O czym chcesz poczytać na blogach?

Ostrava

MyZorki | Męski punkt widzenia. Fotografia uliczna – street photography, filmy video, styl życia, espresso

Pamięci, ale i dla użytku innych osób.

Podczas ostatniej krótkiej wizyty w Ostrawie, postanowiliśmy przejść się ulicą Stodolni, która jest pełna knajpek, barów i restauracji. W związku z tym, że była dopiero 12 w południe, życie na tej uliczce dopiero się rozkręcało.

Samo południe, to świetna pora na kawę. Nasz wybór padł na Cafe Černá Hvězda. Zamawiamy, jak zwykle dla mnie espresso i cappuccino dla Mimi.

No i jest klapa! Espresso to lurka jakich mało, a cappuccino wygląda i smakuje, jakby było zrobione z proszku. Rzadko się to zdarza, ale nie dopijamy do końca. Oj, trzeba było wrócić do sprawdzonej kawiarni Ostravanka Coffee Shop! Tak to czasem bywa. I dlatego, jeśli zdarzy Wam się szukać dobrej kawy w Ostrawie omijajcie kawiarnię pod czarną gwiazdą, bo gwiazda faktycznie czarna :)

Senyia Forever - Onet.pl Blog

Czech, pozostanie już na zawsze. - Kiedy Milan ma kilka dni wolnego, zawsze przyjeżdża w rodzinne strony - mówi Liczka. - Nigdy nie zapomni zajrzeć na stadion. Kiedy świętowaliśmy mistrzostwo kraju, gratulował nam. Zawsze przychodzi też na treningi, aby pokopać na murawie, z której wyruszył na podbój Europy...

 

("Przegląd Sportowy")

 

data urodzenia: 28 października 1981r

miejsce urodzenia: Vigantice (Czechy)

wzrost: 184 cm

waga: 76 kg

stan cywilny: kawaler

klub: Liverpool

pozycja: napastnik

nr na koszulce: 5

byłe kluby: Banik Ostrava

ulubiona książka: Arthur Hailey "Detektyw"

perfumy: Qlinique

samochód: Mercedes CLK AMG

sport: hokej na lodzie

Milan przygodę z piłką rozpoczął od treningów z ojcem w wieku 10 lat. Grał na wiejskim boisku klubu TJ Vigantice.

Do szkoły uczęszczał do Ostrawy i w wieku czternastu lat trafił do Banika. W 2000 roku zyskał tytuł Czeskiego Talentu Roku.

Podczas Mistrzostw Europy poniżej 21 lat, w tym samym roku, jego talent dostrzegł po raz pierwszy Gerard Houllier, trener Liverpoolu. Czesi wygrali wówczas te zawody, zaś Milan został królem strzelców. Wkrótce potem zagrał na.

tomis.blog.pl


Coraz bliżej już niebawem za dni parę…

tomis 2004-09-21 07:26:21
skomentuj (2)


Dziękuję

Spacer miedzy chmurami… z pomiędzy czarnych ciężkich chmur wyjrzało na chwile słoneczko… dziękuje za spacer… dziękuje za rozmowę kompletnie o niczym… no i oczywiście dziękuje za zapach, którym notabene teraz waniam…


tomis 2004-09-23 07:13:23
skomentuj (3)
...
Po co i dlaczego wy się zemną wogóle zadajecie?????tomis 2004-09-23 07:15:05
skomentuj (19)
Ostrava

No tak Ostrava – piękne miasteczko… gdyby nie fakcik ze jest mniej więcej wielkości Katowic jak nie większe. Turniej był jak zwykle udany zakończony naszym zwycięstwem bezapelacyjnym tym razem… to za dnia, a po grach przychodziły wieczory i jak to wieczorami bywa, bywa zabawa… powiem tak moja abstynencje szlag trafił… zabawa jak zwykle udana, rozmowy w składzie międzynarodowym… chyba stworzyliśmy nowy Esperanto:) dogadywaliśmy się z wszystkimi bez najmniejszego problemu… a byli Czesi i Niemcy… ale tak to już jest, jeśli ktoś nie widział jak bawią się kulawi to i.

GEJOWISKO

Ktoś drugi zaczął rzucać fochami na lewo i prawo. Parenaście godzin wystarczyło, aby wszystko wróciło do normy…

Wczoraj wieczorna przypadkowa wizyta w jednym hipermarkecie budowlanym. Szukałem paru rzeczy, wciąż się zastanawiam czy kłaść parkiet czy panele, a może mozaikę… Jednak to mały pryszcz. Najpierw jednak muszę znaleźć coś innego, a dopiero potem wymyślać wraz z innymi osobami wystrój. Może w tym tygodniu już coś się wyjaśni…
Po markecie pietnastominutowa przerwa na parkingu. Pierwszy raz mi się nie podobało. Zastanawialiśmy się gdzie jechać. Propozycji było kilka: Warszawa, Gdańsk, Ostrava. Z tych trzech miejsc wybraliśmy czwarte: pojechaliśmy do Szczyrku. Nie było czasu na robienie zdjęć. A szkoda, bo widoki były ładne, a oprócz tego widzieliśmy parę ciekawych obiektów.

W piątek odezwał się do mnie przypadkowo ktoś na gadalcu. Zapytałem się Go jak ma na imię... Zupełnie niepotrzebnie. Kto czytał ostanią notkę będzie wiedział jak... Rozmowa potoczyła się bardzo interesująco… Ale o tym następnym razem :)

skomentuj (9)
2005-08-26 15:18:47 >> Sesja

Tydzień temu zrobiłem największą rewolucję w linkach od początku blogowania. Usunąłem jedną osobę..