O czym chcesz poczytać na blogach?

Orchestra

Jazzowe potyczki - bloog.pl

Pierwszy to audycja, którą poprowadzę z Maćkiem Tubisem (Tubis Trio), z którym będziemy prezentować twórczość formacji Jamiroquai. Warto podkreślić, że Maciek to założyciel pierwszej polskiej strony o tej formacji - www.jam.pl. Zapraszamy w sobotę 11:00-20:00.Drugi to tradycyjne wydanie Jazzowych potyczek, w których pojawi się "Song for Everyone" Shankara oraz koncert a raczej jam-session w składzie: Marcus Miller, Michel Petrucciani, Kenny Garrett, Bireli Lagrene i Leny White.Wysłuchaliście:

01. Trifonidis Orchestra - Fuuun!
02. Trifonidis Orchestra - Happy Happy
03. Marcus Miller & Michel Petrucciani - Tutu (Dreyfus Night in Paris)
04. Marcus Miller & Michel Petrucciani - The King Is Gone (Dreyfus Night in Paris)
05. Marcus Miller & Michel Petrucciani - Looking Up (Dreyfus Night in Paris)
06. Shankar - Paper Nut (Song for Everyone)
07. Shankar - I Know (Song for Everyone)
08. Shankar - Watching You (Song for Everyone)
09. Shankar - Conversation (Song for Everyone)
10. Shankar - Song for Everyone.

warsztaty bębniarskie

    Radości i relaksu oraz autorskich happeningów artystycznych jak np.:

(poprowadzone przez Ryszarda Bazarnika trzykrotnie) Koncerty Tysiąca Bębniarzy,

Syrenka Warszawska-  jako muzyczny plac zabaw

  1. kolekcja prastarej tradycji perkusji z dawnych  wschodnich ziem polskich skrzyżowanej z eklektyczną- perkusyjną wizją artystyczną Ryszarda Bazarnika- czyli kilkanaście dużych bębnów(około 150 cm średnicy membrany- każdy).
  2. Perkusja jako zestaw perkusyjny (typu One Man Orchestra)- pozwalający na grę rękoma i nogami w pozycji stojącej, umożliwiającej jednoczesne granie na instrumentach z grupy perkusji melodycznej: steel drumach, Kalimbach,  balafonie,…

Perkusja jako grupa instrumentów traktowana jest tu jako kolorowy świat, opowieść o pięknie naszej planety i radości życia. Żywiołowa rytmika perkusji świata przepleciona bywa często rytualnym śpiewem i tańcem plemiennym.

Kontakt: http://www.ryszardbazarnik.com

Aktualności:.

lukaszkusmierz.wordpress.com

Axl’em Rose. „Thought Ballune” w swoim repertuarze mógłby mieć niejaki Chaz Bundick, zwłaszcza ten wcześniejszy, chętniej sięgający po pudło z sześcioma strunami. Zwracam uwagę na fajny, sylabizowany refren. Ostatnie w zestawie, „Ffunny Ffrends”, to znów ukłon w stronę rytmu, przecież na tym podziale spokojnie mógłby rymować jakiś raper, tyle tylko, że gitarowe ozdobniki i solówka (dyskretna, ale jednak) to nie są raczej patenty ze świata hip hopu, a takie rzeczy tu znajdziemy. Plus bardzo ładny hook w momencie, gdy główną melodię prowadzi wokalista i elektryk podpięty do piecyka. Tak, to ciągle jest muzyka do tańczenia, a nie do headbangingu. Dobra, to ja wracam do „How Can U Luv Me”, Wy koniecznie posłuchajcie choćby tylko tego kawałka i rozglądamy się dalej. No bo chyba jeszcze wiele nieodkrytych perełek gdzieś tam krąży, nie?

Tagged: lo-fi, muzyka alternatywna, muzyka elektroniczna, pop, surf rock, Unknown Mortal Orchestra

Dodaj komentarz Anuluj pisanie.

