O czym chcesz poczytać na blogach?

Oracle

erturkdiriksoy.wordpress.com

STATEMENT | | 2 | 52 | 52 (12)| 00:00:
|* 1 | TABLE ACCESS FULL| DEPENDENT_COLS | 2 | 52 | 52 (12)| 00:00:
--------------------------------------------------------------------------------
Predicate Information (identified by operation id):
---------------------------------------------------
1 - filter("DC"."C1""DC"."C2")
Note
-----
- dynamic sampling used for this statement

It is an absolutely good estimate. Without knowled of statistics c1=c2 cardinality is 115000, c1!=c2 cardinality is 2. Our domain knowledge of data tells, c1=c2 is true in all rows. But how can Oracle does a good job without statistics? Well, it was dynamic sampling. Our tests on 9i showed us, “choose” mod of optimizer chooses “rule” mod if there is no statistic, so rule based execution will be used instead of CBO based execution. But default behavior of “all_rows” and “first_rows” is try to make sampling. According to DBAzine.com level 2 of optimizer_dynamic_sampling parameter means make dynamic sampling on all unanalized objects that have more than 32 blocks.


SQL> select value from v$parameter where name like ‘%samp%’;

Blog o… prowadzeniu blogów firmowych

Można znaleźć tutaj: blogs.cisco.com/author/EricaSchroeder (opcja ta jednak nie działa na blogach krajowych).

A szkoda, bo blogi prowadzone we Francji są równie ciekawe jak te globalnego oddziału. Zawierają materiały wideo i obejmują swoim zakresem szeroką tematykę (od energii do współpracy zdalnej). Poniżej zamieszczam jedną z produkcji Cisco dotyczącą produktów telekonferencyjnych, która  - choć anglojęzyczna – została wykorzystana przez lokalny oddział (6500 obejrzeń)

Blogi Oracle

Ta firma również proponuje użytkownikom narzędzie umożliwiające śledzenie wszystkich blogów. Tym razem jest to raczej forma agregatora blogs.oracle.com. Liczba blogów firmowych Oracle jest trudna do określenia. Na stronie agregatora w zakładce “Popular Blogs Today” naliczyłem 60 blogów. Na tej liście nie ma jednak dwóch blogów prowadzonych w języku polskim (jeden, który był prowadzony w ramach platformy globalnej: blogs.oracle.com/PL_OCS - został porzucony po trzech wpisach, a drugi, aktualizowany, jest prowadzony na Blogspocie: oracle-pl.blogspot.com). Polski blog Oracle, podobnie.

tribute-to-bp blog

Tego to także oznaka szacunku dla Innego i jego praw, wolności. Proste jak drut, którym nieznajomy otworzył kilka dni wcześniej bagażnik na parkingu (też pisałem już wcześniej).

skomentuj (1)Relacja z OpenWorld 2008, San Francisco 21-25 września 2008 2008-09-27 14:12:49


skomentuj (0)Oracle zrobił event. Lepiej zorganizowany niż Opener, może tylko muzyka gorsza nieco. 2008-09-27 14:27:08


Zdążyłem tylko poprosić, aby zrobiła coś z papierosem. Fajnie wyszło, podoba mi się. Passing stranger z Sun Microsystems. Dzwonili do mnie ostatnio hehehe.
Jeśli artysta mówi, że nie wie, czy to, co zrobił, ma wartość, to zazwyczaj jest nieszczery
KapuścińskiBlog PeTe

06 kwi

Przysiadłem, pouczyłem się i zdałem egzamin Oracle Database SQL Expert, co w prostej linii prowadzi do certyfikatu Oracle Database: SQL Certified Expert.

Mimo, że od lat pracuję z Oraclowym językiem SQL, przygotowując się do egzaminu nauczyłem się kilku nowych, ciekawych konstrukcji. Potwierdza się więc maksyma, że człowiek uczy się przez całe życie.

 
6 Comments

Posted by PeTe w dniu 6.04.2009 in IT, Programowanie

 

Tagi: egzamin, Oracle, SQL

tigi.blox

środa, 24 listopada 2010
Najmniejszy ROI w historii?

Do dziś niektórych ściska w dołku na myśl, że z 12,5 mln dol., jakie w 1999 r. fundusz Sequoia Capital włożył w Google'a, wyciągnął potem ok. 4,3 mld dol.

Wskaźnik ROI (czyli zwrotu z inwestycji) wyniósł w tym przypadku imponujące 343

Swoje miejsce w historii - z tym, że na drugim biegunie - może zachować niemiecki SAP, o ile wyrok sądu, przyznający Oracle aż 1,3 mld dol. odszkodowania się utrzyma.

Wyrok dotyczy wybryków spółki TomorrowNow, którą SAP przejął w 2005 r.

Otóż TN zajmowało się wsparciem technicznym koncernów korzystających m.in. z oprogramowania Oracle.

 

  • pracownicy TN wykorzystali to, by za pomocą kont klientów Oracle (m.in. Honeywell) powyciągać setki tysięcy dokumentów (w tym kodów źródłowych poprawek i aktualizacji) z baz amerykańskiego koncernu. W sumie naliczono 120 naruszeń własności intelektualnej Oracle.

 

SAP się nie bronił, przyznał, że doszło do złamania.

Krzysztof Bielski

Cały kurs oceniam pozytywnie, dość szczegółowo omawia wszystkie komponenty nowego pakietu SOA Suite 11g. Zaczyna się od około 20 godzin prezentacji online, gdzie hindusi (niestety z potwornym akcentem i trudni do zrozumienia) wyjaśniają po kolei każdy z komponentów (BPEL, Mediator, Business Rules, Human Task). Kolejnym etapem jest 5 dniowy kurs z częścią teoretyczną i praktyczną (w sumie 35 godzin), wszystko zaś kończy się egzaminem (1Z0-451), po zdaniu którego otrzymuje się certyfikat.

Nowy pakiet SOA Suite 11g ma jeszcze wiele błędów i sporo rzeczy nie działa tak jakbyśmy się tego spodziewali po Oracle. Prowadzący kurs mówił, że sam był zdziwiony że firma zdecydowała się wypuścić na rynek tak nie dojrzały produkt. Możemy pocieszyć się tym, że z tego co mówił wszystkie zgłaszane błędy są szybko poprawiane, więc można liczyć, że niedługo cały pakiet będzie stabilny.

Z tego co wiem nie ma jeszcze na rynku przykładów dużych wdrożeń z wykorzystaniem nowego pakietu SOA Suite 11g, ale handlowcy z Oracle sprzedają go już na masową skalę, więc myślę, że za rok, dwa będzie to bardzo popularna technologia do tworzenia architektury SOA, co za tym idzie pożądana na rynku pracy. Dlatego.