O czym chcesz poczytać na blogach?

Orzeczenie o niepełnosprawności

mukolajek.blog

Domu! W domu, mamusia była podniecona i zdenerwowana. Dzwoniła do Wołomina w sprawie mojej komisji orzekającej o orzeczeniu niepełnosprawności, a oni zdecydowali się, że teraz mamy przyjechać do nich, bo następny termin będzie dopiero 31 stycznia. Mamusia była wzniebowzięta. Będzie mogła uregulować sprawy z swoim zakładem pracy i wysłać nowe orzeczenie do fundacji, gdzie ubiegamy się o dofinansowanie na leczenie i rehabilitację. W końcu moje leczenie to majątek. Rodzice obliczyli, że gdyby stosować wszystkie leki i odżywki wymagane przez lekarzy, to miesięcznie musieliby wydawać ponad 2 tys. zł! Szok!! Co to za Państwo mamy, że leki nie są refundowane, tylko nieliczne jak Pulmozyme.

Spać dopiero po 21 godzinie. No i było mi potem ciężko wstać rano.  W dodatku boli mi dziś brzuszek. Spóźnię się na pewno do szkoły... Lecę, pa!

skomentuj (0)

Nowe orzeczenie 2011-01-22 00:48:45

W końcu mamusia pojechała do Wołomina po nowe orzeczenie o niepełnosprawności dla mnie. Ja oczywiście musiałem tego dnia wrócić do domu sam ze szkoły. Myślę sobie co to niepełnosprawność. W sumie to nie wiem, nie czuję się nawet chory. Czasem tylko jak kaszlę, brzuch boli, czy mam katar - wtedy czuję się źle. Mamusia mówi, że ten papier bardzo ułatwia nasze życie. Łatwiej jest np. starać się.

"Deszczowy chłopiec" - historia Jędrka - chłopca chorego na autyzm

Tam jest pięknie. Bez żadnej przesady twierdzę, że po raz kolejny ofiarowano nam kawałek raju. Pięknie, cicho, spokojnie. Wioski nieduże, głównie z domami letniskowymi. Plaża niemalże prywatna. Ponieważ pogoda standardowo oceniając nie była najlepsza, więc praktycznie przez cały tydzień mieliśmy jezioro tylko dla siebie. Trochę może było zimnawo na dłuższe kąpiele, ale dzielnie codziennie się kąpaliśmy. Nawet ja, co to nie lubię zimnej wody.

Las
skomentuj (0)


  2011-07-22 11:58:33
Ponarzekam

Czeka nas kolejne przedłużenie Orzeczenia o Niepełnosprawności. Z "nowości" o których się dowiedziałem to potrzebny jest odpis skrócony aktu urodzenia dziecka (dobrze, że jeszcze nie zaświadczenie z parafii o chrzcie dziecka i 12 ostatnich druczków opłaty.

Że takie są rozporządzenia unijne, bo nieświeże zaświadczenie cóż... gorsze jak bakteria e.coli.

Kolejny absurd to terminy. Nie można wyznaczyć terminu zespołu przed upływem okresu na jaki jest wydane poprzednie orzeczenie. Dopiero zaś po otrzymaniu orzeczenia (co najmniej tydzień po spotkaniu z zespołem) można złożyć wniosek o legitymację osoby niepełnosprawnej. W efekcie przez min. 2 tygodnie dziecko nie może korzystać np..

Pomóż Emilce w walce z chorobą - bloog.pl

Emilka ma angine i jeszcze sie coś przyplątało że nie możemy kaszelku zlikwidowac, no i gorączkę której już nie miała i znowu ma,  jest już troszke lepiej ale nawet jabysmy pojechały to nie przyjeliby Emilki w związku z kaszelkiem

Uwaga Uwaga Uwaga!!!!
Już nie długo będą wystawione aukcje dla naszej małej Emi, damy oczywiście natychmiast znać,
i od razu serdecznie zapraszamy:))
Podziel się:
Trackback: http://bloog.pl/id,4943289,trackback

komentarze (0) | zaloguj się, aby dodać komentarz
Podziel się:
Trackback: http://bloog.pl/id,4876496,trackback

komentarze (0) | zaloguj się, aby dodać komentarz

ORZECZENIE O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI

wtorek,

Jestem Mikołaj i Wcale Nie Jestem Święty... - 1% Podatku - bloog.pl

Go Pani Małgosia zmodyfikowała.

Nie było czasu na zwiedzanie, bo przerwy między zajęciami z terapeutami były zbyt krótkie niemniej jednak istniała możliwość spacerów po lesie.... niestety grzybów było brak ale za to opanowaliśmy krzaki z jagodami ;-), oddychaliśmy świeżym powietrzem, Miki kąpieł się w baseniku przy ośrodku oraz bawił  w bawialni dla dzieci.
Jedzenie było w formie szwedzkiego stołu więc do wyboru było.

 • listopad 2011
 • sierpień 2010
 • grudzień 2009
 • listopad 2009

Galerie

 • Opinie poradni Psychologiczno Pedagogicznej
 • Orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego w klasie integracyjnej.
 • Orzeczenie o niepełnosprawności
 • Wypisy CZDiM w Katowicach oddział chirurgii i onkologii
 • Wypisy z oddziału nefrologicznego w Zabrzu
 • Wypisy z CZDiM z Katowic oddział Gastroenterologii
 • Wypisy ze szpitala we Wrocławiu