O czym chcesz poczytać na blogach?

Owoce

Dieta odchudzajaca

Oddziałują i wpływają na nasze życie w sposób większy, niż zdaje sobie z tego sprawę większość ludzi. Uważają, że wszystko co jemy odbija się na naszym zdrowiu, dobrym (lub złym) samopoczuciu i szczęściu (lub nieszczęściu). Ogłaszają, że lepiej jest wybierać pokarmy poddane mniejszej obróbce termicznej lub chemicznej, bardziej naturalne i te, do produkcji których użyto więcej tradycyjnych metod naturalnych, przygotowane przez rodzinę, przyjaciół lub samemu.

Makrobiotyka kładzie nacisk na lokalnie uprawiane, organicznie wyhodowane pełne ziarno, zboża, strączkowe, warzywa, owoce, wodorosty i sfermentowane produkty sojowe, połączone w posiłkach, w odniesieniu do podstawowych zasad zbalansowania, pomiędzy ich właściwościami yin i yang. Makrobiotyka raczej nie przywiązuje wagi do oficjalno-naukowych zasad żywienia i oficjalno naukowej, tradycyjnej piramidy żywieniowej, uważając ją za nie naturalną i nie prawdziwą. Zboża (a w szczególności, ryż), są uważane za "naturalnie zbalansowane" w teorii Yin i Yang i to właśnie one stanowią fundament Makrobiotycznej diety. Pokarmy które są skrajnie Yin (zimne), takie jak bardzo słodkie pokarmy, mleko czy też.

MonaVie – Produkt i Biznes | Pomysł na biznes – dodatkowa praca – dochód pasywny – jak zarobić?

Na 1027 mikromoli równoważnika Troloksu na gram (umoli TE/g).
•  Badania naukowe dotyczące pojemności antyoksydacyjnej aa w odniesieniu do rodnika peroksylowego plasują ten owoc na samym szczycie listy owoców i warzyw. W teście ORAC posiada on 102 700 jednostek na sto gramów. Dla porównania wyniki rośli uchodzących za liderów w tej dziedzinie – żurawiny i borówki amerykańskiej – to około 9 000 jednostek. Na podstawie samego testu ORAC nie można jednak stwierdzić, że jakiś pokarm jest lepszy od innego, tym bardziej że wszystkie owoce i warzywa wzbogacają ludzką dietę o substancje fitochemiczne posiadające właściwości antyoksydacyjne.
•  Hydrofilowa pojemność ORAC wynosi dla liofilizowanego acai 998 umoli TE/g i jest najwyższa spośród wszystkich pokarmów.
•  Lipofilowa pojemność ORAC wynosi dla liofilizowanego acai 19 moli TE/g i jest najwyższa spośród wszystkich owoców i warzyw.
•  Wynik analizy pojemności antyoksydacyjnej równoważnika Troloksu (TEAC) wynosi dla.

rok-nowosci.blog

Tylko jak na niego patrzyłam. Któregoś dnia w telewizji śniadaniowej zobaczyłam mój owoc i usłyszałam jak się nazywa. Mogłam już go zjeść, lecz owoc wciąż był twardy. Postanowiłam poczekać jeszcze trochę aż owoc trochę dojrzeje i zmięknie aby nie doświadczyć rozczoarowania jak przy jedzeniu awokado. Owoc leżał w kuchni kolejny tydzień. Owoc dojrzał i zrobił się miękki, ale ja nie miałam zupełnie ochoty go jeść a późne obiady sprawiały, że nie miałam najprościej na niego miejsca. Owoc poleżał kilka kolejnych dni. Dzisiaj był idealny dzień na rozprawienie się ostateczne z owocem. Po przekrojeniu i oderwaniu kawałka od pestki poczułam zapach, który mnie lekko zaniepokoił. Bita śmietana stała w pogotowiu aby w każdej chwili udzielić pomocy smaku. Długo oczekiwany kęs okazał się znów owocowym rozczarowaniem. Mango przejżało. Dziwny plastikowy smak prawie całkowice tłumił smak owocu, pozostawiając po nim ledwie wspomnienie. Doszłam do wniosku, że żadna ilość bitej śmietany nie jest w stanie uratować tego smaku ani mojego humoru. Śmietana wróciła do lodówki, owoc z wielkim żalem poszybował do kosza a ja do łóżka.
Czasami im dłużej czekasz tym.

When I need You I just close my eyes and I'm with You... :-***

(mogą zawierać sporo substancji chemicznych i bakterii chorobotwórczych z nawozów). Należy je umyć pod wodą bieżącą i możliwie szybko. Moczone tracą smak i aromat.


ODMIANY

KAMA - odmiana polska, bardzo wczesna. Pierwsze owoce są duże, następne duże i drobne. Owoce są równomiernie wybarwione, bardzo smaczne. Jest odporna na mrozy zimowe i na mączniaka. Wrażliwa na białą plamistość liści.
HONEOYE - odmiana amerykańska, bardzo wczesna - idealna do uprawy przyśpieszonej!!!. Owoce bardzo duże, regularne, żywoczerwone, równomiernie dojrzewające nawet ostatnie są atrakcyjne. Odmiana odporna na szarą pleśń i choroby liści, wytrzymała na mróz. Wyróżnia się wysoką plennością - sprawdzona w warunkach polskich.
KENT - odmiana kanadyjska, wczesna - nadaje się do uprawy przyśpeszonej. Wyróżnia się wysoką plennością i bardzo dużymi owocami. Owoce ponadto są smaczne i bardzo dobrze znoszą transport. Barwa owoców od jasnoczerwonej do czerwonej z silnym połyskiem. Kent dojrzewa w tym samym czasie co Kama, jest jednak bardziej plenny i ma większe.

lepsze zycie - Onet.pl Blog

Chorym na serce, nerki i wątrobę. Również dzięki zawartości potasu winogrona poprawiają dotlenienie mózgu, a tym samym zwiększają chłonność umysłu. Dzięki zawartości witamin z grupy B: B, (tiaminy) i PP (niacyny), także witamina B2 (ryboflawina), wpływają na lepszą koncentrację i szybsze uczenie się.

Godny polecanie jest olej z pestek winogron, który powoduje obniżenie "złego cholesterolu"a tym samym zapobiega chorobom sercowym. Jest on bogaty w NNKT (niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe).

Osoby z cukrzycą i nadwagą powinny ograniczyć jedzenie winogron. Owoce te należą do wysokokalorycznych (100 g dostarcza około 70 kcal), ze względu na dużą zawartość cukru (prawie 18%).

ZABIEGI W DOMOWYM ZACISZU  

Peeling

Rozgniecione winogrona dokładnie wymieszaj z dwiema łyżkami miodu. Starannie wymasuj skórę.
Zabieg nawilża i stymuluje skórę, delikatnie złuszcza i wygładza naskórek.


Maseczka winogronowa

Około osiem winogron obierz ze skórki, usuń pestki i rozgnieć na papkę. Nałóż na twarz i po 20 minutach zmyj letnią wodą. Maseczka.