O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Orbit

Chłodno o klimacie

Tym siłą, co w konsekwencji prowadzi do tego, że oś zakreśla stożek i nie może zachować stałego położenia w przestrzeni.

Skutkiem tego zjawiska przesunięciu ulegają punkty równonocy oraz przesilenia letniego i zimowego. Obecnie Ziemia znajduje się w peryhelium 4stycznia, a w aphelium 5lipca, a więc kontrasty termiczne między latem a zimą na półkuli północnej są stosunkowo nieduże, podczas gdy za ok. 11 tys. lat będą znacznie wieksze.

Wg. teorii Milankovica interglacjał trwa ok. 100 tys. lat, czyli tyle, co cykl zmian mimośrodu orbity ziemskiej, z tego ok. 90 tys. przypada na zlodowacenie. Ciepłe okresy rozdzielające zlodowacenia trwają ok. 10 tys. lat.

PODSUMOWANIE:

Cykle Milakovicia wskazują, że klimatem Ziemi steruje min.energia Słońca. W długich skalach czasowych zmienia się orbita Ziemi, a w krótszych skalach czasowych (dziesiątki, setki i tysiące lat) zmiany klimatu mogą być wywoływane zmianami aktywności samego Słońca, które w ten sposób dostarcza do Ziemi mniej lub więcej energii.

Na zakończenie.

Psie Życie - Onet.pl Blog


20 lutego 2012
Ciekawostki z życia psów
Ras psów jest bardzo dużo.Jest ich około 850 ale nikt nigdy tego nie potwierdził ponieważ istnieją także podgatunki różnych ras.
Orbit (16:04)
Skomentuj mnie

15 lutego 2012
Ciekawostki z życia psów
Może wiecie a może nie wiecie dlaczego nasze psiaki,gdy wrócimy do domu nieraz się przeciągają?
Przeciąganie się to nie zawsze oznaka senności nieraz przeciągnięcie się to znaczy:
a)''Pobaw się ze mną!''
b)''Bardzo się cieszę,że wróciłaś/wróciłeś!'' 
Orbit (17:41)

Astronomia Pheobe Buffy

Milimetra do wielu setek metrów, osiągające wówczas masę setek, a nawet tysięcy ton. Zjawisko rozpadu nie ominęło również komety Halleya.
Prawdopodobnie z niej właśnie wywodzą się roje meteoroidów Akwarydy i Orionidy. Oprócz komety Halleya w ciągu ostatnich trzydziestu lat na niebie pojawiło się kilka innych, bardzo jasnych komet. Należą do nich: kometa SekiłLines (odkryta w roku 1962), IkeyałSeki (zaobserwowana w roku 1965) i kometa Kohoutka (zaobserwowana w roku 1973), znana z tego, że była pierwszym obiektem obserwowanym bezpośrednio w przestrzeni kosmicznej z amerykańskiej stacji orbitalnej Skylab.

Przeszukiwaniem nieba w celu odszukania komet zajmują się przede wszystkim astronomowie. Istnieje jednak na świecie spora grupa amatorów tego pasjonującego zajęcia. Co ciekawe, wielu z nich odniosło prawdziwe sukcesy. Japoński rekordzista w tej dziedzinie, Ikeya, w ciągu czterech lat namierzył aż cztery nieznane wcześniej komety.
18:51, nania_x33 , Klasa 3
Link Dodaj komentarz »

Sinux!!! Nasza szkoła xD

Phytobionton żyją krótko około 0,5 miliona lat.
19:53, domata , Astronomia
Link Dodaj komentarz »
Planetoidy
Asteroidy, małe planety; drobne ciała skaliste Układu Słonecznego o nieregularnych kształtach, rozmiarach nie wiekszych niż 1000 km. Okrążają Słońce na ogół między orbitami Marsa i Jowisza, czas obiegu zwykle od 2 do 6 lat; największe: Ceres, Pallas, Westa, Psyche, Juno. Stanowią prawdopodobnie odłamki planety, która uległa rozpadowi; oznaczane są numerami w kolejności odkrywania i nazwami własnymi. Pierwszą planetoidę (Ceres) odkrył w 1801 r. G. Piazzi; pierwsze wykonane z bliska zdjęcie planetoidy (951 Gaspra) przekazała w 1991 r. sonda Galileo; w 2000 po raz pierwszy udało sie wprowadzić sondę na orbitę wokół planetoidy (sonda NEAR Shoemaker zaczęła okrążać Erosa), a rok później aparat ten łagodnie opadł na powierzchnię planetoidy przekazując.

