O czym chcesz poczytać na blogach?

Owies

My wild heart...

Było tak źle, bo jeździłam za Platonem. Galop był gorszy. Cały zastęp jechał stępem a pierwsza osoba galopowała na koniec, później następna. Bessa ma dziwny galop, wydawało mi się że kontrgalopuje, chociaż szła z dobrej nogi. Były też drągi i skoki. Niska przeszkoda zrobiona z dwóch koziołków postawionych na sobie, w sumie jakieś 40cm. Bessa mięciusio i ładnie skakała. Podobała mi się, ale nie mogłabym na niej często jeździć, jak np Dorcia :] Po jeździe dałyśmy koniom siano, pozamiatałyśmy, policzyłyśmy sprzęt, chwile posiedziałyśmy w barze, przebrałyśmy się, dałyśmy owies i mama Sylwi poodwoziła nas do domów.

= W ZaBajCe =

2006-01-09 / 19:13:52


Wczoraj pojechałam razem z Pauliną autobusem o 10.19 do Zabajki. W klubie jakoś tak pusto było. W cyrku jakaś babka jeździła na Kopiku z p.Markiem. Poszłyśmy do baru gdzie dowiedziałyśmy się, że nie będzie ani Magdy, ani Sylwi, i nie wiadomo czy przyjedzie p.Kasia :/ No to miałyśmy małe szanse na jazde... Wziełyśmy sobie Sabe na spacerek i na szczęście przyjechała.

Ja i konie

Z padoku konie go dostaną) i tylko po ostatecznym zakończeniu pracy.
1.Owies

Gdy koń pracuje (ćwiczy)ok. dwóch, jednej godzin/y dziennie podajecie mu jedną miarkę owsa. (miarka to ok. 0,5 l, przynajmniej tak mi się wydaje, jak zapytacie w sklepie o miarkę do owsa dla konia wszędzie podadzą wam prawie identyczną) Gdy jednak koń przebywa tylko w boksie lub na padoku dajecie mu trzy miarki owsa (gniecionego lub całego, w zależności co lubi, przy kupnie konia koniecznie o to zapytajcie.) Owies i kiszonkę  podajecie koniowi raz dziennie.
2. Siano

Znam praktyczny sposób odmieżania ilości siana dla konia. Bez względu na to ile pracuje podajecie mu dwa razy (rano ok.6:00 i wieczorem ok.19:00) dziennie. Wyciągnijcie ręce przed siebie i splećcie razem dłonie tak aby powstał tzw. "kosz". W tym "koszu" zmieści się odpowiednia ilość siana dla każdego konia. Można też podać koniowi siano chwilę po południu, tylko, że wtedy ta ilość musi być o 1/4.

Króliki miniaturowe - Onet.pl Blog

Przekąski i sałatki
Stanowią uzupełnienie codziennej diety. Powinny być podawane raz na jakiś czas.

  

WALENTYNKA
Składniki: 4 różyczki brokuła, plaster marchewki i liście selera naciowego
Przygotowanie: wszystkie składniki umyj i osusz. Różyczki brokuła rozłóż równomiernie na spodeczku. Między nimi poukładaj liście selera naciowego.
Z plasterka marchewki wytnij serduszko i ułóż na środku

  

SAŁATKA WIELKANOCNA
Składniki: młode pędy owsa, natka pietruszki, bazylia, rzeżucha
Przygotowanie: Owies i zioła umyj i wytrzyj. Pędy owsa ułuż na spodeczku na kształt gwiady. W kilku.

"Tempus fugit..."

Już ćwierć wieku, a wydaje mi się jakbym jeszcze wczoraj bawił się w piaskownicy i rzucał trawą w koleżanki z podstawówki. Cóż... Tempus fugit...
Ale by nie marudzić za długo... Dziękuję wszystkim, którzy pamiętali o tej drobnej dacie. Było mi bardzo miło, gdy okazało się, że jednak ktoś ją pamięta. A jeśli komuś zdarzyło sie zapomnieć... cóż... krążą plotki, że za rok też ma być 17 maja...
skomentuj (2)
2005-05-20 20:58:20 >> Osiołkowi w żłoby dano...

ALEKSANDER hrabia FREDRO

Osiołkowi w żłoby dano,
W jeden owies, w drugi siano.
Uchem strzyże, głową kręci
I to pachnie, i to nęci.
Od którego teraz zacznie,
Aby sobie podjeść smacznie?
Trudny wybór, trudna zgoda
Chwyci siano, owsa szkoda,
Chwyci owies, żal mu siana.
I tak stoi aż do rana,
A od rana do wieczora;
Aż nareszcie przyszła pora,
Że oślina pośród jadła
Z głodu padła.


