O czym chcesz poczytać na blogach?

Osram

Siatkarz-Wlazły - Onet.pl Blog

AZS Olsztyn, Asseco Resovia Rzeszów oraz drużyny J.W. Construction AZS Politechniki Warszawskiej i Trefla Gdańsk. Organizatorzy wszystkie drużyny podzielili na dwie trzy zespołowe grupy, w których mecze   odbywały się systemem każdy z każdym.


W niedzielę zostały rozegrane  spotkania finałowe. W grupie 1 znaleźli się mistrzowie i wicemistrzowie Polski oraz beniaminek PlusLigi z Gdańska, z kolei do grupy 2 trafiła Resovia oraz akademicy z Olsztyna i Warszawy. Tak, jak miało to miejsce przed rokiem, organizatorzy w trakcie Memoriału zorganizowali "Mecz Gwiazd".Siatkarze PGE Skra Bełchatów po raz drugi z rzędu wygrali Memoriał Zdzisława Ambroziaka. W niedzielę, w trzeciej edycji tych zawodów, podobnie jak przed rokiem, pokonali Asseco Resovię Rzeszów 3:2. Trzecie miejsce zajął Domex Tytan AZS Częstochowa.

Wyniki III Memoriału Zdzisława Ambroziaka:
piątek

Domex Tytan AZS Częstochowa - J.W.Construction OSRAM AZS

studentowo


Pomijając to, że do mojego domu dojeżdża tylko jeden autobus to albo mam szczęście albo jeżdżę dziwną linią autobusową ;-) Dzisiaj wracając z miasta siedziała przede mną jakaś para. Kawałek rozmowy mnie rozwalił:

On: Wiesz, trener mi powiedział, że przed zawodami żadnego bara-bara.
Ona: A samo "bara" może być?

;-)


ALUZJA
Link 13.07.2007, 08:30 Komentarze (0)
Trochę głupawy tekst ale rozśmieszył mnie. Poranna rozmowa moich rodziców:

Tata: [coś tam powiedział]
Mama: To była aluzja do mnie?
Tata: Tak, to była żaluzja do ciebie.

:-)


ŻARÓWKA
Link 15.07.2007, 18:00 Komentarze (0)
Rozmawiam wczoraj wieczorem z moim kochaniem na gg:

Ja: Czekaj, muszę znaleźć żarówkę bo się w lampce spaliła i nie widzę co piszę.
M: Ok, czekam.
Ja: Dobra, mam.
Ja: Osram
M: Co osrasz? I dlaczego tak brzydko się wyrażasz? ;>
Ja

bhmd-plock - Onet.pl Blog

Naczep i autobusów, łożyska napinacza paska rozrządu, łożyska alternatora, łożyska klimatyzatora, łożyska podpory wału, łożyska tylnego mostu, łożyska układu kierowniczego, łożyska skrzyni biegów, łożyska docisku sprzęgła = Najszersza dostępna w Polsce oferta łozysk motoryzacyjnych stosowanych w samochodach produkowanych w Europie, Japonii, Korei i USA.

- łożyska kół
- zestawy naprawcze
- łożyska klimatyzatora

ORIGINAL BIRTH

Hiszpański producent elementów zawieszenia: wahaczy, końcówek i drążków kierowniczych, sworzni, łączników stabilizatorów, elementów metalowo-gumowych itp.

- elementy zawieszenia
- elementy gumowo-metalowe

Punto II FL - jak kupiłem i jak jeździłem

Znakomicie, a w drugim nie bałdzo, to jednak stawiałbym na problemy z autem, a nie z żarówkami - no chyba że w grę wchodzi tutaj kwestia dobrej serii H4 (Tico) i lipnej H7 (Punto) i całe rozumowanie diabli biorą.
Tak czy inaczej coś w instalacji elektrycznej Punciaków musi być spaprane, i z tego co pamiętam z autokącika, ciągnie się to już od czasów wersji Mk2. W Mk2 FL niby mieli to poprawić, a jak poprawili to widać, słychać i czuć - szczególnie na temat czucia może się wypowiedzieć moja podrapana lewa kończyna górna, którą to kończyną wymieniłem spaloną żarówkę na nowiutką Osram (fumfel rulez...) w znośnym czasie ok 20 minut - ma się tę wprawę i zwinne palce, co ? Co ciekawe, żarówka bodaj Tesla/Osram, takoż sprezentowana mi przez fumfla i założona w grudniu 2005 działa cały czas, ale nie zdziwiłbym się, gdyby padła w przeciągu najbliższych 30 dni, objaw znany i szeroko dyskutowany, a co najgorsze już przeze mnie doświadczony. Pozostaje tylko czekać, zapasową H7 Narvy wożę w schowku na czarną godzinę.
22:07, rsasiada
Link Dodaj.

Zapiski z Krakowa Zbigniewa Ringera

I  Lwów zrobił na mnie złe wrażenie. Po prostu złe. To było typowe sowieckie miasto, z brudnymi ulicami, zaniedbanymi skwerami, z domami z których odpadały tynki i mieszkaniami, gdzie gnieździły się całe rodziny. Pamiętam, jak staliśmy z Teresą na którymś z krzyżowań, ona miała otwartą torebkę - koszyk wiklinowy, modny na tamten czas. I podszedł do nas obcy, mieszkający tam Polak i powiedział znamienne zdanie: niech pani zamknie torebkę, nie wie pani gdzie się znajduje?  Ot, Sowiety i wszystko jasne. Jak w przedwojennym sloganie reklamowym: "Osram" i wszystko jasne. Osram, to były holenderskie żarówki. Ale ma być o Lwowie.

Onegdaj w krakowskim hotelu "Elektor" na  Szpitalnej byłem na wieczorze autorskim mojego przyjaciela Alka Szumańskiego. Znamy się od lat, jednak długo nie znałem poetyckich pasji Alka. Poznałem je, kiedy przed paroma laty poprosił mnie, abym napisał krótki wstęp do jego pierwszego tomika wierszy. Ładny mi tomik, ponad sto stron poezji...  Nie znam się na tyle na poezji, aby wyrokować o wartości wierszy Szumańskiego, muszą być jednak dobre, skoro z pełnym uznaniem  wypowiadają się o nich  ludzie z branży..

Czy Wiesz Że..

22:56, reactor87
Link Dodaj komentarz »
Uzbrojenie...

Rosyjskie działko automatyczne GSz-6-30 stanowi uzbrojenie samolotu MiG-27

 

22:44, reactor87
Link Dodaj komentarz »
Wojna!....

Wojna angielsko-zanzibarska trwała zaledwie 45 minut

 

O 9:00 Brytyjczycy rozpoczęli ostrzał. Po 45 minutach sułtan widząc eskalację strat w ludziach uciekł ze zniszczonego pałacu i schronił się w niemieckim konsulacie. Brytyjczycy stracili około 100 ludzi, Zanzibar — około 500. 

22:38, reactor87
Link Komentarze (4) »
"OSRAM"...

Nazwa Osram pochodzi od dwóch pierwiastków - osmu i wolframu