O czym chcesz poczytać na blogach?

Orędzie

JP2

Łk 18,1), powiedział Pan Jezus. Módlcie się i kształtujcie poprzez modlitwę swoje życie. Nie samym chlebem żyje człowiek (Mt 4,4) i nie samą doczesnością, i nie tylko poprzez zaspokajanie doczesnych - materialnych potrzeb, ambicji, pożądań, człowiek jest człowiekiem... "Nie samym chlebem żyje człowiek, ale wszelkim słowem, które pochodzi z ust Bożych". Jeśli mamy żyć tym słowem, słowem Bożym, trzeba nie ustawać w modlitwie! Może to być nawet modlitwa bez słów. Niech z tego miejsca do Wszystkich, którzy mnie słuchają tutaj albo gdziekolwiek, przemówi proste i zasadnicze papieskie wezwanie do modlitwy. A jest to wezwanie najważniejsze. Najistotniejsze orędzie!
- Jan Pawł II - Kalwaria Zebrzydowska, 7 czerwca 1979 r.


katolik 2006-05-22 20:32:15

Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.
- Jan Paweł II


katolik 2006-05-25 09:54:26

Należy do istoty macierzyństwa, że odnosi się ono do osoby. Stanowi o nim ów zawsze jedyny i niepowtarzalny związek osób: matki z dzieckiem oraz dziecka z matką. Również kiedy ta sama niewiasta jest matką wielu dzieci, jej osobisty stosunek do.

motylqa.blog

Srogą karę! Dobosz objechał już cały kraj i zawrócił do zamku. Tu cała sprawa była doskonale znana i nie wymagała obwieszczenia, ale dobosz był sumienny i z racji tego zatrzymał się u węgła obronnego muru, otaczającego rozległy ogród zamkowy. Stała tu osypująca się, na wpół zrujnowana wieża. Była bardzo stara. Podobno pamiętała jeszcze zamierzchłe czasy króla Dagoberta, który wsławił się na wieki tym, że kiedyś wdział spodnie tyłem do przodu. W szczycie wieży było maleńkie okienko i pod nim właśnie zatrzymał się dobosz. Nie wiadomo czy z wrodzonej sumienności czy też, że nabrał smaku do głoszenia i wybębniania. Wygłosił więc królewskie orędzie jeszcze raz i jeszcze raz uderzył w bęben to z wielkim rozmachem BUM, BUM, BUM! Wtedy w okienku ukazała się siwa głowa jakiejś starowinki. Starowinka nastawiła ucha, wychyliła się i zapytała:
- A tam, co znowu?
- Orędzie królewskie – Zawołał dobosz
- Co? Mów głośniej kawalerze, bo nie dosłyszę
- Orędzie królewskie! – Wrzasnął dobosz
- O! Orędzie? – Powiedziała spokojnie starowinka - Mam już blisko 90 lat, 80 mieszkam w tej wieży i słyszałam już tyle orędzi, że wcale się nimi nie przejmuję
- Orędzie o wrzecionie! – Wrzasnął jeszcze głośniej dobosz, ale na nic się to nie zdało, bo.

Moim Zdaniem

Się dzieje w Lhasie i innych tybetańskich miejscowościach, jak również w innych prowincjach zamieszkiwanych przez Tybetańczyków, jak w Gansu i Syczuan, nie jest wewnętrzną sprawą Chin, to jest sprawa nas wszystkich. 

15:09, 8obserwator
Link Dodaj komentarz »
piątek, 21 marca 2008
Orędzie Kacz-Prezydenta

Prezydent Lech Kaczyński wygłosił we wtorek orędzie do narodu na temat ratyfikacji przez Rzeczypospolitą Polską Traktatu Reformującego z Lizbony. Pierwsze co należy zauważyć, że orędzie zostało nagrane wcześniej i wyemitowane w trakcie spotkań prezydenta z przedstawicielami klubów poselskich, a przecież miały być to negocjacje ostatniej szansy. Co jasno daje do zrozumienia że Lech Kaczyński nie zamierzał się za bardzo przejmować ich zdaniem w tej sprawie, bo jest to jasną z nich kpiną.

