O czym chcesz poczytać na blogach?

Owczarki niemieckie

Psy owczarki niemieckie

  Przejdź do wpisu „Piosenka”
 • Dodaj komentarz do wpisu „Piosenka”
 • Psy owczarki niemieckie

  Po ośmiu latach działalności Phylaksu powstał nowy związek, utworzony przez rotmistrzaMaxa von Stephanitza 3 kwietnia 1899 roku. Kiedy von Stephanitz wraz ze swoim przyjacielem Arturem Mayerem był w Karlsruhe na wielkiej ogólnokrajowej wystawiehodowlanej, ich uwagę zwrócił.

 • OWCZARKI_NIEMIECKIE I KONIE

  (2) | dodaj komentarz

  ;D

  sobota, 19 lipca 2008 16:27


  Podziel się:
  Trackback: http://bloog.pl/id,3554275,trackback

  komentarze (6) | dodaj komentarz

  OWCZARKI NIEMIECKIE KOCHANE :***

  sobota,

  Witam!
  Owczarki niemieckie są szczególnie wyjątkowymi psami, które bardzo szypko się uczą i mają bardzo dobrą pamięć.
  Dlatego należy o nie dbać oraz je pielęgnować. Owczarki niemieckie najlepiej uczyć gdy są jeszcze szczeniakami:

  Siadania: siad
  Połuż sie i tego typu rzeczy.

  Gdy pies wykona polecenie należy je pogłaskać. To go zachęca do wykonania polecenia właściciela. Najlepiej gdy właściciel psa jest cierpliwy i ma dużo czasu aby poświęcać go psowy.

  o zwierzakach i swiecie - Onet.pl Blog

  Wysokość
  60-65 cm dla psa, 55-60 cm dla suki
   
  Waga
  30-40 kg dla psa, 22-32 kg dla suki
   
  Szata
  Owczarki niemieckie mogą mieć trzy rodzaje szaty: szorstką z prostymi włosami, szorstką z dłuższymi prostymi włosami i falistą, dość miękką, z długimi włosami. Ostatni rodzaj jest niepożądany. Maść może być czarna, podpalana, wilczasta, jednolicie czarna.

  Pielęgnacja
  Sierść wymaga względnie.
  Psy ratujące za­sypanych przez lawiny, tropiące, stróżujące, obrończe i policyjne. W przypadku niektó­rych z tych ról niemal wyłącznie używa się owczarków niemieckich. W konkursach po­słuszeństwa biją o głowę inne rasy. Nie ma więc potrzeby wyjaśniać, jakie możliwości przedstawia sobą ta rasa. Owczarki niemieckie chętnie się uczą, są inteligentne i szybko poj­mują, o co chodzi. Należy zasadniczo po­sługiwać się wobec nich głosem. Większość psów tej rasy uwielbia swojego przewodni­ka i odczuwa wielką potrzebę kontaktu z nim. Nie radzimy kupować owczarka niemieckiego, jeśli nie jest się w.

  Blog Goldencia

  To strata czasu,i że nie warto kupować tę psy,jednak dla niektórych [ i dla mnie] tę psy są urocze, i już lepiej stracić czas,dla Owczarka Szkockiego,niż je zaniedbywać je! Collie jaką szczeniaki wyglądają [tak jak każdy szczeniak] słodko,pięknie, i mają ten swoje "oczka".
  Collie [jak to owczarki] są to zaganiania owiec bydła itp.


  Do zobaczenia w następnej notatce!
   

  Komentarzy: 0 Szczeniak 2011-01-16 Wszystkie szczeniaki są słodkie po takie Chihuahuy po Bernardyny.
  Ale żeby szczeniak był zdrowy i śliczny, trzeba się mnósto namęczyć.

  1.Matka i Ojciec muszą być rasowi czyli np: dwa owczarki niemieckie,jak widzimy w internecie jest pełno ogłoszeń typu: Reproduktor,owczarek niemiecki z rodowodem, niska cena!,ale Matka też musi być z rodowdem! nie może to być kundel albo dalmatyńczyk bo jedyne co z tego wyjdzie to hybryda dwóch ras. Pokaże wam jak można stworzyć taką hybryde:
  Tu mamy Pudla i Golden.

  Owczarki Niemieckie

  Obaj przyjaciele od dawna interesowali się rodzimymi owczarkami i znali ich użytkowość, lecz nigdy nie spotkali tak doskonałego ich przedstawiciela. Był to typ pierwotny, silny i sprężysty, wytrzymały i inteligentny. Zapytany właściciel wyjaśnił, że pies nie został zgłoszony na wystawę, ale jest pracującym owczarkiem o dużych zdolnościach i pomimo wilczego wyglądu posiada wrodzoną pasję do służenia człowiekowi. Pies wabił się Hektor Linksrhein. Von Stephanitz i jego przyjaciel znaleźli w tym zwierzęciu urzeczywistnienie swych cichych marzeń. Oto był ideał użytkowego psa, który czekał na dotknięcie ręki hodowcy, aby.Do produkowania poszukiwanego typu, otaczano je troskliwą opieką, jak również ich mioty po Horandzie. Krytycznym okiem selekcjonowano częściowo szczenięta tuż po urodzeniu, a końcowa selekcja następowała w wieku, kiedy ich charakter, temperament i budowa mogły być ostatecznie analizowane.

  Hodowlę owczarka niemieckiego budowano na Horandzie i jego potomkach, stosując typowy inbred na kilku wybranych egzemplarzach i ostrą selekcję potomstwa. Nowa krew do tego chowu krewniaczego była oczywiście wprowadzana przez suki, zawsze jednak pochodzące z użytkowych gniazd pasterskich. W wyniku chowu krewniaczego i upodobań niektórych.