O czym chcesz poczytać na blogach?

Orbita

Grypa666's Blog

W 1846 roku, w miesiąc po odkryciu Neptuna, Le Verrier ogłosił, że może istnieć nie znana dotychczas planeta. W grudniu tego roku odkryty został duży księżyc Neptuna Tryton, którego masa była na tyle duża, by wpływać na przebieg orbity Urana. Inną drogą poszedł David Todd. Przy pomocy metody graficznej obliczył parametry hipotetycznej planety. Miałaby ona znajdować się w odległości 52 j.a. , okres obiegu wokół Słońca miał wynosić 375 lat. Poszukiwaniami hipotetycznej planety zajmował się również odkrywca kanałów na Marsie Percival Lowell. Jednak bez sukcesu. Obecne obliczenia potwierdzają zaburzenia orbita Urana i Neptuna. Dr. Thomas C. Van Flandern, astronom z United States Naval Obserwatory twierdzi, że mogą być powodowane przez pojedynczą nie odkrytą planetę. Obliczył on, że dziesiąta planeta powinna być dwa do pięć razy większa od Ziemi i mieć bardzo eliptyczną orbitę za orbitą Plutona. Ciekawa teoria, daje wiele do myślenia.

Jak podał “New York Times” z 19 czerwca 1982 roku coś daleko poza znanym nam system słonecznym wydaje się pociągać Urana i Neptuna. Jakaś siła grawitacji powoduje perturbacje w orbitach tych planet. Jej źródłem może być długo poszukiwana planeta X. Ostatnimi.

chcesz więcej kochanie ? :: orbita blog

2 tygodnie wakacji :(((
Niestety lae to prawda, jeszcze pół miesiąca i buda :[. Przede mną ciężki rok :[. Mam nadzieję że przeżyję :>

Ale trzeba wykorzystaywac ten wolny czas na maxa :)))! Nabasna biby tu to to tam :D

Z ekipą od spontanicznej dajemy czadu :D
Dzisiaj Misiek miał przypału trochę ze wczoraj bo biba była syta! Ale po mnie nic nie było(chyba widać) :D:D

Chyba damy sobię parę dni odpoczynku i.. :))) hehehe

Dzisiaj cała rodzink au mnie na chacie bo baruś wczoraj wieczorem wrócił z obozu a 2.08. miał urodzinki no i "impreza" jest dzisiaj ... taka impra że aż siedze sobie w pokoju i nic mnie nie obchodzi co oni tam ględzą :)

AIdziemy za jakis czas do kina... w sumie spoko gdyby nie to że idzie też mój ojciec :<< DUPA... eh!Chyba jakos przeżyję nie?

okik... no to pozdroofka dla wszystkich... poprostu wszystkich któreych znam:)
I specjalny buziak dla mojego Michasia, bo ostatnio na bardzo ciężko ale miejmy nadzieję że to przejdzie :(
:*******************************************
Kocham cię

Paps
Kuotek twój

P.S. pozdroo dla włeścicieli szynszyla!!! hehehe

I włazić w komenty :P


orbita 2004-08-15 19:44:53
skomentuj (2)

Blog Gosiacka, wciąż tego samego a zarazem innego...

One mówiły ciagle jedno i to samo... myslałam ze zwariuję, jak się tak powtarzały, ale jus siedziałam cicho... mysląc o psyjemnościach życia :-) Nio i musiałam byc miła, bo mama... osalała:-) Nawet kupiła mi taką walizeckę z kosmetykami... yyy choc tio zbędny wydatek... nio cóż mogłam powiedziec i zrobić... nie chciałam by jej było psykro.
Tak skoncyły się dni trochę z dala od świata... bo jus nastepnego cekało mnie spotkanie z Kingą x2 i z Bunką, która ma problemik... i mi o tym cholibka jasna...ciasna nie powiedziała wcesniej!!!
Nio tio Kinga była u mnie ( domofon popsuty ) z Buńką posłam do Orbity na powietse, i znowu sie spotkałam z Kingą, lec pogoda stawała sie niebezpieczna więc, posiedziałyśmy u mnie.
Wcoraj miałam pójść do Orbity ( Kinga dostaje saleństwa związanego z Jo )...tylko...odechciało mi się... i tak od 13h do nocy plawie, spedziłam cas z MZK ( która jest sama - rodziców nie ma, Bartek tes wyjechał :-), więc niech sobie posiedzi biedna u mnie :-) ), na ogladaniu zdjęc, jakis głupotach, których nie pamiętam... gdyż nie wiem jak to sie stało, ze czas nam tak szybko mijał. A jesce dosyc późno gdyż koło 23h wysłam z psem. Nio nic tio by było na Tyle... aaaa Ignaś gratuluje.

sylwia95

Mamy dwie wyraźnie różne grupy planet: zewnętrzne (gazowe) – typu jowiszowego i wewnętrzne (skaliste) – typu ziemskiego.

Promień Układu Słonecznego, łącznie z tzw. obłokiem Oorta (hipotetyczną otoczką Układu zawierającą setki miliardów lodowo-kamiennych obiektów) wynosi ok. 200 000 jednostek astronomicznych (średnich odległości Ziemi do Słońca), to jest około 29.92 biliona kilometrów. Orbity planet są praktycznie współpłaszczyznowe (nachylenia wynoszą od 0°46′ dla Urana do nieco ponad 7° dla Merkurego) i tylko nieznacznie odbiegają od orbit kolistych (najsilniej ekscentryczna jest orbita Merkurego).

Orbity planetoid, a szczególnie komet, są bardziej zróżnicowane. Planetoidy poruszają się po orbitach eliptycznych wokół Słońca, głównie w pasie leżącym pomiędzy orbitami Marsa i Jowisza. Komety, których źródłem jest prawdopodobnie wspomniany obłok Oorta, poruszają się po wydłużonych elipsach, czasem nieodróżnialnych od parabol.

Radiopomostphoenix's Blog | Just another WordPress.com site

Problemy jelitowe. Ze względu na złożoną budowę związku nadal prowadzi się badania toksykologiczne.

Wnioski: Warto zastanowić się, czy droga na skróty jest opłacalna w kontekście naszego zdrowia. Dotyczy to także powszechnie używanej w polskich domach Maggi (Nestle) i Vegety (Podravka), która zawiera wyżej opisany glutaminian sodu (E627) oraz inozynian sodu (E631). Bezpieczeństwo wielu dodatków wciąż jest kwestionowanych i badanych, mimo, że zostały już oficjalnie dopuszczone do obiegu. Musimy kierować się zdrowym rozsądkiem i uwzględnić pieniądze, które za tym się kryją.

10. Wrigley’s Orbit, guma do żucia o smaku miętowym

Wiele słyszy się o zaletach gumy do żucia. Najważniejszą, obok świeżego oddechu, jest zwiększone wydzielanie śliny w jamie ustnej, która ogranicza rozwój bakterii, redukuje płytkę nazębną i zapobiega infekcjom dziąseł. Niestety, zdecydowana większość gum do żucia zawiera toksyczne substancje. Dotyczy to także gum Orbit.

Składniki: substancje słodzące (izomalt, sorbitol, mannitol, aspartam, acesulfam K; baza gumowa (lecytyna sojowa), aromaty, substancja utrzymująca wilgotność (glicerol – E422), zagęstnik (guma arabska), barwnik – E171, substancja.