O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Otto

W pełnym słońcu i z półcienia - bloog.pl

Miał zaprzątniętą problemem „ekonomicznym”, jak by tu sprzedać naprawioną i odnowioną starą maszynę do szycia, bo z naprawy takich właśnie maszyn utrzymywała się cała rodzina. Byli oni wszyscy zdrowo pobożni, uczciwi i pracowici, poza tym zwyczajni. Kiedy Otto skończył szkołę podstawową próbował zostać mechanikiem samochodowym, potem stolarzem, ale ostatecznie nie został żadnym majstrem, gdyż 25 lutego 1943 roku  powołano go do służby wojskowej w Wehrmachcie. Od tego dnia będzie jeszcze żył nie całe dwa lata, dokładnie 627 dni. Otto szedł do wojska bardzo niechętnie. Wiedział bowiem, że  wojna jest niesprawiedliwa, że Niemcy popełniają zbrodnie. Sam zresztą nie był Niemcem lecz Austriakiem. Ujawnił nawet zamiar ucieczki do lasu, do partyzantki. Mama jednak wyperswadowała mu, że w partyzantce ciężko mu będzie przeżyć, bo ci ludzie są bardzo ścigani. Przy wojsku natomiast jeśli będzie uczciwym i nie splami swych rąk niewinną krwią ludzką, to Opatrzność Boża jakoś dopomoże mu przeżyć i szczęśliwie do domu powrócić. Najpierw wysłano go na front południowy do Jugosławii. Tu.

moja historia zmierzchu :) - Onet.pl Blog

Popatrzyłam się na nie wzięłam gitarę i zaczęłam grać.
-Znam ją !!-zawołałam i zaczełam grać i śpiewać
ale coś mi przerwało a konkretnie dzwonił mój telefon.
Odebrałam i okazałam się że to Liam zaprosił mnie do kina!!
-Angela Liam zaprosił mnie do kina aa!!Za goidzine będzie
-Heh chodź musimy cię w coś ładnego ubrać i ślicznie śpiewasz-powiedziała i otworzyła moją szafę.
-Tylko błagam coś wygodnego proszę-jękłam.
-Bello zmienisz tylko koszulke i buty-powiedziała i podała mi :
http://www.otto.pl/product/12941064?c=kobiety-kategorie-od-a-z-koszulki&itemId=9273918

iwi85 blogok 5 pobudka i 186 do mini mala:)tam spotkalam malwine i beatke laske z gliwic tegoroczna maturzystkebardzo sympatyczna laske:0

z ta 2 caly czas pracowalysmy razem wiec ploty lecialy rozno a smiechu bylo co niemiara:) hehe przydzieli nas na napoje do pani grazybki a ta ma taki naped,ze nie wytrzymywalysmy hehe i ja juz z tego zmeczenia mialam ataki smiechu szczegolnie gdy lookalam na miny malwiny i beaty;) hehe

poznije poznalysmy adama ktory od 9 dni pracuje w mini malu i tez tak jak my 3 jest z otto. sympatyczny i pomocny facet,smial sie ze mnie gdy ja mialam ataki;)

pozniej gdy pomagalam ani rozkladac lody do lodowek dostalam opiernicz od kierownika mini mala,ze niby nic nie robie co jest kompetna bzdura<> brr> wkurzyl mnie tylko bez powodu.

next bylo body soace gdzie juz dogorywalam ze stopami;) przyszla kasia z lukaszem z obiadkiemposmialismy sie troszq z nowymi klientkami.pokazali bluze jaka kasi kupili i poszli do domq;)

jutro mam na 10 do 15 wiec bede po tej godzince w domq i moze poprasuje;) hehe
.

