O czym chcesz poczytać na blogach?

Orbital

Blog kowal757

Posiadających zdelokalizowane układy wiązań podwójnych, przyjęto przedstawianie cząsteczki benzenu i innych węglowodorów aromatycznych za pomocą jednej ze struktur kanonicznych Kekulego. Pisząc jednak wzory związków aromatycznych według zasad takiej konwencji z odpowiednio "zlokalizowanymi" parami elektronowymi wiązań podwójnych, należy pamiętać, że jest to swego rodzaju uproszczenie, które nie oddaje rzeczywistego stanu elektronowego cząsteczki i delokalizacji wiązań w jej obrębie. Inne nieco podejście do wyjaśnienia struktury benzenu i innych związków aromatycznych reprezentuje metoda orbitali molekularnych. Według niej w cząsteczce benzenu sześć atomów węgla pierścienia posiada hybrydyzację sp2 i tworzy za pomocą zhybrydyzowanych orbitali trzy wiązania atomowe typu sigma. Dwa z nich łączą sąsiednie atomy węgla, trzecie stanowi wiązanie C-H. Przy każdym atomie węgla pozostaje jeden, niezhybrydyzowany, jednoelektronowy orbital. Boczne przenikanie się tych orbitali z podobnymi orbitalami sąsiednimi powoduje powstanie sześcioelektronowego orbitalu molekularnego, w którym gęstość elektronowa rozłożona jest ponad i pod płaszczyzną pierścienia, w której leżą wszystkie atomy cząsteczki.

alternatywnegranie.blog

L.U.C - Porwano Ludzi Z Miasta Stumostow 2010-06-03 14:03:34

Slucham tego kawalka i szczeka sama mi sie otwiera ... hip hop w polaczeniu z trip hopem .. cudo

Tagi: l.u.c

skomentuj (0)

30.Orbital - Halcyon On and On 2010-06-26 13:54:25

Witam panstwa po dlugiej przerwie :)
Dzis troche bardziej optymistycznie i sielankowo , moze to nadmiar słońca jakim raczy mnie zazwyczaj deszczowa Szkocja .. 
Bez zbednego rozpisywania dzis wakacyjny kawalek .. taki plażowy mozna powiedziec ... Orbital ... czyli zimne piwo .. plaza i ocean ...:)

Tagi: orbital

skomentuj (0)

31. Kult - Polska 2010-06-28 12:45:12

Na dzis Kult i niesamowity kawalek Polska ... ach


Poranne zorze, poranne zorze
Gdy idę w Sopocie nad morzem
Po plaży brudno-piaskowej
Bałtyk śmierdzi ropą naftową
Poranne chodniki
Gdy idę, nie rozmawiam z nikim
Jak jest w niedzielę nad ranem
Po sobotnich balach chodniki zarzygane

olinia blog

Były walentynki.Jeszcze w zeszłym roku był to najpiękniejszy dzień w moim życiu.Teraz chciałabym,żeby nie istniał.Ale jest dobrze.Bynajmniej lepiej niż było.W zasadzie to prawie w ogóle nie odczuwałam 'inności' tego dnia.I bardzo dobrze.Przynajmniej odwiedziłam Werkę :D
Dzisiaj,po wielu trudach,udało mi się wreszcie zobaczyć 'Mojego brata niedźwiedzia'.Była to dobra odskocznia od codzienności.Bajka niesamowita,aż się popłakałam ze śmiechu (żeby rozbić mamuta??? :D).Oczywiście nie obyło się bez przygód (w tym wypadku zawiódł akumulator :P) ale wyprawę należy zaliczyc do bardzo udanych :D
Jutro nawiedzam z wiedżmami Orbital :D Trzeba pilnować Sałwka żeby nie świntuszył buahahha :D Wkońcu się wyzyję bo piątkowa domówka opierała się raczej na 'czymś' innym :D Oprócz tego trzeba będzie poprawic humor pewnej Krówce :D:D:D.
We wtorek z kolei czas na GalaXy :D Tam też pewnie zaszaleję :D
W środę mam pociąg na 9 i nie mam pojęcia jak zwlokę się z łóżeczka po takich imprezach hihihih :D Ale damy rade!!! :]
W ogóle to...chyba jest lepiej.A nawet na pewno jest lepiej dzięki Komuś,kto co wieczór uświadamia mi wiele rzeczy.Co najważniejsze to 'uswiadamianie' nie idzie na marne (teraz ja muszę Cię uświadomić :D).
Dziekuje Ci.

kakobeki.blog

Jest to cos właśnie z czego można czerpać bo wiadamo ze przyszłości nie ma!!! i można bezpiecznie sie tym poruszac!!!

dryfowac bez przeszkód

tylko czy o to chodzi w tym wszystkim??

luciola luciola ktoś znowu wola cie przez wiatr


skomentuj (0)

PONIEDZIALEK 2003-05-19 11:10:05

nA RAZIE NIC SIE NIE WYDARZYŁO POZA:

MATEUSZ BYŁ POSZEDŁ I WRÓCIŁ
SŁOŃCE WYGLADA ZZA CHMUR
BÓL GŁOWY MIJA (CHODZI O MNIE)
GŁUPOTY PLĄCZĄ MI SIĘ PO GŁOWIE
ORBITALE KRĄŻA I ŚWIADOMOŚC ŻE PANUJĘ NAD TYM SPROWADZA DO NIECIEKAWYCH WNIOSKÓW
ZNOWU MAM PRZEWGĘ A BRZYDZĘ SIE SIE MANIPULATORAMI

MINĄŁ ROK ROK RO ROKROK DECYZJI ZE ZOSTAJE W SOPOCIE I CO??????????
moze trzeba było????????????????
i co wtedy by było - niewolnica czy wolny człowiek patrzący przez czarne okulary na świat

skomentuj (2)

wszytsko si emoze zdarzyc gdy glowa pelna marzen 2003-05-19 23:51:40

Za chwile moze sie okazać ze sil zabraknie nawet i wtedy laska drewniana zadna nie pomoze chyba ze sznur dobry.

taki-jeden blog

Godzinki sami no i było bardzo fantastycznie (chociasz nastepnym razem bencie lepiej bo bencie kilka godzin ^o_O^ :] ) no jutro mam urociny... i w koncu mnie przestanie prześladować piotruś bo bende tylko rok młodsza od niego a nie o dwa :] no i wogole kijowo bo musze isc zarz do kościoła a jutro szkół =( och.. ale za to ile presentuf :) :) :)
skomentuj (3)


2004-09-10 20:24:03
ol być tensknić
przeżywam obecnie socjalne noody oraz przerwe w życiorysie towarzyskim. tak sobie wyszłam dziś wieczrem do sklepu i ta noc miała w sobie taką fajną magie.. miałam taką śliczną piosenke w łbie (orbital - halycon on & on) i moim zdaniem byłam fantastycznie ubrana ale byłam sama :( i tak sobie myślałam jak moje lachy mają fajnie na fosie na koncercie i wogóle =( i jak ja chciałabym w taki piękny piątkowy jesienny wieczór pójść na starówke ze swoim pięknym misiem (pięknym misiami) i tak o sobie po prostu być... ach jak ja kocham olsztynQ er... no cóż ale żyje sie dalej i nigdy tam już pewnie nie będe mieszkać... bo niby nie powinno sie mieszkać w tym samym miejscu dwa razy no aez tą głupią wawą tak jakoś wyszło atu jest tak wiejskO!
skomentuj (4)

2004-09-18 12:10:03
ol bedzie.