O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Ospa

JRG Andrychów

Górne, ul. Jaworowa

Osuwisko nad brzegiem Targaniczanki. Osunęła się ziemia na prawym brzegu potoku na długości ok. 100 metrów i wysokości ok. 30 metrów. Nad osuwiskiem, w odległości ok. 3 metrów, znajduje się droga dojazdowa do budynków mieszkalnych, a najbliższe budynki są w odległości ok. 30 metrów. [GBARt 2,5/24 JRG Andrychów, GLBM OSP Targanice Górne]

17-03-2012 15:51 – Bulowice. ul. Krakowska

Pożar stodoły. Zagrożone były sąsiednie zabudowania. [GBARt 2,5/24, GCBARt 5/40 JRG Andrychów, OSP Bulowice, OSP Kęty, JRG Oświęcim, GBA OSP Nidek]

17-03-2012 16:27 – Zagórnik, os. Biadasów I

Zgłoszono pożar nieużytków – alarm fałszywy. [...]

17-03-2012 16:35 – Wieprz

Pożar nieużytków. [...]

17-03-2012 16:52 – Sułkowice-Łęg, ul. Centralna

Pożar nieużytków. [...]

17-03-2012 18:50 – Brzezinka Górna, os. Złota Górka

Pożar drewniano-murowanego budynku mieszkalnego z częścią gospodarczą. Po dojeździe na miejsce okazało.

Blog Bożeny Żelazowskiej - Onet.pl Blog

Skomentuj mnie

19 września 2011
Nubira dla strażaków

W Dąbrówce koło Wołomina w powiatowych zawodach strażackich stanęło w szranki 15 drużyn bojowych OSP, w tym 4 młodzieżowe i jedna dziewczęca, z Zielonki. Nad całością czuwał komendant powiatowy OSP Wiesław Gręda. Od lat cenię sobie jego dżentelmeński styl: bije od niego siła, jasność rozkazu, a zarazem ciepło i serdeczność. W sztafecie pożarniczej grupy A (mężczyźni) pierwsze miejsce zajęła OSP Chajęty, drugie OSP Chrzęsne, trzecie OSP Zawady. W kategorii ćwiczenia bojowe najlepsi byli druhowie z OSP Zawady, po nich Chajęty i Chrzęsne. W ćwiczeniach bojowych grupy młodzieżowej zwyciężyli druhowie OSP Chajęty, po nich uplasowały się OSP Krusze i.

Strażak - Anioł współczesnego świata on swojej życie ofiaruje Tobie .... - Onet.pl Blog

 • samochody ratownictwa medycznego,
 • samochody sprzętowe ratownictwa chemicznego,
 • samochody dowodzenia,
 • samochody do przewozu osób,
 • samochody zaopatrzeniowe,
 • inne samochody specjalne.

CaBi (18:12)
Proszę o komentarz
Umundurowanie OSP

Pawel Wojtaszek

(często właśnie pod ich komendę) po skończonej akcji, wracają do garażu, obsługują sprzęt pod następny wyjazd (zwijanie odcinków, tankowanie, przygotowanie mundurów itd) i rozchodzą się do miejsc z których wybiegli. Dokańczają jedzenie ostygniętego już karczku czy mycie przeschniętego zaciekami od płynu samochodu. Kilka dni później, sytuacja się powtarza. Znowu pożar? Może gdzieś zalęgły się szerszenie? Może wypadek samochodowy? Kot wlazł na drzewo i nie kwapi się żeby zejść? Ktoś się zakopał samochodem? Czy jeszcze coś innego? Zakres działań osp jest naprawdę obszerny, ale po co właściwie to OSP? Co to jest w ogóle? Przecież mamy państwową straż pożarną… no mamy i bez niej byśmy rady nie dali. Podobnie jak PSP bez OSP gdyby ta druga nagle wyparowała. Taka trochę symbioza.

Z definicji:

Ochotnicza Straż Pożarna (OSP) – jest umundurowaną, wyposażoną w specjalistyczny sprzęt, organizacją społeczną, przeznaczoną w szczególności do walki z pożarami, klęskami żywiołowymi i innymi miejscowymi zagrożeniami. Zgodnie z ustawą o ochronie przeciwpożarowej, ochotnicze straże pożarne.