Orbit baby

No Roads left but one...

Niepotrzebni :P Nawet za Mike’a nie będę piła, bo się głupek urodził w LA i nie mam szansy go poznać xD
Nie no j/k :]
Moje nastawienie ma swoje powody. Przykro mi :P
Panom prezent się podobał. Kolorowe czapeczki, które są dla nich za małe, ale za to wielofunkcyjne zrobiły furrorę :D do tego zdjęcie. Cudnie wyszłyśmy poprzebierane za wiejskie baby bez zębów xD kapelusik ładnie pasował do naszych strojów ^^
Ogólnie to dzień udany :)
Czy mi się zdaje czy przyszły tydzień będzie tygodniem zdominowanym całkowicie przez sprawdziany i kartkówki?
Może mi ktoś powiedzieć po jaką cholerę mam się uczyć jak się czuł podmiot w każdym sonecie z serii „Sonetów.Jest zbyt wrażliwy na moje skojarzenie z jego nazwiskiem.
Ale sam powiedział dratwa! A że mnie się skojarzyło z tym szewczykiem co wypychał smoki prochem to nie moja wina...
Na prawdę zrobiłam to nieświadomie ;/

Wreszcie się pojawiły jakieś zdjęcia Mike’a! ^^^^

a Mike żuje gumę owocową (tą zieloną) Orbit dla dzieeeci! *guma ta staje się jej ulubioną gumą[j/k]* xD

Obakajcie:
EMO (muzyka) -> http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Emo
EMO (ludzie) -> http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Emo_(ludzie)
Leśny Dzban -> http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Le%C5%9Bny_Dzban
Lepper -> http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Lepper
Dresiarz - >.

Czarny Pieprz

Bo gorąca para z potrawy przesłoniła już całą jadalnię.  Kuchnia wygląda jak tajemnicze opary na wrzosowiskach z powieści sióstr Brontie. Mąż i jego wzrok są bardzo motywujący - natychmiast wlewam w siebie wrzątek. Parzy jak piekielna smoła.
- I co???
- Świetne!! Wspaniałe - dławię się kawałkiem gorącego ziemniaka, a oczy wychodzą mi z orbit.
- Spróbuj mięsa, mięsa spróbuj. - Pokazuje palcem KONKRETNY kawałek W mgnieniu oka nabijam kęsik na widelec i wrzucam w paszczękę, czuję że górne dziąsła mam już zwęglone na Amen.
- I co?
- Rewelacja - parskam sosem na wszystkie strony świata i swoja marynarkę.
- E?
- Naprawdę cudowne.
- Przeciez.Które namiętnie zresztą oglądała. Samochód zatrzymał się i kobieta wysiadła, otwierając drzwi po stronie Mysi.
- „Zachodnia kultura” – przemknęło przez głowę naszej bohaterce. Wreszcie można się rozejrzeć dookoła; basen, ogród, dom ze szklaną oranżerią - cud i miód.
"Wow, ale będę mieszkać! Wszystkie baby zzielenieją kiedy im wyśle zdjęcia" - rozmarzyła się Mysia, widząc się już na brzegu basenu w swoim nowym kostiumie z miseczkami push-up i z kieliszkiem porto w ręku.
Sen na jawie przerwała kobieta łapiąc dziewczynę za rękę i pociągając w stronę domu. Mysia rozglądała się dookoła i czuła jak w muzeum - mnóstwo rzeźb, szklanych figurek,.