O czym chcesz poczytać na blogach?

Owulacja

pezetbe blog

Czasu.
Jeśli ten wzrost temperatury nieprzypadkowy, to znaczy, że owulacja była jak na mnie bardzo wcześnie.
Owulacja w 18dc to prawie rekord dla mnie. Raz kiedyś miałam mniej więcej w takim terminie, ale po clo.
Średnio z moich cykli owulacyjnych mam owu w 23dc. Czyli w tym cyklu byłoby 5 dni wcześniej. Pięć dni. Po miesiącu brania witaminek.
Muszę powiedzieć, że jeśli to tak zadziałało to jestem w szoku. Chociaż tak na full witaminy biorę dopiero od 20 dni.
Aż nie chce mi się wierzyć, żeby już były efekty. Ale jeśli są - to jestem bardzo dobrej myśli, bo to znaczy, że są realne szanse
na wyregulowanie cykli tak, żeby owulacja była w 14dc. A więc zwiększenie szans na ciążę, hura!
Tymczasem muszę się jeszcze przyznać, że jeśli to była owu, to szansa chyba została wykorzystana...
Co oznacza wielki znak zapytania w głębi serca (a może się uda już teraz???).
Co oznacza już dziś, w pierwszym dniu po ewentualnej owulacji, układanie sobie życia po pozytywnym teście ciążowym.
Jeśli to była owulacja, za dwa tygodnie wszystko będzie jasne. Ulubione dwa tygodnie każdej starającej się :/
Ale nie, staram się nie nakręcać. Krok po kroku. Jeden cud w tym cyklu już był (o ile był) - wcześniejsza owu bez clo.
To ogromny sukces. Naprawdę.

Środki antykoncepcyjne - bloog.pl


komentarze (0) | dodaj komentarz

Bezpłodność kobiet

czwartek, 20 listopada 2008 12:09
Co to jest bezpłodność?

Jeśli kobieta nie zachodzi w ciążę przez rok uprawiania bez zabezpieczeń regularnego pożycia płciowego podczas najpłodniejszych dni cyklu miesięcznego (5 dni przed owulacją oraz w dniu owulacji), może to znaczyć, że jest bezpłodna. Kobiety po 35 roku życia już po 6 miesiącach takich prób powinny udać się do lekarza, gdyż płodność zmniejsza się z wiekiem. Około I 5% par ma kłopoty z poczęciem dziecka. W jednej trzeciej przypadków przyczyna leży zarówno po stronie mężczyzny, jak i kobiety, w pozostałych po stronie jednego z partnerów.


Objawy:

• Niemożność zajścia w ciążę przez 6 do 12 miesięcy.
• U niektórych kobiet brak miesiączek bądź zbyt rzadkie lub nieregularne ich występowanie.
• U niektórych kobiet zakażenie dróg rodnych bakteriami z rodzaju Chlamydia,.

yours blog

Co miesiąc opowiada mi o swojej owulacji, wiem o niej więcej niż jej chłopak, rozpoznaję ją najpierw po kierunkach spacerów.  Jak Kasia ma owulację, to coś ciągnie ją do parku koło mojego domu, spotykamy się wtedy niby przypadkiem o siódmej trzydzieści i za każdym razem się dziwię, że przyszła aż tutaj, chociaż mieszka niemal przy lesie. A ona mówi, że to pies ją tu przyciągnął, po czym marszczy czoło i po chwili zastanowienia dodaje, że tak naprawdę to nie pies, lecz owulacja. Bardzo jestem wtedy dumny, że jej owulacja mnie wybrała, chociaż jest to duma krótkotrwała i bardzo przejściowa, bo po kwadransie Kasia ciężko wzdycha i wraca do swojego chłopaka, który zazwyczaj jest zapracowany lub zmęczony i znowu się nie chce z Kasią kochać, co w formie pełnej żalu skargi słyszę wielokrotnie. Nie znam go, a nawet nigdy nie widziałem, wiem tyle tylko, że jest skończonym idiotą, skoro pozwala Kasi z jej owulacją pod mój dom przychodzić.

