O czym chcesz poczytać na blogach?

Oskar schindler

historie…

Się blisko realności przedmiotu – trzeba pójść do muzeum.

Fragment międzywojennej rzeczywistości Krakowa zgromadzili i wspaniale skomponowali muzealnicy z Muzeum Historycznego Miasta Krakowa.  Wystawa „Kraków-czas okupacji” prezentowana w dawnej Fabryce Emalia Oskara Schindlera na krakowskim Zabłociu, za sprawą zgromadzonych eksponatów oddaje realne poczucie przebywania w świecie, którego już nie ma. W Krakowie Polaków i Żydów, w domach i na ulicach, sklepach i kawiarniach, w ostatniej chwili istnienia ich przedwojennego ładu.

Od.

Zbiór Fotografii Krzysztofa Misiuty

nightswimming

Kilka zdjęć z wyjazdu do Krakowa. Ulica Grodzka oraz muzeum Emalia Oskara Schindlera.

Ulica Grodzka i znajdujące się na niej Kościoły.

 

Muzeum Emalia Oskara.

Bio-historical Critical Sociology

Obywatelskich i wizowych;

8)Pragnę Państwa poinformować, że Prof. A. Skotnicki – który przyjeżdża do Australii na zaproszenie Australijskiego Instytutu Spraw Polskich [to żydzi polskojęzyczni] – wygłosi wykład w języku angielskim na temat The Role of Oskar Schindler and Polish Righteous Among the Nations w The Sydney Jewish Museum (148 Darlinghurst Rd, Darlinghurst) w środę 10 listopada o godz. 11.00. Wstęp wolny. Osoby zainteresowane proszone są o potwierdzenie swojego udziału, do dnia 3 listopada, na telefon 9360 7999 albo.

olowiany.blog

2007-05-12 (09:41:48) :: skomentuj (1)


Wczoraj nie było zdjęć, bo usnąłem gdy pasek postępu był na 70%. Temat: Miesiąc fotografii w Krakowie. Obiekt: Fabryka Oskara Schindlera. Towarzyszy mi (i gości w Krakowie) wspaniała london lady widoczna na 1-szym i 4-tym zdjęciu. Niebawem będzie jej więcej... 274
:: 2007-05-14 (22:31:56) :: skomentuj (3)
.