O czym chcesz poczytać na blogach?

Organy

To Polska właśnie ! (cytaty cytaty cytaty…)

Lub

b) domniemania służące ustaleniu wysokości odszkodowania wystarczającej do wyrównania posiadaczowi praw szkody spowodowanej naruszeniem; lub

c) dodatkowe odszkodowanie, przynajmniej w odniesieniu do prawa autorskiego.

4. W sytuacji gdy Strona przewiduje środek zaradczy, o którym mowa w ust. 3 lit. a), lub domniemania, o których mowa w ust. 3 lit. b), Strona ta zapewnia swoim organom sądowym albo posiadaczowi praw możliwość wyboru takiego środka lub takich domniemań jako alternatywy wobec środków, o których mowa w ust. 1 i 2.

5. Każda Strona przewiduje możliwość nakazania przez jej organy sądowe, w stosownych przypadkach, na zakończenie cywilnych postępowań sądowych dotyczących naruszenia przynajmniej prawa autorskiego lub praw pokrewnych, lub znaków towarowych, aby strona przegrywająca wypłaciła stronie wygrywającej kwotę kosztów lub opłat sądowych oraz stosownych honorariów pełnomocnika procesowego, lub wszelkich innych wydatków przewidzianych w prawie danej Strony.

ARTYKUŁ 10

Inne środki zaradcze

1. Przynajmniej w odniesieniu do pirackich towarów chronionych prawem autorskim i towarów oznaczonych podrobionym znakiem towarowym każda Strona przewiduje możliwość nakazania.

petrus blog

Rossiniego, Maklakiewicza, Schuberta. Nie zabrakło solowych prezentacji Roberta Grudnia, wśród których najciekawszą okazały się improwizacje na temat pieśni „Święty Boże” Mieczysława Surzyńskiego. Po koncercie odbyło się tradycyjne spotkanie z artystami w kawiarence „Przystań”. Magdalena Idzik wzbudziła wielkie zainteresowanie opowieściami o swych kontaktach z Andreą Bocellim, z którym śpiewała w łódzkim Teatrze Wielkim.
Jako współorganizator festiwalu i prowadzący koncerty, zapraszam serdecznie na kolejny wieczór muzyczny. Wystąpi gdański duet Krzysztof Drzewiecki (tenor, organy), Małgorzata Drzewiecka (organy). Impreza dobędzie się we wtorek, 13 lipca, o godz. 19 w klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów. Warto zarezerwować sobie czas i przybyć na ten występ nawet z odległych stron.

petrus 2004-07-07 08:54:09
skomentuj (0)


Piotr Jackowski: W STYLU COPPERFIELDA
Ciekawym wydarzeniem był występ iluzjonisty Macieja Pola w Spółdzielczym Domu Kultury w Stalowej Woli. Miałem okazję obejrzenia jego prezentacji, przypominającej klimatem wyczyny samego Davida Copperfielda. Co łączy obydwu artystów? O tym poniżej. Życzę miłej.

Milosc-ninja-konohy - Onet.pl Blog

Zostaw komentarz

14 listopada 2011
Organy piszczałkowe.
Chyba każdemu znana jest piękna i dostojna muzyka organowa. Grana jest w salach koncertowych, na wielkich galach, a przede wszystkim w kościołach i katedrach. Trzeba bowiem wiedzieć, że organy są naprawdę niezwykłym instrumentem, który wyzwala niesamowitą atmosferę głębią swojego dźwięku. Organy znane były już w starożytności. Może to być dosyć zaskakujący fakt, ale muzykolodzy i historycy odkryli, że za pierwsze organy można uznać już fletnię Pana, a także dudy.
To oznacza, że organy mają naprawdę długą historię, która ewoluowała wraz z rozwojem samego instrumentu przez wszystkie epoki historyczne, aż do czasów współczesnych. Obecnie organy stają się coraz bardziej popularne i stosowane są już nie tylko do tworzenia muzyki kościelnej. Bardzo interesujące jest to, że organy.

Pisak (pismo młodzieży wasilkowskiej) - Onet.pl Blog

Festiwal organowy c.d.

  

   Miłośników muzyki klasycznej zapraszamy do kościoła pod wezwaniem NMP Matki Miłosierdzia w Wasilkowie na kolejny już koncert z okazji I Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej im. Ks. Wacława Rabczyńskiego.  Początek o godzinie 19:00 (niedziela 18.09).

  Zagrają:  Konrad Korzeniewski - trąbka piccolo, Dariusz Hajdukiewicz - organy

  Jakie utwory będziemy mogli usłyszeć?

 1. H. Purcell – Sonata 3 cz. Allegro Adagio Allegro (trąbka piccolo)

2. D. Buxtehude - Magnificat

3. T. Albinioni – Koncert Es - dur cz. I Adagio (trąbka B)

4. M. Sawa – Etiuda 5. M. Reger - Scherzo

6. H. Purcell – Trumpet voluntary (trąbka piccolo)

pisak