O czym chcesz poczytać na blogach?

Oswald

być aniołkiem:) - Onet.pl Blog


Pierwszy z nich jest ze mną od urodzenia. Kocha mnie, pomaga kiedy tego potrzebuję, ciężko pracuje, żeby niczego mi nie brakowało i bym zawsze miała co jeść. Troszczy się o mnie, zabrania mi różnych rzeczy (ale wiem, że robi to żeby mnie chronić), doradza, uczy i napomina. Mowa oczywiście o moim kochany tatusiu. Wiem, że dla niego zawsze będę "jego malutką, słodziutką córeczką:)"
TATUSIU!!! KOCHAM CIE:)))

Drugą osobą o której chciałam wspomnieć jest tatuś mojego Kotka, Pan Oswald. Nie znałam go zbyt dobrze i nie mogę opiniować na jego temat, ale wiem, że musiał być najwspanialszym człowiekiem i najcudowniejszym ojcem na świecie, bo wychował dzieci, które są naprawdę cudowne. To On dał życie Krystiankowi i jestem pewna, że to właśnie dzięki Niemu Kriss jest taki czuły, kochany, rozważny i czasami szalony. Myślę, że to dzięki Panowi Oswaldowi Kotuś tak bardzo szanuje kobiety, tak kocha dzieci, jest taki pracowity i potrafi wszystko ogarnąć tak, żeby było dobrze:)
Dziękuję Panie Oswaldzie za.

careful not to fall

262. [hang on to your iq]
bo nie chce mi się kuć słówek na angielski.

wejdź na wikipedię. w okienku wyszukiwania wpisz dzień i miesiąc swoich urodzin. wypisz 3 wydarzenia, które miały miejsce w twoje urodziny. wybierz 2 ważne daty urodzin i jedną śmierć.

18 października

wydarzenia
1561 - 4. bitwa pod kawanakajima [nie wiem. nazwa fajna]
1977 - deutscher herbst [porwany samolot, samobójstwa terrorystów, te sprawy]
1991 - azerbejdżan ogłasza niepodległość

urodziny
1523 - anna jagiellonka
1939 - lee harvey oswald [yaaay!]

śmierć
1871 - charles babbage


wniosek: w moje urodziny nie działo się nic fajnego. chociaż oswald jest ciekawostką. ale na przykład w zgonach jest posucha.
bitterend
2006-04-11 23:21:25
skomentuj
(4)

263. [ugh...]
0:42
black market blood
rodzice ciekawe czy śpią. ja bym nie mogła
chap 58 gdzie? cholela. chcę
i tak nie zdążę no bez przesady
jutro wcześnie. dziś. za
i site unavailable
nie pójdę dopóki nie available
special.

MAGIC-TRIO- Magiczny swiat Harry'ego Potter'a! - Onet.pl Blog

- zabrał ją ze sobąuciekający Voldemort.

Jak niektórzy sądzą Bellatrix i Voldemorta łączyła jakaś więź, dlatego też on zabrał ją ze sobą .
Madame_Lav. (13:01)
0.| Przeglądaj | Skomentuj |.
Korneliusz Knot.
Korneliusz Oswald Knot (ang. Cornelius Oswald Fudge)- bohater seriiksiążek o Harry Potterze, w przeszłości pełnił funkcję zastępcydyrektora Departamentu Magicznych Katastrof, obecny minister magii,pełniący tą funkcję od 1990 do 1996 roku (przedtem ministerstwem magiizarządzała Milicenta Bagnold). Z początku radził się we wszystkimDumbledore'a, ale później z tego zrezygnował, przekonany o własnymdoświadczeniu.

Podczas lektury kolejnych tomów dzieła pani Joanne Kathleen Rowlingwychodzi na jaw coraz więcej jego wad- otaczanie się niewłaściwymiludźmi (Lucjusz Malfoy), lekceważenie czarodziejów biednych i.

Żar ocen - sprawdź swoje błędy - ]blog

Wąskie usta i dosyć długie, ale zgrabne nosy, a oczy obydwu w ciemnej oprawie rzęs i brwi hipnotyzowały.” – Tutaj myślnik zamiast przecinka.


12. „Mogli mieć równie dobrze 20 jak i 35 lat.” – Słownie.


13. „O nie(,) facet, tak to my nie będziemy rozmawiać.”


14. „Może bym się i wystraszyła(,) gdyby nie Mysi Blond i ksiądz, którzy na moje oświadczenie parsknęli śmiechem.”


15. „– Oswald(,) czy ty czasem nie miałeś połamanych gnatów?”


16. „Wątpię(,) żeby żywiołaki przyszyły do niej z własnej inicjatywy i to jeszcze z takim darem.”


17. „- Malkolm Litner potrafił zmusić żywiołaki(,) żeby obdarowały zeromaga Mocą?”


18. „– Oczekuje wyjaśnień.” – „Oczekuję”.


19. „Kwadratowa Szczęka chciał o coś zapytać, ale zamilkł(,) kiedy matka, otworzyła jedną z kuchennych szafek i wyciągnęła z niej wysokie, wąskie i okrągłe pudełko po.

Patrycjabanach333's Blog

W skład austriackiej części Austro-Węgier, a Węgrami. Właściciel sąsiednich terenów po węgierskiej stronie granicy – książę Christian Hohenlohe – uzurpował sobie prawo do terenów zachodnich stoków Żabiego i okolicy Morskiego Oka. Opierał się na niedokładnych dokumentach i wręcz sfałszowanych mapach, podczas gdy Władysław Zamoyski miał na poparcie swoich praw do Morskiego Oka niepodważalne dowody historyczne i prawne. Spór jednakże ciągnął się przez kilkadziesiąt lat i wreszcie zakończył się wyrokiem sądu polubownego w Grazu, przed którym interesy Galicji i hrabiego Zamoyskiego, reprezentował Oswald Balzer. Sąd w 1902 r. przyznał Galicji prawa do spornego terytorium.

Dla turystyki Morskie Oko zostało odkryte już na początku XIX wieku. Pierwsze schronisko, które zostało zbudowane w 1836 r., spłonęło w 1865 r. Kolejne, z 1874 r., które w 1898 r. również spłonęło, pierwotnie służyło za wozownię. W 1902 r. została ukończona droga z Zakopanego – patrz Droga Oswalda Balzera.

Droga do Morskiego Oka

Pudełko z baletnicą

Morskie Oko – widok sprzed schroniska

Dla turystyki Morskie Oko zostało odkryte już na początku XIX wieku. Pierwsze schronisko, które zostało zbudowane w 1836 r., spłonęło w 1865 r. Kolejne, z 1874 r. też spłonęło w 1898 r. W 1902 r. została ukończona droga z Zakopanego – patrz Droga Oswalda Balzera.

Urok Morskiego Oka inspirował twórczość wielu artystów, zarówno malarzy (Walery Eljasz-Radzikowski, Leon Wyczółkowski, Stanisław Gałek), jak i poetów (Maciej Stęczyński, Wincenty Pol, Adam Asnyk, Kazimierz Przerwa-Tetmajer, Franciszek Nowicki, Jan Kasprowicz) czy muzyków (Zygmunt Noskowski).

                                                                                                                  (Wikipedia)

 Na koniec trochę obrazków