O czym chcesz poczytać na blogach?

Osada

blog wielotematyczny – nieruchomość – motoryzacja – techinika grzewcza

W planie projektu zawarta jest infrastruktura rekreacyjno-sportowa w postaci terenów zielonych i boisk wielofunkcyjnych. Główną atrakcją Osady jest jednak oddalone o około 800 metrów jezioro, idealne do uprawiania niemotorowych sportów wodnych (żeglarstwo, windsurfing, kajakarstwo). Swoje usługi oferują tu także dwie bazy szkoleniowe dla nurków. Tereny wokół jeziora są idealne dla spacerowiczów i wycieczek rowerowych.

Ważnym elementem Osady są lokale usługowe, czyli restauracje oferująca lokalne potrawy, oraz sklepy z ekologicznymi produktami pochodzącymi z upraw miejscowych rolników. Osada Naryjski Młyn poza urokliwą architekturą i walorami przyrodniczymi zapewnia ochronę i monitoring oraz całoroczną administrację osiedla.

Osoby, które chcą zobaczyć teren Osady mogą zatrzymać się w znajdującym się nieopodal pensjonacie Mazurska Knieja, gdzie przy okazji można spróbować doskonałych specjałów z dziczyzny. Bliskość pensjonatu pozwala wszystkim chętnym zwiedzić w spokoju teren Osady i ocenić, która działka z niezwykle różnorodnej oferty najlepiej im odpowiada. – dodaje Robert Rak.

Margonem - Onet.pl Blog

A istniejące Eder zyskało na znaczeniu. W miastach tych szybkoskarbce wypełniły się złotem dzięki oferowaniu ochrony kupcom lubnakładaniu na nich niewielkich ceł. Można było spotkać tam koszary,rozbudowaną sieć magazynów i karczem, w których podróżni mogli liczyćna jadło i wygodne posłanie. Ithan było pierwszą osadą, która wzniosłakamienne mury, przez co zaczęto nazywać ją – miastem. Natomiast Ederpopadło w niełaskę i to nie tylko dlatego, że na przełęczy prowadzącejz Thuzal do Eder rozpanoszyli się rozbójnicy. Dodatkowo burmistrznałożył na kupców horrendalne cła. Osada zaczęło podupadać, choć złotaw niej nie brakowało. Upadek tego miasta zaznaczał się w sferzemoralnej, coraz bardziej podejrzane typy zaczęły się w nim pokazywać.Po jakimś czasie swój pierwszy nieoficjalny oddział w Eder otworzyłaGildia Złodziei. Cześć kupców preferowała wschodni szlak przez Nithal iEder wprost do Torneg. Jednak, gdy Eder zmieniło się w osadę wyjętychspod prawa, żadna większa wyprawa nie ośmieliła się ruszyć tamtymtraktem. Obecnie przemykają się tamtędy pojedynczy kupcy, którzypodróżują nocą, a dniami chowają się, by nie dostrzeżono ich pośródpolan i.

...

Zdały sobie sprawę, że życie w większych gromadach ma duże korzyści. Ona bardziej dbały o bezpieczeństwo niż mężczyźni, gdyż musiały także wychowywać potomstwo. Tak więc ok. roku 12000 p.z.k. powstają pierwsze osady erdginnickie, prawdopodobnie na południowym-zachodzie Eanoli i, jak podają źródła, już od początku swojego istnienia były bardzo zaawansowane cywilizacyjnie. Składały się one tylko z kobiet i dzieci, gdyż mężczyźni woleli nadal liczyć tylko na siebie. Powstała też wtedy swojego rodzaju umowa pomiędzy obiema płciami – mimo że mężczyźni nie osiedlali się w osadach, często je odwiedzali. Kobiety co prawda same dbały o wyżywienie swoje i swojego potomstwa, lecz bezpieczeństwo osad zapewniali mężczyźni. A tereny te stawały się coraz bardziej niebezpieczne. W południa przywędrowały elfy ze szczepu elfów askańskich. Od początku stosunki pomiędzy tymi dwoma rasami nie układały się dobrze. Wojna jednak nie wybuchła od razu, gdyż ani erdginni ani elfy nie potrafili się zjednoczyć do tego stopnia, aby wywołać otwarty konflikt z drugą stroną. Zdarzały się jednak sporadycznie napady na osady erdginnów (a także odwrotnie). Nie wiadomo o tym jednak.

mari666 blog

Itachi jest gotowy do walki, gdyby ta miała nastąpić. W końcu kilka metrów od osady, stanęliśmy twarzą w twarz z ludźmi, którzy wyszli z niej , gdy zobaczyli, że zbliżamy się w kierunku ich malutkiej wioski. Byli to dwaj mężczyźni -jeden brunet, a drugi blondyn, i jedna kobieta. Ubrani byli w materiały z dzwoneczkami, więc każdy ich ruch był słyszalny przez poruszający się materiał, który wprawiał dzwoneczki w ruch. Kobieta miała lekko zarysowane oczy kredką do oczu, a mężczyźni mieli białe kreski pod oczami zrobione farbą do twarzy. Wyglądali na pokojowo nastawionych. Za nimi była osada z której dochodziły dźwięki muzyki i śmiechy ludzi.
-Skąd przybywacie? -Zapytał brunet
-Nie pochodzimy z żadnej wioski, jesteśmy grupą samodzielnych Shinobi -Zaczął Deidara. Na nasze szczęście nikt nie miał opaski z emblematem wioski, więc mogliśmy być spokojni. -Wyszliśmy na spacer i niestety zboczyliśmy z drogi, zaczęło robić się ciemno i akurat w oddali zobaczyliśmy światła dochodzące z waszej osady -Dokończył
-Dzisiaj obchodzimy pierwszy dzień lata -Zaczął blondyn -Możecie u nas przenocować.
Na te słowa ja i Yuka rozpromieniłyśmy się, lecz.