O czym chcesz poczytać na blogach?

Osaka

DOUBLE IMPACT

Uwielbiam czasami swoją pracę, bo już kilka razy zdarzyło mi się odwiedzić różne kraje i kontynenty będąc w podróży służbowej. Zeszłoroczny niemal dwutygodniowy wrześniowy pobyt w japońskiej Osace podczas szkolenia u mistrza sushi sprawił, że zakochałem się w tym dalekim kraju. Już lądowanie na lotnisku Kansai (słusznie nazywany ósmym cudem świata) który wyrósł na całkowicie sztucznie usypanej wyspie na środku zatoki spowodował mój nieopisany zachwyt. Japończycy wsypali setki tysięcy ton ziemi, gruzu i skał, aby mógł powstać supernowoczesny terminal pasażerski i pas startowy. Osaka...tętni życiem. Tłumy turystów chociażby każdego dnia płacą słono za bilety, żeby wjechać na szczyt wieżowca Umeda Sky Building i zobaczyć stąd dumną panoramę miasta która powoduje, że kopara opada. Nie będę się rozpisywał zbytnio na temat atrakcji turystycznych miasta, bo bym Was jako fanów futbolu zanudził, ale jeśli już tutaj będziecie, to koniecznie odwiedźcie ZAMEK OSAKA.

Wszędzie można się otrzeć o złote posągi. Zamek ma chyba siedem.

SpOrT pOn@d WsZyStKo!! - bloog.pl

Kamila Skolimowska czwarta, koniec szóstego dnia zmagań!!

czwartek, 30 sierpnia 2007 15:52


   Anna Jesień wywalczyła brązowy medal w biegu finałowym na 400 metrów przez płotki podczas lekkoatletycznych MŚ w Osace. To drugi medal Polski na tej imprezie i 20. w historii (7 złotych-5 srebrnych-8 brązowych).
   Rekordzistka Polski nieco słabiej rozpoczęła bieg, ale za to znakomicie finiszowała, co pozwoliło jej na wywalczenie brązowego medalu MŚ. W finale Jesień uzyskała czas 53,92, co jest jej drugim wynikiem w karierze.

    Złoty medal wywalczyła Australijka Jana Rawlinson, która była już mistrzynią świata w 2003 roku. W finale uzyskała ona czas 53,31. Srebrny medal przypadł Rosjance Julii Pieczonkinie, broniącej tytułu mistrzyni świata i.

Blog Kometa1890

Intuicji, Samsona François, i podejrzewam, że tak mógł to grać w salonach sam Chopin. Drugie jest Marthy Argerich: pianistka wciela się w polonezie w Mozartowską Królową Nocy, wściekle miota błyskawice w kolejnych wariantach tematu i robi to wspaniale, jednak z “Andante spianato” po prostu nie wie, co począć.

U Yeol Eum Sun polonez, bardzo “niegrzeczny” i butny, pełen był jednak płycizn. Inspirująco, z wielką naturalnością i kulturą, interpretował ten trudny utwór Nobuyuki Tsuji. A bezkonkurencyjnie odtworzyła go tylko Yuma Osaki.

Szkoły narodowe?

To kategoria już dobrze historyczna, anachronizm w świecie, gdzie nawet Chopin wydaje się tyleż własnością Japończyków, co Francuzów i Polaków. “Talentem świata obywatel” - proroczy Norwid nie przewidział chyba, jaki szeroki będzie ten świat Chopina w XXI wieku, bo w jego stuleciu światem był mały skrawek, tylko Europa - i to od Paryża na zachodzie do Moskwy na wschodzie.

Zasięg oddziaływania muzyki Chopina rozszerzył się daleko, daleko na wschód, z drugiej strony jednak zawęził..

Higashi znaczy wschód

Z powrotem do Kioto.

Galeria zdjęć.

Tagi: Azja Japonia kioto Nara
17:00, jah78 , Japonia
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 15 lipca 2010
Osaka

Na dzisiaj wybraliśmy wyjazd do Osaki. Wydawało się to najbardziej sensownym wyborem na dzień, który znów rozpoczął się od deszczu. Osaka jest wielkim i nowoczesnym miastem z dużymi dzielnicami handlowo-rozrywkowymi i mieliśmy tam większy wybór, w wypadku gdyby lało cały dzień.

