O czym chcesz poczytać na blogach?

Owady

Cudem malowane

Foto Makro AnZa
Fotograficzna Galeria Ptaków
Fotołowy
Kobietą być, kochać, marzyć, śnić ...
Kwestia smaku
Miasto i ptaki
Moja arkadia
Najlepsze dodatki na bloga
O naturze bez komentarza, prawie...
Photo by Livia
Plamka mazurka
Świat dookoła nas
Z potrzeby wnętrza
Zatrzymane w kadrze
Zawsze kolorowo
Znajdziecie mnie też tutaj
Czerwień i błękit
Motyle-i-maki.flog.pl
Niezapominajki w oczach
W pogoni za motylem
Tagi
  • owady
  • motyle
  • kwiaty
  • łąka

SPOTKANIA Z NIEZNANYM - Onet.pl Blog

Podczas fotografowania zjawisk/obiektów nieuchwytnych dla ludzkiego wzroku niejednokrotnie mam dylemat czy to co robię ma sens ? Osobiście uważam, że tak pomimo, jak wiadomo trudne jest to zadanie a zwłaszcza przekazanie do odbiorców że pewne fakty mogą wskazywać na obecność UFO bez względu skąd jest i skąd pochodzi. Od trzech lat wykonuję w pobliżu Zakładów Magnezytowych tysiące zdjęć ( do chwili obecnej ponad 35 tysięcy fotografii). W ciągu trzech lat nauczyłem się jak rozpoznawać owady czy ptaki. Wielu sceptyków wytyka że to same plamki – owady/ptaki tak mają rację bo w 99 % na zdjęciach fotografują się w większości owady ptaki nie jest problem rozpoznać zwłaszcza przy seryjnych zdjęciach i pewnym już doświadczeniu z fotografią. Niestety zarówno w Polsce czy na zachodzie wielu ‘’ ufo hunters’’ źle interpretuje owady czy ptaki i pospiesznie zalicza je do UFO w przeważającej ilości rozmytych kresek i owalnych plamek takich jak ja mam tysiące. Ale każdy ma swój własny sposób i styl. Ten sposób ‘’rejestracji’’ UFO.

Drapieżne Ptaszyska - Onet.pl Blog

Pożywienie 
Drobne gryzonie i inne kręgowce

moniczka (21:39)
0 komentarzy
Kobczyk
  Kobczyk (Falco vespertinus), ptak z rodziny sokołowatych rzędu ptaków drapieżnych Długość ciała 30 cm, rozpiętość skrzydeł 75 cm, ciężar 150–180 g.

Głównie owadożerny, czasem poluje na naziemne kręgowce. Zajmuje stare gniazda wron i gawronów, niekiedy też obszerne dziuple. Jest ptakiem towarzyskim i często tworzy luźne kolonie.

Występuje w południowo-wschodniej Europie i na południu Azji, na terenach o urozmaiconym krajobrazie, gdzie małe zadrzewienia sąsiadują z polami uprawnymi, łąkami i nieużytkami, a okoliczne wzgórza obfitują w owady. Zimuje w południowej Afryce i Azji.

W Polsce to bardzo nieliczny ptak lęgowy..

CAFEBRUYERE's BLOG

Komary. Pamiętajmy jednakże, że tego typu preparaty nie działają wiecznie i zwykle zapewnią nam ochronę na zaledwie parę godzin.

Co jednak zrobić gdy nasze działania nie przyniosły oczekiwanego skutku?

Czyli jak się zachować gdy jednak zostaniemy ugryzieni lub użądleni przez owada?

Komary czy meszki pomimo, iż pogryzienie przez nie jest dla nas trochę nieprzyjemne z racji swędzenia czy w przypadku alergików lejących się bąbli, to ich jad nie stanowi dla nas znacznego zagrożenia.

Musimy jednak pamiętać, że owady te nie są jedynymi jakie możemy spotkać podczas wakacji w naszych rodzimych kurortach. Znacznie większym zagrożeniem są większe owady gryzące i żądlące szczególnie w przypadku gdy jesteśmy alergikami.

W takim wypadku pamiętajmy aby zabrać ze sobą w wakacyjną podróż specjalny dostępny na receptę zestaw antywstrząsowy. U większości osób uczulonych na ukąszenia lub użądlenia każdy incydent z udziałem owada w roli agresora może skończyć się tragicznie w następstwie szoku anafilaktycznego. Jego najczęstszymi objawami są duszności, spadek ciśnienia i zakłócenia w pracy.