Po drugie nie było to zwykłe orędzie, było to raczej coś na kształt reklamówki wyborczej kandydata na prezydenta, jakby tak było to nie.

Wiersze Krzysztofa Roszczyka

Tani, smaczny, zdrowy,polecam wszystkim, na wszystkie okazje,jedzcie i pijcie, warunek konieczny,ważne nie tylko, co, ale też jak zje…Krzysztof Roszczyk
23:14, krzysztof70-36 , wiersze
Link Komentarze (8) »
środa, 02 listopada 2011
WYGŁOSZONO ORĘDZIE
Było dobrze, nie wszystkim,można dodać, nie wszędzie,że się wszystko poprawi,wygłoszono orędzie.Upłynęło lat kilka,

| Aequam memento rebus in arduis servare mentem - i w nieszczęściu zachowuj spokój umysłu... |

Jakie ciąży nad ludzkością i jakie jej zagraża.Miseńcordias Domini in aeternum cantabo (Ps 88,2). Oto przychodzę jako pielgrzym do tego Sanktua­rium, aby włączyć się w wiecznotrwały śpiew na cześć Bożego Miłosierdzia. Zaintonował go psalmista, wypowiadając to, co wszystkie pokolenia przechowywały i przechowywać będą jako najcenniejszy owoc wiary. Nic tak nie jest potrzebne człowiekowi jak Miłosierdzie Boże — owa miłość łaskawa, współczująca, wynosząca człowieka ponad jego słabość ku nieskończonym wyży­nom świętości Boga.

W tym miejscu uświadamiamy to sobie w sposób szczególny. Stąd bowiem wyszło orędzie Miłosierdzia Bożego, które sam Chrystus zechciał przekazać nasze­mu pokoleniu za pośrednictwem bł. Siostry Faustyny. A jest to orędzie jasne i czytelne dla każdego.

Każdy może tu przyjść, spojrzeć na ten obraz Miło­siernego Chrystusa, na Jego Serce promieniujące łas­kami, i w głębi duszy usłyszeć to, co słyszała Błogosławiona: Nie lękaj się niczego, Ja jestem zawsze z Tobą {Dzienniczek., z. II). A jeśli szczerym sercem odpowie: Jezu, ufam Tobie, znajdzie ukojenie wszelkich niepoko­jów i lęków. W tym dialogu zawierzenia nawiązuje się pomiędzy człowiekiem i Chrystusem szczególna więź wyzwalającej miłości. A w miłości nie.

anggell007.blog

Podobną do tej z pierwszej kadencjii. W ósmym roku rządów mam 98.7% poparcia społecznego. Jestem człowiekem, roku, dziesięciolecia itp. Codziennie przyjeżdżają do mojej rezydencji przynajmniej trzy ciężarówki z kwiatami. Kwiaty te przyjmuję, a potem każę wysłać je wszystkim solenizantkom obchodzącym w tym dniu imieniny. Moje poparcie sięga 99%. Miesiąc przed upływem kadencji ludzie płaczą, popełniają samobójstwa, organizują demonstracje, chcą by przepis o max. 2 kadencjach został anulowany.

5.Ostatniego dnia kadencjii gdy nawet reporteży w telewizji mają szkliste oczy, a poziom samobójstw i samospaleń sięgnął szczytu, wygłaszam orędzie telewizyjne błagające "moich, kochanych rodaków" (mówiąc to ronię łzę) o zachowanie swojego życia dla dobra całej naszej pięknej ziemi. Ogłaszam też, że w związku z powyższym rozpisuję referendum, o uznaniu mojego przywódctwa nad mym kochanym narodem.

6.Ludność rzuciła się do urn wyborczych. Przewiduję jakieś 80 % "tak". Zostaję Dyktatorem, Wodzem Naczelnym.

7.Unia Europejska narzuci na nas sankcje. Wszyscy Polacy wyjdą na ulicę w proteście przeciwko "unii zdrajcy", powodując spore zamieszanie w opinii publicznej upadającej już od 15 lat UE. W tym momencie wyczuję odpowiedni moment na rozpoczęcie Totalnej Nacjonalizacji.