O czym chcesz poczytać na blogach?

Oxfam

Kriegspiel

Gramy na serio

Posted by Ezechiel w dniu 12 Styczeń 2012

Zapraszam Czytelników na prelekcję poświęconą zastosowaniu gier w praktyce edukacyjnej i społecznej.

Prelekcja stanowi rozwinięcie i systematyzację materiału prezentowanego przez Ys i mnie na konwentach. Darujcie sobie flejm polityczny (będę ciął równo z trawą), bo staramy się pokazać gry prezentujące różne stanowiska ideowe (od historiografii IPN aż po zagadnienia praw człowieka w/g Amnesty International i Oxfam). Zamiast flejmować, przyjdźcie i pokażcie Wasze doświadczenia i pomysły.

Jak uratować świat, Palestynę i małe pandy bez ruszania się z domu?

Świetlica Krytyki Politycznej w Łodzi i Koło Naukowe Badaczy Gier UŁ zapraszają na cykl pokazów prezentujących współczesne edukacyjne gry komputerowe i planszowe. Pokazy są bezpłatne i mają formułę otwartą, kierowaną zarówno do nauczycieli, jak i do uczniów lub miłośników gier. Spotkanie poprowadzą Marcin Zaród i Kamil Jędrasiak, którzy starali się.

BLIZNY ŚWIATA - bloog.pl

To jednak takie proste. Północ Mali zamieszkuje siedem plemion, a bitni Tuaregowie, jak na ironię, należą do najmniejszych z nich. I nie wiadomo, jakie mają zamiary wobec innych ludów. Czy pozwoliliby im żyć w spokoju? A może woleliby podporządkować je sobie siłą? Albo wygnać? 

Około 200 tysięcy cywilów, nie czekając na odpowiedź, opuściło już swoje domy; część uciekła do sąsiednich państw. Sęk w tym, że ościenne kraje same od kilku miesięcy zmagają się z suszą. Napływ uchodźców tylko pogarsza sytuację. Brytyjska organizacja Oxfam pod koniec marca ostrzegała, że kilka milionów ludzi może wkrótce zacząć tam głodować. 

Kryzys humanitarny to nie jedyny problem. Póki co do boju rzucili się tylko Tuaregowie z Mali, ale wszystkiemu bacznie przyglądają się ich pobratymcy z Nigru. Jeśli i oni sięgną po broń, w ogniu stanie duża część Afryki Zachodniej. Na chaosie skorzystać spróbuje Al-Kaida Północnego Magrebu, która od kilku lat grasuje w regionie. Pewne frakcje tuareskiego ruchu również skłaniają się ku radykalnemu islamowi (pragną nawet wprowadzenia.

w-poszukiwaniu-czasu - Onet.pl Blog

 • Arts & letters daily
 • Chabad
 • Tygodnik Powszechny
 • Najładniejsza partia
Blogowernia
 • Refleksje na tematy żydowskie
 • Obywatelka
 • Maria-Dora niezależnie
 • Prawda Azraela
 • Skojarzony z ekologią
 • Refleksje głównie literackie
 • Atina z werwą
 • Owczarek podhalański
 • En Passant
 • Lew Dawidowicz
Warto zajrzeć
 • OXFAM
 • TZEDEK
 • AMNESTY INTERNATIONAL
 • CHRISTIAN AID

kepacafe blog

Wybór produktów Fairtrade (Sprawiedliwego Handlu) i Bio (pochodzących z upraw ekologicznych) jest po prostu kwestią dobrego smaku i świadomego podejścia do półki sklepowej. Wybór certyfikowanego (sprawdzonego) produktu nie wywołuje ironicznego uśmiechu, ale przyjemne uczucie postawienia na partnerstwo zamiast na wyzysk. Kampanie promocyjne Fair Trade nie próbują wzbudzać współczucia i litości, ale zachęcać do  świadomych wyborów. Mają świetny poziom, a zaangażowanie w nie osób publicznych nie odbywa się w sezonie przedwyborczym.

Belgijska filia międzynarodowej organizacji Oxfam stworzyła świetną rzecz: dobrą promocję dobrych produktów. Plakaty reklamowe ocierające się o sztukę. Nic wielkiego, ale jakże wyjątkowego!

Niektóre z nich można obejrzeć w tym miesiącu w Kępa Cafe. Zapraszamy


Już w sobotę będzie obchodzony Światowy Dzień Sprawiedliwego Handlu.
Lista wydarzeń związanych ze Światowym Dniem Sprawiedliwego Handlu TUTAJ


Grypa666's Blog

Meksyku oraz Irlandii.
Nie tylko ludzie na ulicy, ale też dostawcy usług internetowych zaczynają się sprzeciwiać wprowadzeniu ograniczeń wolności w Internecie. Google Inc.  zamieścił  na swoich stronach słowa: Tell Congress: Please don’t censor the Web! – czyli Powiedz Kongresowi: proszę, nie cenzurujcie Internetu. W amerykańskim kongresie widać już słabnące poparcie dla nowych środków zwalczania piractwa w internecie.
Przemysł farmaceutyczny zwraca uwagę na to, że ACTA może wręcz zagrażać życiu pacjentów, którzy potrzebują tanich leków. Przedstawiciele Oxfam wypowiadają się na temat tego, że ACTA ograniczy zgodny z prawem obrót tanich generycznych leków, co uderzy szczególnie w najbiedniejszych ludzi w krajach rozwijających się.  Wielkie koncerny farmaceutyczne będą mogły zgłaszać się do służb celnych i domagać się zatrzymania przewozu tanich i bezpiecznych leków generycznych na podstawie fałszywych przesłanek, ze naruszają one prawa copyright.
Cytat: Dzisiaj rano dowiedziałem się, że głosowałem za ACTA. Serio. I nie mam zamiaru się tego wypierać. Czy wiedziałem, za czym głosuję? Nie. Czy zawsze wiem, za czym głosuję?.

nic prostszego | o nauce językiem laika

Swoją drogą, szkoda że nie skomentowałeś tego, bo jeszcze ktoś mógłby pomyśleć, że popierasz takie cuda, a nie że ironizujesz… :)

Odpowiedz

 • Rafał Powiedział/a:

  No nie wiem, co Ci na to odpowiedzieć. Nie wiem, czemy założyłeś, że ironizuję. I nie rozumiem, czemu sądzisz, że to bzdura. Ja doskonale mogę zrozumieć, że taki spot został wyprodukowany. Tym bardziej, że Oxfam (pozarządowa organizacja charytatywna) prowadzi w Londynie od kilku miesięcy intensywną kampanię o podobnej tematyce. Z tym, że oni nacisk kładą na pomoc ludziom, a nie na zmniejszanie naszych węglowych odcisków palca (czy jak to się tam po polsku nazywa). Aczkolwiek kampania ma też na celu zwiększanie świadomości o tym, jak to, co my robimy w Londynie, w Krakowie czy gdziekolwiek indziej w tej naszej niby cywilizowanej Europie, może wpływac na życie ludzi na całkiem innych kontynentach.

  Więc jakbyś mógł rozwinąć swoją myśl, to byłoby super, bo tak to nie wiem, jak się do.