Nieoficjalna Strona Gminy Nowa Brzeźnica

  Zagrożeń dla środowiska związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej / odzysk innych niż niebezpieczne i rekultywacja terenu / w miejscowości Dworszowice Kościelne gmina Nowa Brzeźnica

Dodała: olaaa_b

11:56, olaaab , Newsy
Link Komentarze (1) »
niedziela, 29 lipca 2007
Druhowie z OSP Dworszowice Kościelne świętowali jubileusz 80-lecia
- Relacja z obchodów jubileuszowych -

80-lecie swojego istnienia świętowali dzisiaj druhowie z OSP Dworszowice Kościelne. Uroczystość rozpoczęli mszą św. odprawioną przez księdza dziekana Stanisława Fita. Następnie wszystkie jednostki, orkiestra dęta, zaproszeni goście oraz mieszkańcy przeszli na plac strażacki. Tam odbyła się główna ceremonia jubileuszowa. Poprowadził ją prezes OSP Dworszowice Kościelne -.

Osiny i okolice

Zawodach wzięło udział 9 jednostek pożarniczych w tym 13 drużyn (jedna Kobieca Drużyna Pożarnicza i trzy Młodzieżowe). Po rozegraniu dwóch konkurencji: sztafecie pożarniczej 7×50 m i ćwiczeniach bojowych klasyfikacja generalna zawodów przedstawiała się następująco:

 1. OSP Osiny (119,4 pkt),
 2. OSP Bałtów (120,6 pkt),
 3. OSP Żerdź (120,9 pkt),
 4. OSP Wola Osińska,
 5. OSP Żyrzyn,
 6. OSP Skrudki,
 7. OSP Borysów,
 8. OSP Kośmin,
 9. OSP Kotliny.

Wśród Kobiecych Drużyn startowała tylko jedna z OSP Żyrzyn, która łącznie uzyskała 159 pkt.

Najbardziej widowiskowa okazała się rywalizacja trzech Młodzieżowych Drużyn Strażackich gdzie klasyfikacja końcowa ułożyła się następująco:

 1. OSP Kotliny,
 2. OSP Żyrzyn,

a MDS z Osin została zdyskwalifikowana.

Gminne Zawody Pożarnicze w Żyrzynie oceniała niezwykle surowa Komisja Sędziowska powołana na tę okoliczność przez Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. inż. Zbigniewa Czępińskiego, której sędzią głównym był st. kpt Krzysztof.

OSP Przyjma | OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA W PRZYJMIE

W dniu 20.01.2012r. odbyło się zebranie sprawozdawcze. Zebranie rozpoczął prezes jednostki, a prowadził druh Ryszard Kujawa. W trakcie zreferowano działania oraz finanse z roku ubiegłego i ustalono plan działania na rok bieżący. Walne zebranie wprowadziło proponowane zmiany do statutu jednostki.Wszystko przebiegało bardzo sprawnie i szybko-tak jak to powinno być w straży. Dlatego już ok. godziny 18.30 rozpoczęła się zabawa taneczna jaką po raz drugi zorganizował zarząd dla swoich druhów. Wszyscy bawili się wyśmienicie-bo i bawić się potrafią druhny i druhowie z OSP w PRZYJMIE.

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Ospa wietrzna

sylwiafibi.blog.pl

To przystanku...
no i to by było na tyle:)aha no i widzieliście jaka brzydka dziewczyna została miss...bleee myslałam ze wybiora jakśc ładniejszą no ale cóz...

a no i jeszcze w tym czerwonaku poznałam JULIANA,zmutowanego krystiana i grabarza cierpiącego na wietrzna osp...buahah
pozdro:*
skomentuj (7)po - wakacyjny blog kota bandziora - bloog.pl

leży młoda na kanapie
chce się drapać lecz
nie drapie

leży w białe groszki cała
wietrzna ospa
ja dorwała

komentarze (0) | dodaj komentarz

zima w moim ogródku

poniedziałek,

Wiedźmowo - Wiedźmowo, bo jak w bajkach wiedźmy w kotłach, ja nocami mieszam w nitkach, a co namieszam to pokażę:

Dzierganie
Stary kredens
Szydełkiem i drutami
Szydełkowe inspiracje
Tam gdzie spadają anioły
Tęczowe chwile
U Basi
W Pieguchowie
Wieczorami
Wieczorową porą
Wietrzne przemeblowania
Wyspa fantazji
I po Świętach

Muszę przyznać, że w tym roku czuję ulgę, że już po Świętach. Minęły nam niestety chorobowo, najgorzej miał Jędrek, ktorego dopadła ospa. Przez ospowate krosty zostaliśmy uziemieni w domu, a byliśmy naszykowani na wyjazd do mojej mamy. W ostatniej chwili biegaliśmy po sklepach, żeby mieć cokolwiek do jedzenia, na porządki przymknęliśmy oko po prostu i jakoś daliśmy radę. Bardzo.