O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Opus

sakayayallah | Nie posiadam teorii – podróżuję

Postawiony przed Trybunałem do Ścigania Masonerii, gdzie oskarżono go właśnie o… herezję i spiskowanie przeciw Kościołowi. Ówczesny generał jezuitów Włodzimierz Ledóchowski, powiedział wówczas: „Są tam przejawy ukrytych tendencji zdobywania świata w formie chrześcijańskiej masonerii”. Prawdopodobnie tak właśnie było lub jest nadal. Josemaría Escrivá nie należy bowiem do jasnych postaci Kościoła, jawi się raczej jako diaboliczny twórca współczesnego dobrowolnego „zombielandu”.

W jednej z wypowiedzi Jana Pawła II o Opus Dei czytamy: „Kościół z wielką nadzieją kieruje swoją macierzyńską troskę i myśl na Opus Dei, które, pod wpływem natchnienia Bożego, założył w Madrycie w dniu 2 października 1928 roku Sługa Boży Josemaría Escrivá de Balaguer, aby się stało mocnym i skutecznym narzędziem zbawczego posłannictwa Kościoła dla życia świata”. /28 listopada 1982, Rzym/

Troska macierzyńska jak wiadomo jest bardziej pobłażliwa i miłująca niż ojcowska, a słowa „mocne i skuteczne narzędzie” brzmią co najmniej dwuznacznie i zbyt.

kilka słów o satanizmie

I pierwszy prałat Opus Dei. Escrivá był określany przez starych członków Opus Dei jako megaloman, pronazista, antysemita, zarozumialec, łatwo wpadający w gniew i kłamliwy, związany ponadto z reżimem frankistowskim. Nie było to jednak przeszkodą dla JP2, który wręcz go czcił, by pośpiesznie go beatyfikować, co było kontrowersyjne nawet dla samego Kościoła. "Droga" – książka napisana przez Escrivę mówi: "Być posłusznym to droga bezpieczna. Być ślepo posłusznym przełożonemu to droga do świętości". Zdaniem wielu byłych członków, Opus Dei cechują metody działania, werbowania i formacji, bardzo podobne do metod niektórych znanych z manipulacji sekt religijnych. Samo Opus Dei miało szerzyć i narzucać poprzez politykę, doktrynę katolicką. Jak stwierdził JP2: "jedyną organizacją kościelną całkowicie mi wierną jest Opus Dei" (El Pais, 16.08.2001). JP2 beatyfikował Escrivę 19 maja 1992 roku, a 6 października 2002 roku, w 27 lat po śmierci, kanonizował.

- Matka Teresa z Kalkuty, jej działalność została przereklamowana ona sama zaś charakteryzowała się bardziej gwiazdorstwem niż.

opinia.blog - mw

Dwa lata temu, z apogeum przed referendum akcesyjnym do Unii, mieliśmy do czynienia z wysypem głosów zatroskania o utratę suwerenności państwowej na rzecz Brukseli. Następnie uwaga społeczna skupiła się na suwerenności, że się tak wyrażę, paliwowo-energetycznej, a leitmotivem był (i ciągle jest) imperialny Gazprom. Różne są argumenty na rzecz zagrożenia suwerenności państwa ze strony tych potęg. Co ważne, trwała i trwa dyskusja, i nawet jeśli nie ma zgody z argumentami, to nikt nie neguje istnienia problemu.
Tymczasem cicho jakoś wokół Opus Dei i nawet artykuł opublikowany w pierwszym tegorocznym numerze „Newsweeka Polska" („Opus Dei w rządzie”) poprzestaje tylko na barwnym opisie. A przecież Opus Dei potencjalnie stanowi istotne zagrożenie państwowej suwerenności i problem ten wymaga dyskusji. Dlaczego?
Jak pisze „Newsweek Polska", Opus Dei jest jedyną w Kościele katolickim organizacją podporządkowaną bezpośrednio papieżowi. Papież jest głową państwa Watykan. Członkowie organizacji bezpośrednio podporządkowanej głowie tego państwa wchodzą w skład rządu innego państwa.

Ecclesia Nostra

Która okazuje nam Hostię Przenajświętszą w tarczy złocistej, jakoby promieniującego słońca (ryc. 7). Niestety dość często ten piękny w prostocie swej, symbolizm życiodajnego, światło niosącego działania Eucharystii, bywał nieraz osłabiany przez dorzucanie, dodatkowe ozdoby, w kształcie osób lub przedmiotów niemających żadnej styczności z Najświętszym Sakramentem (...).

Źródło informacji i grafik:

Tekst pochodzi z czasopisma "Misterium Christi" z roku 1934,

za Dominikański Ośrodek Liturgiczny - www.liturgia.dominikanie.pl

19:11, ecclesianostra , Ciekawostki
Link Dodaj komentarz »
Pontificia Universita della Santa Croce

Papieski Uniwersytet Świętego Krzyża jest instytucją powstałą przy Stolicy Apostolskiej. Został założony przez Opus Dei w roku 1984. Narodził się w sercu Rzymu i jest otwarty dla księży, seminarzystów,.