Koncert 15 maja w Sali Kongresowej w Warszawie

Zgłoszony do Wire/Guardian Jazz Awards i oddawano na niego głosy jako najlepszego wokalisty przez trzy kolejne lata, rozpoczynał występ z dwoma najlepszymi światowymi wielkimi wokalistami jazzowymi "Cassandra Wilson" i "Abbey Lincoln"…. John Fordham, dziennikarz muzyczny Guardian dokładnie opisuje Clevelanda jako "robiącego gwałtowną karierę na scenie”. Jego zadziwiające wokalne doświadczenia spotkały się grając z wieloma rozmaitymi artystami z całego świata takimi jak "The Royal Philharmonic Orchestra, Dusseldolf Symphonic Orchestra, Bob Dylan, Jackie Mittoo, Keith Richards, James Taylor Quartet, Art Blakey, Sly & Robbie, Abdullah Ibrahim, Stevie Wonder, Patife, Lepaja Symphonic Orchestra, Carlinhos Brown, Robbie Williams, Joe Cocker, The Who, Branford Marsalis, George Martin, Julian Joseph, Bocato Big Band, Lisa Stansfield, Courtney Pine, Janet Kay, Maxi Priest, Soul II Soul, London Chamber Orchestra, Kassa Mady, BBC Orchestra, Goldie, Cassandra Wilson, Kenny Wheeler Big Band, Sugar Minot, Talvin Singh, Bjork, Pete Townshend, London Community Gospel Choir [LCGC] i wielu innych.Cleveland Watkiss jest również bardzo zapalonym nauczycielem muzycznym, pracując jako instruktor głosu w pracowni Venues/Szkoła, college i Uniwersytet w okolicy Wielkiej Brytanii.On zaprojektował również wokalny program zajęć dla Studentów BA w "Weekend Arts college" [WAC] na północy Londynu. Regularny.

CHŁODNA 25. (róg Żelaznej), WARSZAWA

Rządzi

serdecznie pozdrawiamy siódmą siłę polityczną w krajuchlodna25 2007-09-10 20:32:16
skomentuj (0)
PASSENGERS.pl

polecamy PASSENGERS - Międzynarodowy Festiwal Sztuki Publicznejchlodna25 2007-09-11 11:25:07
skomentuj (0)
PIO - w niedzielę na Chłodnej

zapraszamy w niedzielę, 16 września

o godz. 20.00

na koncert trio pio

mazur/dymiter/zakrocki

Polish Improvisers Orchestra – miejsce spotkań polskich improwizatorów. Przestrzeń dla wspólnej kreacji. PIO to inicjatywa dążąca do zjednoczenia środowiska polskich artystów zajmujących się sztuką improwizowaną. W celu rozwoju, propagowania i prezentacji polskiej sztuki improwizowanej, tworzymy wirtualny zespół, w którym potencjalnie mogą uczestniczyć wszyscy, dla których metodą działania artystycznego jest improwizacja.

Bazą dla działania PIO jest trio Mazur/Dymiter/Zakrocki.

Fenomen twórczości spontanicznej w Polsce istnieje w cieniu innych metod twórczych, metoda „totalnej improwizacji intuitywnej" jest nie zbadana i nie rozpowszechniona jako.

bns/mjg's daily song choice - NOWY KAWAŁEK NA KAŻDY DZIEŃ

Borgir - Progenies of the Great Apocalypse

Jeden z moich ulubionych albumów gdzie rock (Dimmu Borgir) spotyka orkiestrę (Prague Philharmonic Orchestra). Album Death Cult Armageddon pochodzi z roku 2003.

Wybór od mjg.


BAND: Dimmu Borgir
SONG: Progenies of the Great Apocalypse
ALBUM: Death Cult Armageddon
YEAR: 2003
http://www.youtube.com/watch?v=joEAb_y7ZYA


Tagi: angry, black metal, symphonic, melodic black metal, orchestra

bns 2011-08-03 16:55:44
skomentuj (4)
202.Rollins.

Alt Wave

Peace Orchestra

Na półce z jazzem znalazłem ostatnio pewną ciekawostkę. Peace Orchestra to solowy projekt Petera Krudera, austriackiego producenta i dj’a. Pierwszy album zatytułowany po prostu Peace Orchestra został wydany w 1999 roku, trzy lata później ukazał się Reset – album zawierający remiksy z PO (bez skojarzeń z polityką).

Dzisiaj chciałbym tylko polecić Wam płytę Peace Orchestra. Znajdziecie na niej dziewięć fantastycznych utworów, które powstały dzięki umiejętnemu łączeniu brzmień jazzu i trip-hopu. Muzyka, jak łatwo się domyślić, została sklejona z sampli. Mi udało się rozpoznać np. fragmenty wokalu Lee Hookera, w utworze Domination.

Wiele osób zna utwór Who Am I, który pojawił się w filmie animowanym Animatrix, inspirowanym Matrixem. Moim ulubionym “kawałkiem” jest nieco dekadencki Shining.

Dodam tylko, że płyta ukazała się nakładem G Stone a nie !K7 (jak napisałem na prywatnym blogu).