ósme już wydanie, znanego i cenionego słownika wydawnictwa Oxford - OXFORD ADVANCED LARNERS DICTIONARY.

Egzemplarz, który mam przed sobą to jak zwykle paperback, nie wiem czy w Polsce w ogóle pojawi się w twardej oprawie. Na pierwszy rzut oka - nowa szata graficzna okładki, inna kolorystyka, ale podobny do poprzednika format, grubość i waga :) Zapach nowości całkiem przyjemny. Na pierwszej stronie kartka ze słownika Oxfordu z 1948 roku :) Dołączony cdik zadziała również na macu i linuksie.

Hasła
Przejrzyście rozplanowane, zaznaczone na niebiesko. Definicje proste, zwięzłe i na temat. Znajdziemy tu również kolokacje, synonimy, porady - "which word"..

dag-ny

By przejść do formy światu wcześniej nieznanej - gospodarki rynkowej bez demokracji i praw człowieka. Trudno pojąć chińską transformację. Ta książka trochę w tym pomaga.

Paradoksalnie, książka Zamoyskiego (wagowo zdecydowanie lżejsza) dotyczy podonego tematu - z Azji wracamy do Europy, by obserwować upadek innego giganta, Napoleona oraz przetasowania na XIX - wiecznej scenie politycznej. Rodzice Zamoyskiego, polscy arystokraci wyjechali z kraju przed II wojną światową. W USA urodził się autor tej rozprawy. Po wojnie nie mogli wrócić do kraju, a ich syn wylądował ostatecznie na studiach w Oxfordzie. Dzięki swoim korzeniom i studiom na prestiżowej uczelni europejskiej, Zamoyski prezentuje niezwykłą i bardzo ciekawą perspektywę - losów ówczesnej Europy nie filtruje obsesyjnie przez pryzmat polskiego cierpienia, zaborów i niesprawiedliwości, która nas dotknęła. Europa widziana jego oczami to film przygodowy, w którym ścierają się główni bohaterowie (Napoleon, Metternich, car Aleksander), drugoplanowi (Humboldt, Stein) oraz liczni statyści, którzy próbują wpłynąć na losy i kierunek nie tylko poszczególnych mocarstw, ale i całego regionu. Polska też ma tam swoje miejsce - występuje w roli.

Oxford dictionary

:: i've found a way... i've found a way... a way to make you smile blog ::

Me chingan los gringos. viva mexico, jijos de su rechingada. pinga de la chingada. verga de la chingada. la chingada te hace los mandados. la chingada te la pela. con la chingada te llevas a toda madre. te prendes a la ubre de la chingada...

chingar - (mex vulg) to screw, to fuck (Pocket Oxford Spanish Dictionary)

że też ja tego w ogóle nie pamiętam z wersji po polsku...
muriel-lotrzyca 2006-02-03 13:29:40

skomentuj (0)


:: L.A. ::

zważywszy na polityczny klimat panujący ostatnio w naszym kraju oraz na potencjalne niezdanie.

lostme part2 - bloog.pl

  Szu
 • praca w Elblagu
 • school shooting ep...
 • wentworth miller
 • wentworth miller

Chicago

 • chicago part 3
 • chicago part 6

English

 • 4 young Ls
 • British Council - ...
 • again 4 young Ls
 • crosswords
 • dictionary
 • english lessons (p...
 • games 2
 • games para los chi...
 • lesson plans
 • listening tasks
 • slownik Oxford
 • stuff for young Ls
 • tales for kids
 • teaching
 • the summary of cha...
 • work
 • young Ls

commercials

 • pół chleba prosze ;)

fashion

 • clothes from England
 • moda.gazeta.pl
 • weird but nice

Blog zajatt

Znane głównie w Australii i USA stają się coraz popularniejsze w Europie. W Polsce są już dwie hodowle tych psów, jedna psów o rozmiarze standard, druga o rozmiarze średnim i małym.

Labradoodle jako słowo jest już w Oxford English Dictionary. Labradoodle są również coraz bardziej powszechne w naszej kulturze. Amerykański Prezydent, Barack Obama wybierał psa dla swojej rodziny pomiędzy Australijskim Labradoodlem[8] a Portugalskim Psem Wodnym.