Katolik w XXI wieku

15:00, nieznanaja , Postanowienia
Link Dodaj komentarz »
środa, 30 grudnia 2009
Opus Dei

W Święta zawsze się u nas dyskutuje o sprawach różnych, pomijając rodzinne dzieje, głównie o historii i polityce. W tym roku jakoś zaczęliśmy wymieniać się opiniami o Opus Dei i przede wszystkim doszliśmy do wniosku, że mało o tej organizacji wiemy. Pisząc pracę o JPII spotkałam się z zarzutami, że przywiązywał do niej zbyt wielką wagę, w "Kodzie Leonardo da Vinci" była przedstawiona bardzo negatywnie, ale tak naprawdę wszędzie napotykam tylko niejasne wzmianki i dlatego postanowiłam dowiedzieć się więcej :)

Trochę poszperałam w Internecie i znalazłam dobrze się zapowiadającą książkę "Śledztwo w sprawie Opus Dei", autor - Vittorio Messori - jest włoskim dziennikarzem i watykanistom, napisał również "Dlaczego.

Ja, Prinzesschen, du hast leicht... - bloog.pl

Trackback: http://bloog.pl/id,532787,trackback

komentarze (37) | dodaj komentarz

Opus Dei

poniedziałek, 10 lipca 2006 11:02

Myślę, że większość z Was zadawała sobie pytanie, czym jest Opus Dei. Tajną ogranizacją na czele z Marcinkiewiczem? Czy może grupą polityków zajmującą się Kościołem? Zaraz Wam wyjaśnię.

Opus Dei znaczy po łacińsku Dzieło Boże. Powstało w Madrycie, 2 pażdziernika 1928 roku z inicjatywy św. Josemarii Escriva de Balaguera. Obecnie istnieje w 61 krajach. Wg danych w 2005 roku należało do niego 85 tys osób. W Polsce jest ok. 300 jego członków.

Św. Josemaría tak mówił o misji Opus Dei:

"Większość chrześcijan otrzymuje od Boga misję uświęcania świata od środka

wiadomości brukowe

Przejmowali jego handel słowiańskimi niewolnikami. a mieszko nie mogło się poskarżyć cesarzowi, że to narusza jego trademarks. takie patenty obowiązywały tylko ochrzczonych. i umoczył się nasz książę z całą polską, i zastrzegł sobie markę w handlu połabskimi pobratymcami. pisał jeden gall, pod warunkiem, że z zysków odapali trochę stolicy piotrowej. katolicy przy tej okazji mówią o "nawróceniu mieszka".

od tamtej pory mamy swojski znak towarowy: "100 procent katholonu". tylko nie ma już połabskich słowian, nie ma czym handlować. lecz opus dei nie załamuje rąk. zamiast mieszka jest cezary mech, władca komisji nadzoru finansów, o którym nawet prezesi banków mówią ściszonym głosem. cezary mech wraz z całą rodziną przeszedł szkolenie instytucie zarządzania uniwerystu nawarra. w rękach braci z opus dei nabrał umiejętności w nowej sztuce handlu zasobami ludzkimi i ich kasą. bracia stracili rynek w hiszpanii po upadku swego protektora generała franko i pilnie szukali nowych rynków. spodobał im się mech cezary.

w knf nadzoruje towarzystwa ubezpieczeniowe, fundusze emerytalne, inwestycyjne, giełdę,.

Opus dei

anamnesia.blog

Vallejo, znamienity artysta, polecam jego prace.

skomentuj (2)

co się stało ze się zesrało 2006-05-26 07:44:20

Przepraszam, ale słów innych mi brak, po obejrzeniu "Kodu". Spadkobiercy DaVinciego powinni tych idiotów zaskarżyć, podobnie powinno postąpić Opus Dei. Takich bzdur w życiu nie czytałem (no, powiedzmy że Mein Kampf ma godną konkurencję), tak chujowego filmu dawno nie widziałem. Myślałem, że "Wyznania Gejszy" to największa kicha jaką holywood jest w stanie wypuścić otworem w tylnej swej części, ale się jednak myliłem, i ta studnia jest o wiele głebsza, pojemniejsza i ciemna jak.

FMS Zachodniopomorskie - Onet.pl Blog

Podmioty gospodarcze, stowarzyszenia nie mają szans na wykupienie gruntów na własność z jednoprocentową bonifikatą - pytała.

Niektórzy z uczestników protestu w ostrych słowach wypowiadali się o księżach. Główną osią spory są decyzje rady miasta o przekazaniu działki przy ul. Mickiewicza stowarzyszeniu związanym z Opus Dei, sprzedaży terenów szpitala miejskiego Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej z bonifikatą 1-procentowa oraz działki parafii pw. Antoniego z Padwy też z 99 procentową bonifikatą.

Do protestujących wyszedł Beniamin Chochulski, z-ca prezydenta Szczecina. Odrzucał zarzuty, że władze miasta faworyzują kościół.

Blog Aneta848

Nastąpi na pewno zamieszczę to na stronie.
  Na razie napiszę tylko, że ostatnimi czasy byłam na "Kodzie da Vinci". Nie jest to film, który podalił mnie z nóg, jednagże gdybym na niego nie poszła, długo bym się na siebie wnerwiała. Momętami bywał wręcz obleśny. Wprowadzono tam ascetę, by oczernic organizację Opus Dei. Główni bohaterowie skupiaja się na odnalezieniu świętego Graala (po obejżeniu uważnie całego filmu nadal nie wiem co/kto to jest, jeśli tylko ktoś wie proszę o wpisanie w komentarzach być może ja i moje koleżanki jesteśmy za głupie na ten film).  W tej produkcji jest zamieszczona taka ilośc szczegułów, iż można.