O czym chcesz poczytać na blogach?

Otulina

WSZYSTKIE PORY ROKU - bloog.plChęcińsko - Kielecki Park Krajobrazowy położony jest na południe i południowy zachód od Kielc. Powołany rozporządzeniem wojewody kieleckiego z 2 grudnia 1996 roku, obejmuje swym zasięgiem tereny gmin : Kielce, Chęciny, Małogoszcz, Piekoszów, Sobków, Sitkówka - Nowiny i Łopuszno. Powierzchnia parku wynosi 20 505 hektarów, w tym powierzchnia samej otuliny to 11 123 hektarów. Otulina, to wydzielony obszar ochronny wokół parków narodowych i krajobrazowych zabezpieczający te parki przed zagrożeniami wynikającymi z działalności człowieka. Otulina nie jest formą ochrony przyrody. Jest tylko obszarem, na którym działalność człowieka nie może negatywnie oddziaływać na przyrodę obszaru chronionego.
*
Przedstawione poniżej fotki zrobiłam w kieleckiej części Parku Krajobrazowego - dokładnie na obwodnicy drogi krajowej numer 73. Dla tych, co znają Kielce przybliżę bardziej lokalizację moich zdjęć : szłam sobie po prostu od Castoramy w kierunku Buska - Zdroju. Wycieczkę.

Polowania stop!

Byłaby ochrona zwierząt
na dodatkowych 30 km2 cennego lasu.

Panie Ministrze! Pański podpis to realna ochrona dla tysięcy zwierząt, które są częścią perły polskiej przyrody  jaką jest nasza najbardziej znana Puszcza.  Ochrona przyrody to po prostu ochrona przed bezmyślnym
mordowaniem w imię chorej przyjemności.

Redakcja Dzikiego Życia, Pracownia na rzecz Wszyst-
kich Istot oraz kilkanaście organizacji ekologicznych
i przyrodniczych oraz miliony Polek i Polaków cze-
kają na pańską decyzję. Tę strefę ochrony przed po-
lowaniami w otulinie parku narodowego musi Pan
utworzyć! Każde inne rozwiązanie to świadectwo
słabości ochrony przyrody w Polsce, uleganie presji
myśliwych i zgoda na absurdalną filozofię zabijania.

***

Pracownia na rzecz Wszystkich Istot – pozarządowa organizacja
od ponad 20 lat zajmująca się ochroną dzikiej przyrody, popularyzacją
filozofii głębokiej ekologii i edukacją ekologiczną.
Pracownia wydaje miesięcznik „Dzikie Życie”.
Stowarzyszenie Pracownia na rzecz Wszystkich Istot
43-360 Bystra, ul. Jasna 17, tel./fax: 33 817 14 68 •.

maja-pisze.blog

Zabija. Bardzo mocno dotknęło mnie dziś to, jak staję się  bezradna wobec niezrozumienia czy wybuchu agresji słownej. Ponoć wybuch na słońcu zagraża ziemi ale myślę że nasze wybuchy oczyszczają atmosferę która nas otacza, więc jest nadzieja że te wyschłe kości w końcu ożyją i choć w bólu się rodzi nasze życie to i tak  chcemy żyć, jak najdłużej, jak najlepiej, tylko nie każdy wie po co i dlaczego, ale to już myślę jest kwestią czasu.

skomentuj (0)

28,06,2011r Matka natura 2011-06-28 08:52:19

Otulina Puszczy Kampinowskiej 40 km od Warszawy to wspaniałe miejsce na wypoczynek i bliski kontakt z naturą. Ptaki tam mają swoje wille w konarach drzew, bociany lecąc nad nami machają do nas skrzydłami jakgdyby chciały
pozdrowić a małe ptaszki siedząc na gałązkach wyśpiewują niesamowite dźwięki które wprowadzają człowieka w błogi stan i czujesz, masz już świadomość że ten świat naprawdę jest piękny, cudowny i że chciałoby się tak być i
żyć już bez końca niczym w raju. Przerywa jednak wszystko kogut, oznajmiając donośnym głosem że czas zejść na ziemię i oddać się innym przyjemnością. Słyszę już głos.

...

(3)13. kwietnia 2008, 15:28

Jeszcze trzy lata temu miałam zupełnie inne życiowe priorytety, inne obawy, inne myślenie, inne potrzeby i chociaż wtedy wydawało mi się, że jestem dość poważną i dorosłą jak na swój wiek, muszę przyznać, że chyba byłam w błędzie. Przeglądnęłam ostatnio mój pamiętnik, można powiedzieć - dziennik i odkryłam tę wielką przepaść między mną-dawną i mną-obecną. A to wszystko praktycznie w ciągu jednego roku, niecałych 365 dni. Ktoś jeszcze powie, że ludzie się nie zmieniają? Może czasem chcielibyśmy zatrzymać kawałek starej wersji siebie, ale otulina, wszystko, co mogą rozwiać wichury czasu, znika i zastępuje ją inna.
Ciekawe, co będę mogła powiedzieć o sobie za kolejne kilka lat :)

-Komentuj- (6)


Tahoma. xHTML 1.0. Chcesz taki szablon? Luminatii.