O czym chcesz poczytać na blogach?

Orka

darkous.blog

Rozejrzał się wokół.

Ich obóz znajdował się w skalistej rozpadlinie, gdzie po obu stronach chroniły ich niedostępne urwiska. Było to dobre miejsce, gdzie przebywali blisko połowę roku. Co zręczniejsze orki wdrapywały się na skaliste półki i pełniły funkcję obserwatorów. I od tych czterech zależało bezpieczeństwo klanu, gdy reszta spała. Spojrzał wysoko za siebie, wypatrując jednego z obserwatorów. Ciemna leżąca sylwetka orka nieznacznie skinęła głową na znak panującego spokoju. Grar uśmiechnął się. Szczerze wątpił aby teraz któryś zasnął, gdy ostatnim razem jednego śpiocha potraktował toporem. Zarazem zaimponował innym, iż potrafił zabić nawet orka z tak dużej odległości. Skąd pewność, że oskarżony spał? Inaczej uniknąłby topora...

Usłyszał rechot strażników, którzy siedzieli przy ognisku po wschodniej stronie wioski. Skierował tam swoje kroki.

Przyroda i zwierzaki


* Niedźwiedź - wieś w woj. wielkopolskim, w pow. ostrzeszowskim, w gminie Ostrzeszów
* Niedźwiedź - wieś w woj. zachodniopomorskim, w pow. stargardzkim, w gminie Kobylanka
* Niedźwiedź (Olsztyn) - część Olsztyna

# Inne:

* Niedźwiedź – szczyt w Masywie Śnieżnika
* Leśniewo-Niedźwiedź


Komentarzy: 0 Orka(Orcinus orca) 2008-11-11 Przedstawiciel rodzaju Orcinus Fitzinger 1860. Grzbiet czarny, jedynie za okiem biała plama i biaława plama za płetwą grzbietową. Spód ciała biały, połączony z białą łatą na boku. W szczęce i żuchwie 10-13 zębów. Uzębienie wtórnie homodontyczne.

Orki są uważane za najbardziej społeczne walenie. Żyją w grupach 5-40 osobników przewodzonych przez najstarszą i najbardziej doświadczoną samicę. Stada zwykle składają się z przedstawicieli 3 pokoleń. Każde stado ma swój własny styl komunikowania, przekazywany z.

Orcinus orca- Niepokonane Anioły Oceanu - Onet.pl Blog

Orcinus orca- Wszystko o orkach
Dinosauria
Terrarystyka
Tomb Raider
Orca spirit
Shamu CAM
Keiko.com
Orca-live
Orca Oasis
ORCAHOME
Polskie ORCA forum
Slipstreams
Geocities-Orcas Forever
Orki
Oreczka
Orki w niewoli
Przebywa: 41

Copyright 1996-2012 Grupa Onet.pl SA (system)

Bloog specjalisty do spraw prawa budowlanego - bloog.pl


Czegoś tu brakuje. Czyżby techników? Ot znikli oni z prawa jak kamfora.


A teraz trochę histrorii. Idziemy do sejmu IV kadencji. rok 2004-2005.


druk nr 3529 wpłynął 30-11-2004


opis procesu legislacji - http://orka.sejm.gov.pl/proc4.nsf/opisy/3529.htm

Mirkwood

Jeden z grupy padł trupem. Pozostali rozglądali się zdezorientowani. Zanim mnie zauważyli zastrzeliłam drugiego. Kiedy do mnie biegli padło kolejnych dwóch. Zostało ich już tylko czterech, ale byli zbyt blisko, żeby użyć łuku. Wyciągnęłam, więc moje dwa białe noże i oskoczyłam, aby dać sobie więcej czasu. Ale czasu już nie było.
Prosty, zakrzywiony tylko na końcu orkowy miecz spadł mnie, ale zablokowałam cios jednym z noży. Drugim musiałam zrobić to samo. Byłam zablokowana, więc odepchnęłam jednego z napastników nogą i zablokowałam cios trzeciego orka.
Ork, którego odepchnęłam leżał na ziemi oszołomiony. Najprawdopodobniej uderzył tą swoją puszką szyi w kamień, ale niestety nie stracił całkowicie świadomości.
Tymczasem czwarty ork zamachnął się mieczem na moją zablokowaną rękę, ale w porę zauwajego zamaszysty ruch. Korzystając z haczykowatego kształtu orkowych mieczy, zahaczyłam jeden z nich i pociągnęłam w moją stronę, tak że w efekcie ten czwarty ork odrąbał rękę nie mnie, tylko swemu kompanowi.
Jednoręki ork wrzasnął i padł na ziemię trzymając się za krwawy kikut.
.