O czym chcesz poczytać na blogach?

Orlik

witajcie w Polsce C

Niemcy ostrzeliwali budynek dworca. Antoni Dowgirt i szeregowy Władysław Kuczyński obserwowali tą sytuację z zarośli, gdzie udało im się ukryć. Jak wspomina pan Antoni po jakiś 10 minutach rozmowy Niemcy zabrali porucznika i sierżanta koło wierzy ciśnień. Chwile potem ukryci w zaroślach usłyszeli strzały z broni maszynowej. Po zapadnięciu zmroku Antoni Dowgirt i Władysław Kuczyński wycofali się na Nowodwór , Kamionkę w stronę Ryk. Po siedmiu dniach pan Antoni doszedł do swojego domu, do Jabłonia. Kuczyński towarzyszył mu aż do trasy na Białystok. Karabiny zakopali w Lasach Kozłowieckich, a mundury w rejonie Kamionki. Po tych wydarzeniach pan Antoni Dowgirt w Lubartowie był tylko dwa razy. Jak wspomina w trakcie obu wizyt odwiedził też lubartowski dworzec PKP by oddać hołd porucznikowi i jego żołnierzom, którzy dzielnie bronili miasta i honoru.

(ak)

14:04, ankakolodynska
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 14 września 2009
Sprawa Orlika trafiła na sesję rady miasta Lubartów

Stowarzyszenie Bydgoskie Przedmieście

Wiadomość, wszyscy nie posiadamy się z radości, że magistrat tak przychylnie odniósł się do postulatu mieszkańców - mówi Paweł Gulewski, działacz społeczny i inicjator akcji "Orlik dla Bydgoskiego".

Walkę mieszkańców o wybudowanie w ich dzielnicy boiska "Gazeta" po raz pierwszy opisała w listopadzie br. Wtedy to na Bydgoskim zawiązała się koalicja dla Orlika, w której skład weszły wszystkie stowarzyszenia działające w tej części Torunia. Działacze przeprowadzili w internecie konsultacje społeczne: idea postawienia kompleksu sportowego z prawdziwego znaczenia spotkała się z entuzjastycznymi reakcjami. - Orlik przyczyniłby się do zmniejszenia patologii wśród najmłodszych mieszkańców - przekonywał Łukasz Broniszewski z Fundacji Stabilo. 

- Dzieciom i młodzieży trzeba zapewnić możliwość.

Jestem z Marek

Anonim

Komentarz będzie trochę BTW.
Zanim skomentuję napisze, że byłem długo kibicem Marcovii i teraz ze względu na traktowanie kibiców przez niektóre osoby chodzę tylko na Legię i całkowicie odpuściłem Marcovię, co nie znaczy, że nie mam sentymentu do naszego Klubu. Nie ukrywam jeszcze kiedyś chciałbym wrócić pokibicować na Marcovię i że niejednokrotnie brak mi tych emocji niższych lig. Żadnej innej drużynie nie będę kibicował, ponieważ jestem z Marek i widzę siebię tylko jako kibica Marcovii.

Ciekawi mnie jedna rzecz – wcześniej, gdy Orlik nie był jeszcze oddany do użytku, pamiętam, że były zapowiedzi (przykro mi, ale nie mogę znaleźć linka czy nie umiem przytoczyć wypowiedzi), że Marcovia będzie grała na Marcovii, a nie na Orliku, gdzie mieli by grać zwykłe osoby, nie związane z klubem. I co się okazuje – przyjeżdżam w niedzielę – grają młode roczniki Marcovii (a osoba zajmująca się Orlikiem mówi, że rezerwacja boiska jest do 20:00 – nie wiem czy na cały czas przez Marcovię). W tygodniu ciężko coś zarezerwować, bo gra Marcovia.
Dla jasności nie mam nic przeciwko graczom, życzę im.

Wolbromianie.pl

Podatki? Gdzie solidarność?

Po szóste wyższe podatki mogą skłonić firmy do przenoszenia działalności do gmin, gdzie są niższe podatki, a w skrajnych przypadkach może to nawet oznaczać zamykanie działalności lub zwolnienia. Warto też dodać, że wyższe podatki na pewno nie będą zachętą dla przedsiębiorców, by otwierali tutaj swoje firmy.

Zapewne w toku dyskusji radni podadzą dużo więcej argumentów. Obawiamy się jednak, że zwycięży arytmetyka, a nie merytoryczne argumenty i niedługo wszyscy będziemy płacić wyższe podatki. W sumie nawet można przewidzieć wynik głosowania jeśli radni koalicji jak zwykle poprą projekty Burmistrza.

Oczywiście napiszemy o tym jak kto głosował w sprawie podatków i zdamy relację z sesji.

12:08, wolbromianie , Finanse
Link Dodaj komentarz »
środa, 26 października 2011
Równomierny rozwój Miasta i Gminy czy zemsta polityczna? Orlika nie będzie?

W.

....::: > Moje życie, mój świat < :::..... - Onet.pl Blog


Uwaga!
Biorę udział w konkursie na Naj Bloga 2007 roku!
http://www.blogroku.pl/coolowaten,gv48b,blog.html
^^Zapraszam :)

17 lipca 2008
Co ostatnio? ;] Roger/Remus, Kołobrzeg, Orlik.