Tymczasem jednak po wyjeździe z Kioto zaczęło się rozpogadzać, a tuż po południu pojawiło się słońce. Pojechaliśmy shinkansenem na stację Shin-Osaka, a stamtąd po krótkim błądzeniu (bo początkowo wydawało nam się, że już jesteśmy w centrum) na główną stację Osaka (gdzie jednak Shinkanseny się nie zatrzymują).

Na początek wjechaliśmy na wieżowiec Umeda Sky Building. Na wysokości 173 metrów znajduje się tam.

Siatkowka - kocham ten sport - bloog.pl

16:00-:-
30.Rosja - KubaChabarowsk18:30-:-
35.Dominikana - PolskaHong Kong13:15-:-
36.Chiny - WłochyHong Kong15:45-:-


17. SIERPNIA 2007
Nr.MeczMiastoGodzinaWynik
37.Polska - RosjaOsaka15:00-:-
38.Japonia - Kazachstan

Richard Lambourne. Dodajmy do tego jeszcze Donalda Suxho, który przed kilkoma laty zawodził w klubie z Olsztyna, a teraz jest jednym z najlepszych rozgrywających ligi włoskiej.

 

TrEnErZe - Hugh McCutcheon objął posadę szkoleniowca reprezentacji USA dokładni 3 lutego 2005 roku. Zmienił na tym stanowisku legendę amerykańskiej siatkówki. To pod jego wodzą austriacka drużyna po raz pierwszy w historii pokonała zespół z włoskiej Serie A. Jest reprezentantem młodego pokolenia trenerskiego, ma dopiero 36 lat.

asian music

Był się tak wielki, że zostały przeniesione do głownej wytwórni Rhythm Zone. 16 stycznia 2008 roku zespół wydał swój pierwszy debiutancki główne mini-album o nazwie Brightest Star. Mimo że album nie zajoł wysokiego miejsca na liście Oricon ich popularność wzrosła.
BRIGHT razem z popularnym piosenkarzem K wydali swój pierwszy album o nazwie Notes 4 You.


Członkinie :
# Nagi (Nagisa Shigemura; 重村渚, ur. 02.08.1990 w Prefekturze Hyogo) -liderka; alt
# Mi-Mi (Mizuki Inoue; 井上みづき, ur. 28.09.1990 w Prefekturze Osaka); mezzo-sopran
# Meg (Megumi Nakaya; 中谷萌美, ur. 06.03.1991 w Prefekturze Osaka); sopran
# Nanaka (Nanaka Kobayashi; 小林菜々香, ur. 30.05.1992 w Prefekturze Osaka); mezzo-sopran

13:15, bosco32 , jpop
Link Dodaj komentarz »
AAA

 

Słodka jak wino szkarłatna jak krew - Królowa Nieumarłych - Onet.pl Blog

-Witam-odparła krótko zmieniając głos na nieco wyższy i bardziej spokojny

-Jak Ci na imie ?

Wtedy przygryzła wargę, nad tym się akurat nie zastanawiała...w ogóle nie wzięła tego pod uwagę, zachowała jednak anielski spokój i przypomiało jej się jedno z hinduskich imion.

-Shari-odparła

Tamci uśmiechnęli się wzajemnie do siebie i dalej tak siedzieli na swoich miejscach i obserwowali ją, czuła się z lekka osaczona.

-A wy ?-spytała wypełniając dotychczasową ciszę

-Ja jestem Will, a to bliźniacy Tom i Johnny, i Devon-wskazał na wszystkich po kolei

-Miło mi

-Nam również-uśmiechali się, jakby tylko na coś czekali w końcu westchnęli

-Wiecie, że ja też jestem wampirem a próba zaatakowania mnie skończyłaby się dla was klęską więc odradzam-powiedziała mierząc przywódcę surowym spojrzeniem.