O czym chcesz poczytać na blogach?

Orzech włoski

Lubiatowo newsletter

Matka jestem przekonana, że moje dziecko jest niezwykle inteligentne. Ulubioną zabawą Młodego jest nazywanie przedmiotów. To znaczy, on je pokazuje, a ja je nazywam lub ja je nazywam, a on je pokazuje. Usiłując rozszerzyć zakres zabawy postanowiłam dołączyć orzechy. Położyłam obok siebie laskowy, włoski i pistacjowy. Po kilku powtórzeniach zaczynamy zabawę.

- Gdzie jest orzech laskowy?

Młody bezbłęędnie wskazuje palcem.

- Gdzie jest orzech pistacjowy?

Młody bezbłędnie wskazuje palcem, a moje matczyne serce już puchnie z dumy.

..pełna westchnień tłumionych i niewiernych słodyczy...

 2006-06-03 23:28:10 >> Where are my fields of innocence?

Orzech Włoski

zobacz
orzech Włoski leży na stole
ukradnij go dla nas
ja zawsze marzyłam o podróżach
nikt nie patrzy
rozłup go proszę
ale nie niszcz, nie miażdż
przecież sam w sobie jest niedoskonale chropowaty

GrYzOnIe I InNe ZwIeRzAkI

Podstawą żywienia koszatniczki jest siano(koniecznie świeże i bez zapachu stęchlizny),które nie może byc ściółką.Oprócz tego zwierzę można karmić nasionami traw,liśćmi drzew i dozwolonych  krzewów (brzoz,grusza,grab,jabłoń,leszczyna,lipa,orzech włoski,wierzba płacząca,dąb) i ziołam,jak i specjalnymi karmami(po uprzednim sprawdzeniem składników-często firmy stosują w karmach orzechy,ziarna słonecznika itp.). Niedopuszczane są:słodycze pod jaką kolwiek postacią,owoce (banany,figi,rodzynki,gruszki). Orzechy (dowolnego gatunku)dozwolone są wyjatkowo (nie częściej niż raz w miesiącu jeden orzech na jednego osobnika). Można karmić.

Na Temat

Ma za zadanie spełnić jedno marzenie… Jeśli nie działa ona w celu spełnienia Twojego marzenia to znaczy, że jedyną osobą mającą korzyść z jej działania jest jej właściciel a to znaczy, że Ty dostajesz tylko… orzeszka (jedni mają orzeszka laskowego, inni orzech włoski a jeszcze inni kokosowy ale orzech jest zawsze orzechem).

Jak długo będziemy zaciskać swoje dłonie na orzeszkach tak długo nie będziemy mieli możliwości powalczyć o realizację swoich marzeń. Uwolnijmy się od orzeszków najpierw mentalnie i.

"Charaktery z natury złe nie zmieniają się." - Menander - Onet.pl Blog

Odpowiednią? Mimo wszystko, jest dosyć rozczarowana; całe to wydarzenie jest zbyt krótkie. Weszła, machnęła, zapłaci i wyjdzie. Co w tym magicznego?
- Yhm, rozumiem... Sztywna, 12 i 3/4 cala, orzech włoski, włókno ze smoczego serca. Należy się jeden galeon i dwanaście sykli.
    Bella wysupłała z woreczka na szyi kwotę, położyła pieniądze na wyciągniętej dłoni.

Lactobacillus

Chyba się wszyscy uczymy do obrony :P hahaha

Komentarzy: 1 orzech włoski :P 2006.06.16 19:53

hmmm cóż to był za dzionek (środa 14.06.2006):D:D:D trochę słonko poświeciło trochę deszczu pokropiło, no i Krzyśka wyfarbiło heheheh ...............nio bo Krzychu chciał furorę zrobić na koniec na roku i wymyślił farbowanko, więc ja poszłam do kauflandu i wykupiłam farbę z amoniakiem żeby mu chyciła:P:P:P koloru orzech brazylijski firmy JOANNA hehe nio i poejchałam do akademika i go dorwałam wyfarbiłam i wyszedł RUDY:D hehehe ślicznie wyglądaa  haha ha zresztą dzisiaj mu wszyscy w szkole tak mówili:P 
aaaaaaaa tak poza tym to NASI przegrali:((( z.

w szpilkach czyli opary kobiecego absurdu

Zostałaś właśnie uwieczniona na ostatniej serii fotografii do mojej pracy pod tytułem "Upadek oświecenia".
- Trafna nazwa, naprawdę jestem z Ciebie dumna, tylko powiedz mi, co to do cholery jest? - spytała Zu, wyciągając przed siebie urodziwy orzech włoski.
- No orzech, widzisz przecież. - cieszyła się dalej Ruda.
- Zwariowałaś? Przez Ciebie wyłożyłam się jak długa.
- W innym wypadku dobrowolnie nie dałabyś się położyć wśród orzechów na podłodze, działałam przez zaskoczenie.