O czym chcesz poczytać na blogach?

Ostatni dzwonek

Mój międzyczas - bloog.pl

Powiem, że szkoła amerykańska, do której uczęszczają moje dzieci rozpoczyna rok szkolny w połowie sierpnia. I tu każdy polski uczniak może zakrzyknąć - tak szybko???!!!

Co mogę powiedzieć o systemie nauczania w amerykanskiej szkole.

Pierwszy dzwonek - nie tak jak w Polsce, mowa trawa, biało-czarne gajerki, godzinka i do domu. Tu pierwszy dzwonek oznacza początek pierwszej lekcji.
A dzwonek ostatni - żadnego rozdawania świadectw, żadnych nagród, mów, podziękowań, kwiatów i prezentów.
Ostatni dzwonek to koniec ostatniej lekcji, normalnej, 45-minutowej.

Tu rok szkolny podzielony jest na 4 semestry. Każdy semestr to 42 dni pracy.
Lekcje -.

Lód

- No już. Cisza. To lekcja chemii a nie jakieś tam pogaduszki! - wtrąciła nauczycielka. Siadłyśmy z Jolką prosto i prawie całą lekcję słuchałyśmy ględzenia nauczycielki prawie nic nie rozumiejąc. Jak zwykle zadała nam prace domową. Wreszcie zadzwonił dzwonek. Wszyscy wybiegli na przerwę. Michał otoczony przez tłum fanek próbował dostać się na ławkę koło parapetu. Gdy udało mu się usiąść nerwowo zaczął się rozglądać. Dziewczyny w końcu go opuściły a ja mogłam do niego spokojnie zagadać.

Pecha. Na lekcji nauczycielka tak ględziła że zasnęłam. Obudziło mnie trzaśnięcie wielkiej linijki o ławkę. Ta głupia baba mnie przyłapała. Dostałam uwagę do dziennika. Za bardzo mnie to nie ruszyło. Następne lekcje nie były aż tak nudne bym znowu zasnęła. Po ostatnim dzwonku wszyscy pobiegli do szatni. Gdy się przebierałam zaczepiła mnie Karina

-Lubisz tego Michała??

- Nawet. Wiesz jest bardzo przystojny. -.

Księgarnia

Poczta...
zobaczymy! a noz widelec damy rade i juz za 3 m-ce bede kobieta pracujaca z pierwszymi siwymi wlosami na glowie?
hmmm...?
2004-04-25 22:00:27 skomentuj (4)


It`s not right, but it`s ołkej...
no i stalo sie...
ostatni dzwonek zabrzmial,gdy odswietnie ubrany pan konserwator wymachiwal dzwonkiem... yyy takim dzwoniacym dzwonkiem w sensie:]
ostatnie wyczytywanie obecnosci...
[dobrze,ze sie nie spoznilam na ta "uroczystosc",a to tylko dlatego,ze para nauczycieli od nas ze szkoly.

Przeżyjmy to jeszcze raz - bloog.pl

Każdego roku przed oczami stawała mi ta pierwsza, ta moja własna , ta przed którą najbardziej byłam zdenerwowana. Choć minęło od tego czasu bardzo dużo lat ,do dzisiaj pamiętam dokładnie wszystko. Pogodę , nastrój , omdlewania koleżanki , a później wyniki i ostatni dzwonek. Na apelu pani woźna ozdobionym w kwiaty dzwonkiem oznajmiła ,że dla nas dzwoni on już po raz ostatni. Zanim to nastąpiło troszkę potu należało wylać.

Dawno dawno  temu , tematy pisemnego egzaminu z języka polskiego były przewidywalne. Najczęściej.

Potrzebuje już opieki.

Każdy zadawał sobie pytanie , a co z jego wielka miłością?

Pewnego razu znalazłam się na zabawie , na której Marek ze swoją dziewczyną na parkiecie szaleli. Widziałam ją po raz pierwszy i ostatni. Miłość tryskała im z oczu. Zwracali na siebie uwagę. Miała dziewczyna poczucie rytmu i obracała się niczym baletnica. Widać byli szczęśliwi ze sobą i jakoś nie przejmowali się przyszłością.

Podczas przerwy w tańcach Marek.