Blog pawel3005dowcipy

Komentarzy: 0 Polak, Niemiec i inni 2007-02-24 Przed wojną (II...) spotkało się 2 generałów - niemiecki i francuski
Rozmowa przy śniadaniu:
(N)iemiecki generał: - drogi kolego jestem zdumiony brakiem dyscypliny we francuskiej armii
(F)rancuz: - przesadza Pan kolego...
(N) - No to się przekonamy (i tu wola swojego adiutanta) - Otto!
(Otto): Jawohl Herr General!
(N): Otto, weź ten pistolet
(Otto): Jawohl Herr General!
(N): Otto, przyloz pistolet do skroni
(Otto): Jawohl Herr General!
(N): Otto, nacisnij spust
BUM! ...i Otto pada martwy
Francuski general zbladl, ale żeby ratować honor Francji, woła swojego adiutanta:
(F): Jean!
(Jean): - Pan mnie wołał mon general?
(F): Jean, weź ten pistolet
(Jean): - O! Dziękuje mon general!
(F): - Jean przyłóż pistolet do skroni (Jean spojrzał zdziwiony, ale wykonał polecenie)
(F): -Jean.

Druja - Onet.pl Blog

Przed dwoma supraskimi kościołami zbierane będą do puszek pieniądze na nagrobek ks.Ottonowi.
Można też wpłacać na ten cel dowolną kwotę na konto bankowe parafii z dopiskiem(43 1020 1332 0000 1202 0330 5083) - "Nagrobek ks. Ottona".

http://www.suprasl.parafia.info.pl/?p=main&what=81

Na drugi dzień (w poniedziałek rano) rozniosła się wieść, że druh miał krwotok. Starsi harcerze przez ostatnie dni jego życia byli przy nim. Mimo że był bardzo słaby udzielał wskazówek jak działać i dbać o rozwój drużyny. W dniu 10 maja 1935r. zmarł. Pogrzeb odbył się po harcersku: Chorągwie i wieńce nieśli harcerze młodsi, a trumnę nieśli starsi na zmianę. Pogrzeb prowadził ks.Proboszcz Otton Sidorowicz.. Na pogrzebie obecna była delegacja z Komendy Chorągwi i Hufca, która.

Niechlujna literatura

  czwartek, 22 grudnia 2011 16:32

  Opcje

  • Przejdź do wpisu „”
  • Dodaj komentarz do wpisu „”
 • piątek, 16 grudnia 2011
  • Szalony Otto

   Szalony Otto ledwo widział na jedno oko. Nie chodził też najlepiej - z równowagą miał kłopoty od kiedy potrącił go samochód, z kolanem od paru lat, zdaję się. Towarzyszył mu pies. Duży, owczarkopodobny stwór, z sierścią skołtunioną i brudną, z jęzorem zawsze na wierzchu i jednym uchem trochę potarganym. Otto lubił opowiadać - tym, którzy chcieli słuchać - że to ucho to pamiątka po komunie, że potargała je milicyjna kula. Może i tak było, może rzeczywiście kula potargała psie ucho, ale pewniej usłyszał gdzieś tą.

 • Otto de

  Wszystko o LaFee - Onet.pl Blog

  Jest najlepszą rockową dziewczyna na świecie?
  Do tej pory było jasne, że Christina Klein(18) – lepiej znana pod jej artystycznym pseudonimem LaFee. Jej dumny bilans: dwa albumy nr1, wiele hitów (np. Heul Doch, Virus i Ring Frei), 3 nagrody Echo, 1 złote Otto, udana trasa po całej Europie(jeżeli Austria, Szwajcaria i Francja to cała Europa to ok. ;p). Jednak od kilku tygodni ktoś jeszcze melduje roszczenia do Rock-tronu: Eisblume ze swoim obywatelskim imieniem Ria Schenk(22). Jej piosenka "Eisblumen"("Lodowe Kwiaty") wskoczyła na 3 miejsce list przebojów. Dziwne: Właściwie to powinny się.

  • Twoja ulubiona piosenka z"Jetzt erst recht" to:..
  • Którą z tych piosenek LaFee lubisz najbardziej??
  • Czy lubisz muzykę LaFee??
  Her videoclips
  • Prinzesschen
  • Was ist das
  • Virus
  • Mitternacht
  • Heul Doch
  • Beweg dein Arsch
  • Wer Bin Ich
  • Shut Up
  •  Ring Frei