W filmie "Marley & Me" , John Grogan (Owen Wilson).

Oxford street

TSO podrozuje

Kilka dni prowadzilam dosc odpowiadajacy mi tryb zycia, aczkolwiek calkowicie niemozliwy na dluzsza mete bez natychmiastowego wygrania na loterii i to kumulacji z przynajmniej 3 miesiecy.

Rano (ok 11) pobudka na Canary Wharf, sniadanko, zakupy na Oxford i Bond Street, kolacyjki, imprezki, nocne kluby w Soho, spanko ok 4 am. Czyli ogolne LANSOWANIE.

Z obserwacji spolecznych:

- Owszem, angielki upajaja sie do nieprzytomnosci i spedzaja noc z glowa w kibelku, ale polki nie sa lepsze.

Big Blue Eye

, BBE w Indochinach
Link Dodaj komentarz »
środa, 28 października 2009
Tygiel narodow

Pub Street w Siem Reap - ulica, gdzie na metr kwadratowy przypada wiecej knajpek i turystow niz gdziekolwiek Big Blue Eye widziala dotychczas. Doskonala kuchnia, piwo za pol dolara i oszalamiajaca kakofonia dzwiekow.
- muzyka, inna w kazdej knajpce
-.

BBE i stare zapiski

Czyniąc przedremontowe porządki, Big Blue Eye znalazła dziś malutki notesik sygnowany logo Four Pillars Hotels, który przywiozła z konferencji w Oxfordzie kilka lat temu. A w nim zapiski poczynione na marginesie wydarzeń, malutkie acz namacalne dowody zbrodni - tego, że gdy jej umysł nudzi się choć trochę w tu i teraz, to choćby nie wiem jak ważna sprawa by się wydawała, BBE automatycznie.

Oxford university

maras84.blog

Zasady: obowiązek posprzątania po sobie i gwarancja anonimowości.
12. Czy seks w nadmiarze szkodzi? Wprawdzie choć buddyjscy mnisi twierdzą, że stosunek częściej niż co dwa tygodnie to "wykradanie" energii potrzebnej też do innych celów niż seksualne, medycyna mówi co innego. Uczeni z Rutgers University w New Jersey dowiedli, że seks trzy razy w tygodniu przez całe życie przedłuża je o 10 lat.
13. Czy striptiz pozwala schudnąć?
Pod warunkiem że to modny w USA cardiostriptease - odmiana aerobiku, dzięki której można upiec dwie pieczenie na jednym ogniu: spalić 7 kg w 5.H - mężczyzna, a - stała oznaczająca samopoczucie kobiety pod nieobecność mężczyzny, rl* - stopień łatwości, z jaką ona się pobudza, rozmawiając z nim, ihw - wpływ, jaki mają na nią jego spojrzenia, w(t+1) - jej reakcja na jego słowa. Wzór opracował prof. James D. Murray z uniwersytetu w Oxfordzie.
24. Jaka pozycja sprzyja kobiecemu orgazmowi?
Taka, w której stymulowana jest łechtaczka. Prof. Maria Beisert doradza tę, w której kobieta i mężczyzna leżą na boku, dzięki czemu oboje mają łatwy dostęp do łechtaczki i mogą pieścić ją ręką. Druga pozycja: kobieta.

Inside the Story - Onet.pl Blog

Była malarką, której obrazy co weekend były wystawiane w jednej z najlepszych londyńskich galeii sztuki National Gallery , jej ojciec był żołnieżem i prawie nigdy nie było go w domu, miała również starszego i młodszego brata. Starszy nazywa sie Josh, ma 19 lat i studiuje na University College London (UCL), młodszy to Kurt, ma 10 lat i chodzi do podstawówki. Mieszkają w dwupiętrowym apartamencie przy Oxford Street. W poprzednim domu, Clary musiała dzielić pokój z bratem, teraz każdy miał swój. Jej był duży, z balkonem. Ściany były fioletowe , wisiało na nich kilka plakatów takich zespołów jak Nirvana, 30 seconds to mars, Good Charlotte, Green Day , Fall Out Boy i My Chemical Romance, na.