O czym chcesz poczytać na blogach?

Owsiak

Bielany Times - Onet.pl Blog

Skomentuj, proszę!

10 stycznia 2009
Anty-WOŚP

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w tym roku po raz kolejny. Ponownie Pan Jerzy Owsiak spróbuje swoich sił w przebudzeniu w Polakach małej solidarności i szczodrości wobec tych, którym od pierwszych dni życia nie jest lekko. Znowu będziemy świadkami wielkiego medialnego wydarzenia, które niegdyś porywało za sobą tłumy, a i teraz  za owym show idą miliony ludzi, przekonanych o dobrym charakterze przedsięwzięcia. Po raz kolejny również, z coraz większą siłą odzywają się tak zwani „przeciwnicy” Orkiestry, stojący w – jak się to mówi – „opozycji” do wielkiej zbiórki wydawanych potem na przyjemności Pana Owsiaka (w ich mniemaniu).

Pod prąd

Podarował karetkę, ale nią nie jeździ. W tym wypadku, pretensje do kogoś innego.

Owsiak kradnie. A kto nie? Z czegoś żyć musi, nawet jeśli weźmie sobie 10% to i tak niewiele. Trzeba zapłacić pracownikom fundacji. Myślicie, że inne fundacje tak nie robią? Dla przykładu: Wysyłam sms’a na jakiś szczytny cel. Koszt 1,22 zł. 22 grosze to podatek. 50 groszy zabiera operator, pozostałe 50 groszy trafia do fundacji. Zakładając, że ta zatrzymuje sobie 10% na „podtrzymanie” działalności, daje nam dumne 45 groszy z każdego sms’a. Jest to tylko przykład, nie podpierałem się żadnymi badaniami. Owsiak przynajmniej pomaga. Ojciec Rydzyk również ma swoją fundację: „Lux Veritatis”. Wchodzę sobie na ich stronę, bo słowo fundacja przywołuje na myśl pomoc potrzebującym. „Fundacja Lux Veritatis z/s w Warszawie założona została w 1998 r. Działalność statutowa Fundacji wspiera Kościół Katolicki w głoszeniu Dobrej Nowiny.” Ciekaw jestem, ilu ludziom uratowało to życie, albo pomogło zejść z marginesu społecznego. Ale nie bądźmy cyniczni. Wszyscy narzekają i atakują działalność o. Rydzyka. Poszukajmy plusów. Założył Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej..

Migawki - Onet.pl Blog

Józef Zawadzki (22:37)
137 komentarzy

04 sierpnia 2009
Owsiak za pieniądze Orkiestry buduje siebie i politykuje - sodówa bije

Indoktrynacja młodzieży całą parą

Niby odżegnuje się od polityki, ale czym innym jak nie politykierstwem było zaproszenie na ostatni Woodstock byłego premiera Tadeusza Mazowieckiego? Może w podzięce z grubą kreskę? Szkoda, że nie zaprosił jeszcze Adama Michnika –można było zaszczepić młodych michnikowszczyzną, która jest gorsza jeszcze od pewnej grypy. To takie kwiatki mieszczą się w statutowym działaniu Fundacji? Ciekawe dlaczego, według Owsiaka, Mazowiecki miałby przyciągać młodzież, a Lech Kaczyński nie?Jeśli to nie jest.

BLOG KLERYKA

Możecie teraz myśleć, że się czepiam i gadam jak jakiś fanatyk, ale taka jest prawda - Podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wszystko skierowane jest tylko na człowieka, a to wielka filantropia na którą ja, jak i każdy wyznawca Chrystusa nie powinien się zgodzić.
anioll 2004-01-04 13:27:16
skomentuj (31)


Dzisiaj zaczynamy.

Dzisiaj do godziny 18 jest powrót do Seminarium. Od jutra zaczynają się znowu wykłady i czas bezpośredniego przygotowania do sesji egzaminacyjnej ;)
anioll 2004-01-04 13:28:57
skomentuj (1)
Jeszcze raz o orkiestrze Owsiaka!

Długo nic nie pisałem. Widze, że troche sie temat rozwinał jeżeli chodzi o Orkiestre Owsiaka. W ramach sprostowania: napisałem, dlaczego ja niedam nic na Orkiestre, a nie że nikt niema dawać. Ja jako chrześcijanin niedam i uważam iż chrześcijanie dawać nie powinni. Jeszcze tylko jedna sprawa do tego tematu, to, że ktoś w życiu robi czy robił coś dobrego, nieoznacza, że obojętnie moge patrzeć na zło które popełnia. np. Jeżeli Hitler pomógł jeszcze przed wybuchem wojny jakiejś kobiecie, nawet jakimś gestem ratując jej życie, to chyba nie znaczy, że miała potem ona go popierać i.

czarnobiel.blog

Długo po świecie, ale trochę już o nim wiemy. Oboje paraliśmy się już atramentem i udało nam się coś opublikować, ale tu kończą się nasze pisarsko-dziennikarskie sukcesy-ekscesy. Obecnie widzimy jedynie biała karta, w której Michał widzi czarną dziurę, a ja nieskończone możliwości twórcze. Piszemy bloga by rozwinąć nasze możliwości!
Dlaczego moje notki mają być optymistyczne?
Spytajcie dlaczego notki Michała są pesymistyczne!
Bo czymże się martwić?
Miłość kwitnie! W lipcu się żenię. Na studiach sobie radzę. Mam co jeść. Nastał nowy cudowny rok 2010. Kryzys ominął Polskę. Owsiak znowu rekordowy. Dni coraz dłuższe. Perspektywy świetlane. Ogólnie cudownie!
Nie ma się normalnie do czego przyczepić!
Życie jest piękne!
Nie jesteś w stanie temu zaprzeczyć panie Michale!

skomentuj (0)

Od Michała. Sprostowanie do sprostowania 2010-01-10 23:47:34

Czytelnicy nie lubią, jak im się w tyłek wchodzi. Więc zamknij już fabrykę wazeliny.

Nie będzie sprostowania do sprostowania do sprostowania, nie musisz odpowiadać. Amen.

skomentuj (0)

Move! With the storm, with the wind, with the flood !!

Odcinku !

Ja też jestem zboczona. I dobrze mi z tym. Nawet gdybym była jeszcze bardziej zboczona i nie miała rąk to i tak bym wolała umrzeć z głodu siedząc na kanapie i oglądać marne porno w towarzystwie rodziców niż zaśpiewać piosenkę "ręce do góry" na oczach milionów ludzi...

no cóż...


henzap 2008-01-07 18:32:58
skomentuj (3)
PŚOW
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy...

Uwielbiam ten dzień. Jedyny dzień w roku w którym niezależnie od wszystkiego i tak będzie dobrze. Uwielbiam ten pomysł, całą akcję. Uwielbiam Owsiaka za to co robi. Uwielbiam tych wszystkich ludzi, którzy biegają z puszkami, stoją cały dzień na polu i zajmują się całą sprawą. Poświęcają czas innym. I nawet jeżeli dostają za to jakieś pieniądze, robią coś z myślą o drugim człowieku. I niezależnie ile profitów z tego czerpią, ich pomoc jest bezcenna. Najbardziej podoba mi się to, że kościół ich nienawidzi. Nienawidzi ich dlatego, ze zasrany Caritas w przeciągu swojego istnienia nie zebrał tyle kasy ile WOŚP w jeden dzień. Poza tym, całą akcję wymyślił Owsiak. A nie któryś ze spasionych i obleśnych księży. Więc chociażby za to.