O czym chcesz poczytać na blogach?

Oświęcim

Moje miasto- Oświęcim

, magda-osw
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 25 października 2011

 

 

 

Pstryknięte z ul. Mickiewicza. Ktoś mi kiedyś powiedział, że mamy w Oświęcimiu całkiem niezły kawał Starówki! :).

 

 

A to zdjęcie- widok z ulicy Krzywej. Spodobało mi się słońce złapane na jednym z bloków...

 

 

A tu- niespodzianka ;) U nas Święta trwają cały rok... No, prawie Święta. Po prostu ozdoby nie są zdejmowane. Ulica Wyzwolenia.

 

09:51, magda-osw
Link Komentarze (3) »
wtorek, 18 października 2011

 

 

Budują nam nową prokuraturę. Między ośrodkiem zdrowia przy Żwirki i Wigury a Gimnazjum nr 3.

 

 

 

A tu- zaskoczenie :). Tak, są też w Oświęcimiu miejsca zupełnie niespodziewane. Jak choćby ulica Kraszewskiego. Przywodzi mi na.

Wiselka95 - Onet.pl Blog

Skład naszej drużyny:
BartoszSarga, Sebastian Kossakowski, Tomasz Gniadek, Piotr Małkiewicz, ŁukaszLorenc, Paweł Stolarski, Kamil Przebinda, Remigiusz Szywacz, GracjanStraus, Przemysław Lech, Michał Bierzało, Grzegorz Rafałowski, DawidKamiński, Patryk Kołodziej, Jakub Drożdż.

Z udziałem ośmiu najlepszych drużyn rozegrano na balonie Cracovii Halowe Mistrzostwa Małopolski Trampkarzy Starszych.
Kraków był reprezentowany przez Wisłę i Garbarnię, Nowy Sącz - Dunajec i Poprad Muszyna, zaś Małopolska Zachodnia - Iskrę Klecza Dolna i Unię Oświęcim.
Turniej rozpoczął się od naszego zwycięstwa z Iskrą 2-0 ale w meczu widać było, że nasi zawodnicy są jacyś ospali i pomimo wygranej nie był to ich popisowy mecz. Do kolejnego spotkania Wiślacy podeszli zbyt wyluzowani, z przekonaniem, że łatwo poradzą sobie z rywalem, którym był MOSiR Bochnia. Mylne to było przekonanie bo przegraliśmy gładko po zaciętym meczu 0-3. Mecz można przegrać na boisku albo w głowie i ten drugi przypadek miał właśnie miejsce. MOSiR zdeterminowany był i bardzo groźny nie tylko dla naszej drużyny.
W późniejszych meczach było już znacznie lepiej ale regulamin turnieju nie zakładał półfinałów co z góry zablokowało nam możliwość rehabilitacji i walki o.

Marek Kamiński: pokonać granicę

Oświęcim to miejsce, gdzie rozpoczyna sie spływ kajakowy Wisłą. Jednak za nim uczestnicy zaczęli płynąć, zwiedzili miasto. Oświęcim znany jest przede wszystkim z tego, że znajduje się tam hitlerowski obóz koncentracyjny Auschwitz – Birkenau, jednak pokazał on swoją drugą twarz, tę może mniej znaną, jako miasto multikulturowe. Przenikają się tam różne kultury, wzajemnie się wzbogacając i ubarwiając. Na miejscu  nasza grupa spotkała się z przedstawicielami różnych kultur i religii. Szczególnie serdecznie zostali przyjęci przez Zrzeszenie Romów Polskich, którzy przygotowali wykład o swoich dziejach i kulturze. Oświęcim to miejsca zgodnego współistnienia i solidaryzmu społecznego.

Muzeum Auschwitz - Birkenau uczestnicy ekspedycji zwiedzali wraz z uczestnikami Ekspresu Solidarności. Mimo, że wizyta w tym muzeum dla większości uczestników nie była ich pierwszą, to każdy z nich przeżywał i odkrywał tę tragiczną historię na nowo. Najwięcej emocji wzbudziła cela śmierci, gdzie głodzono więźniów. Męczeńską śmierć poniósł w niej Maksymilian Kolbe. To był dzień pełen emocji i głębokich wzruszeń. O ile w obozie oglądali budynki i przedmioty, to wieczorem podziwiając wystawę malarską Mariana Kędziora w.

By Oświęcim był pięknym miastem - zagospodarowanie Rynku Głównego - bloog.pl

By Oświęcim był pięknym miastem

Istnienie tego blogu dobiegło końca.

 

 

Ponieważ modernizację Rynku Głównego powierzono projektantom, którzy przed oczyma mają same klocki, płaszczyzny, beton, gadżety niczym sprzed supermarketów, istnienie tego blogu nie ma sensu. 

 

Popis swoich umiejętności i "znakomite" wyczucie bogatej 800-letniej przeszłości miasta Oświęcimia dali rewitalizując Plac Skarbka.

"By Oświęcim był pięknym miastem" niebawem zniknie z internetu. W związku z tym pragniemy.

no1 blog

Chce na serio, a może chce mnie skrzywdzić, nie wiem wariuję, wiem ale nic na to nie poradzę... Bóg mnie stworzył chyba bo się mu nudziło.. i ma opis: wciąż o niej myśle... tylko o kim??!! o mnie?? o Ance?? o jakieś panience lekkich obyczajów, które ostatnimy czasy dość często gościły w jego życiu??? nie wiem ale jak o nim myślę to mi się na płacz zbiera i na myśl, że ma jakąś dziewczynę... nie wiem co jest grane....ja chyba oszalałam na amen! nie tylko nie to....PROSZĘ, JESZCZE NIE TERAZ I NIE W NIMa
2005-07-13 | 17:59:33 | no1
skomentuj 4

czy ja dam radę????..........

Nazwa Imprezy Kategoria Termin Miejsce

Zawody Otwarcia Sezonu Nov, Jun, Sen 23-25.09.05 Oświęcim

ISU Junior Grand Prix Juniorzy 13-16.10.05 Gdańsk

Międzywojewódzkie Mistrzostwa

Młodzików - I el. PPMł Kl. srebrna, złota 28-30.10.05 Łódź /

Oświęcim

Diamentowy Spin Nov, Jun, Sen 04-06.11.05 Katowice

Warsaw Cup Novice, Junior 18-20.11.05 Warszawa

Międzywojewódzkie Mistrzostwa

Młodzików - I el. PPMł Kl. wstępna, brązowa 25-27.11.05 Gdańsk / Sosnowiec

Międzywojewódzkie Mistrzostwa

Młodzików - II el. PPMł Kl. srebrna, złota 25-27.11.05 Gdańsk / Sosnowiec

Puchar Ziemi Oświęcimskiej Kl. wst, bra, sre, zlo 02-04.12.05 Oświęcim

Mistrzostwa Polski Juniorów i.