O czym chcesz poczytać na blogach?

Ośrodki wypoczynkowe

po czterdziestce - Onet.pl Blog

    Jak pomyślałem tak tez i zrobiłem. Cały dzień spędziłem nad jeziorem. Woda była o wiele cieplejsza niż nad morzem, szczególnie blisko brzegu. Można było w niej siedzieć godzinami. Jezioro z trzech stron otaczał las. Między drzewami były ośrodki wypoczynkowe, jakich pełno do tej pory. Na kąpielisku były niezliczone rzesze ludzi. Z pomostów wędkarze starali się złowić jakąś rybę. Zaciekawiony usiadłem przy nich i obserwowałem spławiki, gdy jakaś ryba dała się nabrać na przynętę. Każdy wędkarz miał inną technikę. W pewnym momencie, jeden z wędkarzy upolował nawet Perkoza..

Malta - Onet.pl Blog

Malta  , położona między Sycylią i Afryką Północną, spełnia idealnie wszystkie oczekiwania turystów. Czekają tu na nich słoneczne dni, przejrzyste morze, poprzecinane rozpadlinami wybrzeża, okazałe budowle historyczne, gościnność tutejszych mieszkańców, komfortowe ośrodki wypoczynkowe oraz bogata oferta sportów wodnych.

O Malcie mówi sie, że jest to ogromne muzeum pod otwartym niebem. Relikty sprzed tysiacy lat odnajdywane sa znacznie łatwiej niż to by się mogło wydawać.Z historią tej wyspy związani są Fenicjanie, św. Pawł, zakon Joannitów, Królestwo Brytyjskie.

Ale Malta to również cel.

Turystyka nad polskim morzem - Półwysep Helski - Onet.pl Blog


03 marca 2010
Start sezonu turystycznego
Najpopularniejsze ośrodki wypoczynkowe, hotele, pensjonaty już teraz przyjmują rezerwacje na najbliższy sezon wakacyjny. Ten kto chciałby spędzić urlop nad polskim morzem powinien spieszyć się z wyborem odpowiedniego obiektu noclegowego. W porównaniu do poprzedniego roku zainteresowanie noclegami nad Bałtykiem zanotowano miesiąc wcześniej.

Turcja Zabytki - Onet.pl Blog

Do dzisiajceni sobie najbardziej – pieniądze. Bogactwo nie obroniło Krezusa przezPersami – król Lidii został pokonany i wzięty do niewoli przez CyrusaWielkiego, a wkrótce potem zmarł (rzucając się na stos całopalny).

Przed nadejściem Persów królestwo Lidii dominowało nad częścią wybrzeżaegejskiego, a Sardes było wielkim ośrodkiem handlowym. Po Persachnastał Aleksander Wielki, który w 334 r. p.n.e. zajął miasto. Niestety,w 17. r. n.e. budowle, które postawił legły w gruzach w wynikutrzęsienia ziemi. Sardes odbudowano za panowania cesarza Tyberiusza. WXIV w. podbili je Turcy osmańscy.

Dzisiejsze Sardes to dwie małe wioski przycupnięte w żyznej.Synagogą, po drugiej stronie trawiastego terenu rzuca się w oczyodrestaurowana fasada dwukondygnacyjnego budynku opisanego jako Marmurowy Dwór Sali Kultu Cesarza.W licznych zakamarkach obiektu schronienie znalazły ptaki. Wartozwrócić uwagę na piękne greckie inskrypcje i spiralne żłobkowaniekolumn. Za fasadą kryje się basen i teren wypoczynkowy. Po drugiejstronie drogi archeolodzy odkryli niedawno fragment muru miejskiego z czasów królestwa Lidii oraz rzymski dom.

Ponad kilometr na południe od wioski (należy pojechać drogą koło herbaciarni, zgodnie z żółtymi znakami) stoi świątynia Artemidy). Dziś tylko niektóre.