Oto ja... Może nie wybierałem między sianem i owsem, ale jednak trwało to dobre trzy tygodnie. A gdy już w końcu się zdecydowałem, teraz usilnie szukam dziury w całym: "siano jest.

Wzloty, loty i spadki- Fundacja Centaurus - Onet.pl Blog


Jak niewielu jest dobrych weterynarzy... właśnie dlatego mogę jechać z każdym koniem nocami do dr Krzysztofa Kmiecika - noc, sylwester, epidemia grypy - zawsze gotowy pomóc, bez zbędnych zarzutów, gadania i tego wzroku mówiącego, że koń powinien wiedzieć, że akurat Pan Doktor je lunch i powinien z kolkowaniem sobie zaczekać (nic innego nie usłyszeliśmy od naszego zielonogórskiego weterynarza "koniarza").
Dziś jeszcze Wrocław, z samego rana lecę do Wojnowa. Trzeba zapłacić owies, jeszcze 1500 zł - a owsa już prawie nie ma. Ale to nic. Damy radę. Zrobiliśmy trochę tłumaczeń ze znajomymi - zebrało się na 3 tony prawie. Siano.. słoma owsiana..
A może racja, że ja przesadzam ?

  

Dr Michał Grunwald pomiędzy pozytywami nt świetnej kondycji naszych koni sugerował delikatne zapasienie - wręcz ostatni owies z dna przyczepy konie po prostu furcząc pozostawiały w wiadrach. "Francuskie pieski nie konie" - tak skomentował Pan.

Tylko życie ci pokaże kto jest twoim przyjacielem.

- Nie przejmujcie się pospólstwem... - mruknął ogier.
- A ten Zbyszko? Co z nim?
- Sokoły z pałacowej wieży wspominały coś o tym, że skazano go na śmierć, za znieważenie posła... Ale skoro teraz taka tragedia się zdarzyła na pewno odroczą kaźnie...
- Ciekawe cóż go do tego nakłoniło... Chęć zdobycia sławy czy też głęboka nienawiść do naszych rycerzy?
- Nie nam o tym sądzić... Na niego wyrok już kasztelański sąd zdążył wydać...
Suzan bez słowa schyliła łeb po czym wróciła do poprzedniego zajęcia. Trawa była tutaj naprawdę soczysta i słodka, a owies wysokiej klasy. Dbano tutaj o wierzchowce. Podobno Polska słynęła właśnie z najlepszych bojowych rumaków, toteż nie dziwota że konie miały bardzo dobre warunki. Przestronne i żyzne padoki obfitujące we wszelkiego rodzaju zioła i trawy, doskonały owies no i duże stajnie o przestronnych boksach. Przez chwilę zbierała spokojnie co najlepsze źdźbła trawy oraz liście koniczyny po czym klękła na przednie kolana. Zaraz też opadła na bok i zaczęła się tarzać. Zapowiadało się na upalne południe. Już teraz, mimo tak wczesnej pory słońce łagodnie przygrzewało w końskie grzbiety. Klacz.

Adopcje koników :D - bloog.pl

Właściciel: 19776066
Sprzęt:
Przyrząd masujący GO RELAX SUPER DANDY
podkładka pod bandaż GEL EZe
Maść do kopyt zielona
Wypinacze skórzane
Wedzidło z wielokrążki
Gumki do wędzidła Nortonem
Naczółek Droplet
z bloga ali :)

Imie: Etna
Płeć: klacz
Wiek: 4 lata
Rasa: Arab
Lubi: skakać
Nie lubi: ------
Maść : Siwa
Przeznaczenie : Skoki
Cena : 3 komcie
Właściciel: ala-miko

Sprzęt: siodło skokowe,
Kantar z uwiązem Tattini,
owijki białe, Czaprak
Skrzynki na szczotki różowe
czworobok w stadninie Pine Hollow
siodło damskie
Kantar czerwony z futerkiem
Siano
Mieszanka pasz wzmacniająca
czosnek
smakołyki ziołowe
marchewki
Ziarna owsa
jabłka
HKM Pro Team Derka Karo
Derka Letnia letnia

Imie: Bleki
Płeć: wałach
Wiek: 10 lat
Rasa: kuc feliński
Lubi: skakać
Nie lubi: ------
Maść : Siwa
Przeznaczenie : Skoki, rekreacja, ujeżdżeenie
Cena : 2 komcie