Sovah - Onet.pl Blog


28 listopada 2011
Patrząc z punktu ginekologicznego, każdy miesiąc kobiety jest ciężkim czasem sam na sam z organizmem i zachodzącymi w nim zmianami hormonalnymi. Każda kobieta ma inny cykl, o różnej długości. W pierwszych dniach występuje menstruacja, która może lecz nie musi być bolesnym i ciężkim czasem dla kobiety.
Następnie jest czas spokoju, czas czucia się piękną i pełną optymizmu i energii. W czternastym dniu( umownie )pojawia się owulacja, czas mniej miły i optymistyczny, aczkolwiek nie dla wszystkich kobiet. Kiedy owulacja nie jest bolesna i nie kojarzy się z bólem, kobieta ma zwiększoną ochotę na seks, wydziela się najwięcej estrogenów. Owulacja to pęknięcie pęcherzyka Graffa i uwolnienie gotowej komórki jajowej do zapłodnienia. Czas ten jest jedyną szansą na zajście w ciążę i wiele kobiet starających się o dziecko, czeka na ten czas z zegarkiem w ręku. Owulacja jest dość trudna do określenia współcześnie, gdyż wiele kobiet ma nieregularne cykle i tym samym bazowanie na kalendarzyku może być mylne. Mimo iż czas owulacji dla wielu kobiet jest czasem męczącym i często bolesnym,.

marabut blog

Mam sie spieszyc bo moze juz za pozno. Powiedzialam rodzonej matce o tym, ze probuje zajsc w ciaze, chyba glownie dlatego ze zastanawiala mnie jej reakcja. Wynik pozytywny, chyba. Poza tym kwas foliowy, badania na chorobe odzwierzeca, etc.

To na razie tyle, wiecej notek z pewnoscia splodze niebawem

marabut 2009-01-29 22:25:18
skomentuj (2)


q pamieci odnotuje
Szyjemy w czasach exhibicjonistycznych, z czego nie ciesze sie jakos szczegolnie, ale q pamieci pozwole sobie odnotowac 8 zlotych rad ktorych udzielil mi gino, by zajsc w ciaze jak najszybciej:

1. ustalic za pomoca sprzetu z drogerii/apteki kiedy dokladnie nastepuje owulacja 

[ponizsze wskazowki dotycza sexu w czasie owulacji]
2. pozycja misjonarska [bo moja pochwa jest wygieta w gore, a nie w dol... chyba troche inaczej to ujal]
3. orgazm: tak [i widac po ulozeniu mojej lechtaczki ze woli byc lechtana czyms innym niz dopochwowym penisem]....
4. ..... ale po jego orgazmie, bron boze nie razem
5. po sexie: grawitacja
6. po sexie: sikando niet
7. po sexie: podmywanie sie niet
8. sex nie codziennie, ale co 3 dni

I to tyle. Nie bede zanudzac ze sex byl kilka dni wg moich obliczen przed owulacja [co wg wikipedii juz jest dobrze], ani jakies tam inne pierdoly. Nie jestem i.

Niepłodność

Też liczbę plemników. Aminokwasy arginina i karnityna mogą działać korzystnie na mężczyzn, u których plemniki występują w małej liczbie albo są mało ruchliwe.

15:36, adminero , Metody naturalne w leczeniu niepłodności
Link Dodaj komentarz »
Leczenie niepłodności

Radzi się często, aby współżycie odbywało się bez­pośrednio przed owulacją. Owulacji towarzyszy zwykle niewielki wzrost temperatury ciała lub zmia­ny chemiczne w moczu, które można wykrywać za pomocą odpowiednich badań laboratoryjnych i testów. Bardziej agresywną metodą jest wywołanie owu­lacji za pomocą hormonów lub leków „podnoszą­cych płodność". Leczenie tego typu zwykle przy­nosi pozytywne rezultaty, jednocześnie wzrasta prawdopodobieństwo ciąży mnogiej. Występujące u mężczyzn anomalie związane z prostatą, pęcherzykiem nasiennym, jądrami lub cewką moczową często można wyleczyć. Żylaki po­wrózka nasiennego można zlikwidować, a to przy­czynia się do normalnego funkcjonowania jąder. Niewielki procent.