O czym chcesz poczytać na blogach?

Owrzodzenie

Blog wrzód żołądka

Lat 80. XX wieku uważano, że przyczynami wrzodu żołądka są stres i genetyczna predyspozycja do produkowania nadmiernej ilości soku żołądkowego oraz nieprawidłowe odżywianie (nadmierne spożywanie tłuszczów zwierzęcych, alkohol, kofeina, tytoń). Uważano, że czynniki te doprowadzają do uszkodzenia błony śluzowej przez kwas żołądkowy i tworzenia wrzodów w przełyku, żołądku i dwunastnicy. Niewątpliwie nadmierna produkcja kwasu żołądkowego odgrywa rolę w tworzeniu się wrzodów, jednak okazało się, że najistotniejsza jest infekcja bakteryjna. Helicobacter pylon jest bakterią prawie zawsze występującą we wrzodach dwunastnicy (92%) i żołądka (73%). Istnieje wiele innych czynników wpływających na owrzodzenie żołądka, np. leki przeciwbólowe (takie jak aspiryna, ibuprofen, naproksen), nadużywanie alkoholu, palenie papierosów. Szczególnie nikotyna ma bardzo niekorzystny wpływ na błony śluzowe i tym samym sprzyja tworzeniu się wrzodów w ścianie żołądka. Ludzie spożywający duże ilości alkoholu także znacznie częściej zapadają na chorobę wrzodową niż abstynenci.Ostatnie badania wykazały, że głównie ludzie starsi chorują na wrzody żołądka. Przyczyny tego stanu upatruje się w częstym występowaniu u nich zapalenia stawów i leczenia aspiryną czy ibuprofenem. Starsze osoby cierpią również na refluks żółci, czyli zarzucanie kwasów żółciowych do żołądka, co.

Psiaki i inne zwierzaki - Psiaki - bloog.pl

Pekińczyki są psami niezależnymi i nieufnymi wobec obcych, choć są swojemu opiekunowi wiernie oddane. Lubią spokój i raczej nie nadają się dla hałaśliwych i energicznych dzieci. W kontaktach z większymi psami, zaatakowane, potrafią walczyć w swej obronie, zaliczane są do psów odważnych i walecznych.

 

Inne:

 

Psy wymagają częstego czesania, nie wymagają jednak strzyżenia. Gubienie sierści jest dosyć znaczne. Mają małe wymagania co do ruchu i pokarmu. Schorzenia jakie są możliwe u tej rasy to: wypadanie gałki ocznej, owrzodzenie rogówki, wodogłowie, problemy z porodem, wady rozwojowe serca i naczyń, kamienie moczowe, zadyszka, rozszczep podniebienia, trudności z oddychaniem - pekińczyk często chrapią przez sen.

 Podziel się:
Trackback: http://bloog.pl/id,3106320,trackback

Tylu ją odcisnęło (13) | Odciśnij łapkę

Pobaw się z Amandą.

sobota, 22 marca 2008 10:01

Some people believe in god I believe in music, some people pray i turn up the radio - bloog.pl

po szpitalu....

niedziela, 25 lipca 2010 17:44
Nowa choroba .... nowe tabletki ... nowe schorzenia i nowe problemy

A to może spowodować nie przestrzeganie diety przy tych tabletkach:

Mogą wystąpić zaburzenia równowagi elektrolitowej (zwiększenie stężenie sodu i/lub zmniejszenie stężenie potasu w surowicy krwi) z odpowiednimi skutkami klinicznymi, zatrzymanie płynów ustrojowych (obrzęki, wzrost mc.), osteoporoza, owrzodzenie żołądka i dwunastnicy, cukrzyca, zapalenie trzustki, miopatia, plamica naczyniowa, zmiany skórne (trądzik, rozstępy, opóźnienie procesu gojenia się ran), zmniejszenie odporności na zakażenia, objawy ze strony o.u.n. (bóle głowy, nudności, wymioty, bezsenność, zaburzenia psychonerwicowe), a także objawy pobudzenie neurowegetatywnego (kołatanie serca, poty).


szkoda, że pomimo, że nie jestem lekarzem, wszystko rozumiem.


Nie było dnia, żebym ją przestrzegała. Może dlatego się źle czuje, mam pryszcze na twarzy, jest mi niedobrze i nie mam na nic siły.


Panie Boże !

komentarze (0) | dodaj komentarz

Witamy w Poznaniu. Welcome to Poznan.

Każdy dorosły człowiek zdolny do normalnego wysiłku fizycznego.

Sposób spalania tłuszczu przy pomocy HypoxiTrainer ma dwie zasadnicze zalety w porównaniu z wysiłkiem fizycznym bez zastosowania podciśnienia :
· cząsteczki tłuszczu pobierane są dokładnie z okolic dotkniętych cellulitem – ud, pośladków, brzucha, a więc z miejsc, gdzie wymuszono zwiększenie ukrwienia,
· spalanie tłuszczu następuje przy wysiłku dużo mniejszym, jedynie przy 50% maksymalnego obciążenia serca, niż przy wysiłku fizycznym bez zastosowania podciśnienia.
Podciśnienie stosowane w zabiegach HypoxiTrainer jest całkowicie naturalne i przy prawidłowym zastosowaniu wolne od negatywnych skutków ubocznych.

Obowiązujący ubiór:
· t-shirt
· bielizna lub luźne spodenki z bawełny
· obuwie sportowe

Odżywianie zalecane podczas ćwiczeń:
· 2 do 8 godzin przed treningiem – węglowodany, po treningu – preparaty białkowe. W dniu ćwiczenia na tym urządzeniu nie powinno się uprawiać innych sportów. Dodatkowy trening można wykonać jedynie w dniach między ćwiczeniami.

Przeciwwskazania:
· ciąża, menstruacja, choroby nowotworowe, choroby serca, zapalenie żył, choroba nadciśnieniowa, epilepsja, żylaki, choroby reumatyczne, otwarte rany i owrzodzenia.

CENNIK