O czym chcesz poczytać na blogach?

Opuchlizna

Z progenią za pan brat, czyli szkoła cierpliwości - Onet.pl Blog

Że skrócenie żuchwy potrafi zdziałać takie rzeczy.
Wkurza mnie, że przez gumki z przyzwyczajenia chodzę z zaciśniętymi szczękami. Niby nic, ale teraz górne zęby naciskają mi na dolny aparat i przez to mnie bardziej bolą. Próbuję na siłę trzymać je luźno (to jakiś oksymoron), a i tak zaraz mimowolnie zagryzam. Jeszcze przez ponad tydzień od zdjęcia gumek mówiłam przez zęby. One naprawdę mają niezłą siłę oddziaływania.
Chciałabym wiedzieć, kiedy to się wreszcie skończy i życie wróci do normalnego stanu rzeczy. Chyba nie za szybko. Minęły dwa miesiące i wygląda na to, że to jeszcze nie koniec.
picco (17:52)
3

03 listopada 2010
49. 4-5
Sorry za taką długą przerwę, ale tak jakoś wypadło. W zeszłym tygodniu dowiedziałam się, że mam zapalenie języka, muszę płukać jamę ustną Dentoseptem. Ogólnie mam z deczka obolałe dziąsła i chwilami bolą mnie zęby, ale daję radę. Jedzenie mnie już dobija. Marzę o najzwyklejszej bułce :P
Co do opuchlizny, to czuję ją jeszcze na policzkach, ale jest już minimalna. Znajomi są zachwyceni.

STYL ŻYCIA & ROZRYWKA

Z naparu rumianku, po których oczy odzyskują dawny blask. 

Zmęczone oczy 

Naszym oczom najbardziej szkodzą długie godziny spędzane przed monitorem komputera bądź też ekranem telewizora. Oczy nie znoszą także papierosowego dymu, kurzu oraz spalin tak charakterystycznych dla dużych miast. Nie sprzyja im również światło słoneczne, źle dopasowane okulary, jak również alergeny, które krążą w powietrzu. Reakcją na takie nieprawidłowości są przede wszystkim czerwienienie się oczu i pojawiająca się na nich opuchlizna. Najlepszym sposobem, by w krótkim czasie pozbyć się niedoskonałości urody, jest udanie się do ciemnego pokoju. Wypoczynek w fotelu przy braku światła, a także okłady ze świetlika lekarskiego mogą zadziałać przeciwalergicznie, przeciwzapalnie oraz bakteriostatycznie. Świetlik jest ziołem, które pomaga przy zmęczonych oczach, lecz również przy wielu chorobach okulistycznych. Łagodzi on stany zapalne, przyspiesza gojenie się jęczmienia, pomaga pokonać kurcze powiek. Świetlik zwalcza nawet tak oporne bakterie jak paciorkowce czy gronkowce.   

Ćwiczenia niosą ulgę!

Takaja - trudna droga do szczęścia

Z czego jestem równie niezadowolona bo mam nawał pokarmu i piesi ma mi rozerwać. Mam tylko nadzieję, że w nocy będzie spała.

W miniony weekend mieliśmy troszkę odwiedzin. Ale zniosłyśmy to dzielnie. Od dziś znowu rozdzwoniły się telefony i zaczęły się zapowiedzi kolejnych odwiedzin na długi weekend.

Ciekawe jak długo będziemy przyjmować gości?... Na razie wszyscy są wyrozumiali i przychodzą na godzinkę wcześniej pytając czy mogą. W sumie mimo zmęczenia nie żałuję że goście się pojawiają. Ja czuję się całkiem nieźle, a spotkania z rodziną i przyjaciółmi takie krótkie trochę dają mi poczucie powrotu do rzeczywistości. Bo ciąża dała mi popalić i raczej przesiedziałam w domu. Opuchlizna pod koniec była spora i unikałam kontaktów towarzyskich. Teraz odzyskałam swoje ciało (przynajmniej pod względem opuchlizny - brzuszek tylko mi został ale co dzień jest mniejszy) i mam ochotę na wizyty. Cieszy mnie też fakt, że tyle osób się nami interesuje i chcą zobaczyć moją córeczkę.

Tagi: goście Niemowlę
20:25, msbella
Link Komentarze (3) »
poniedziałek, 07 listopada 2011
Poród

Moje Życie W Słowach - Onet.pl Blog

2 komentarze

08 września 2010
[228]
W sobotę będzie mały zjazd rodzinny, spowodowany moimi imieninami. Sam zaprosiłem gości i postanowiłem że sam wszystko przygotuję.
Na sam początek oczywiście tradycyjnie kawa i ciasta. Mam zamiar podać murzynka, ciasto dość banalne, ale lubiane przez wszystkich, dodatkowo niespodzianka dla mojej ukochanej, a mianowicie będzie karpatka, nie zabraknie też tortu.
Gdy minie pora kawy, nadejdzie pora troszkę późniejsza podam coś normalnego do jedzenia.
Mam przygotowane:
Śledzie w sosie czosnkowym
Sałatka z Mozarellą
Udka kurczaka z parówkami

Z napojów alkoholowych mam zamiar podać Drink z Miętą.

Jutro przyjeżdża do mnie Kasia, mamy zamiar kupić barwnik do emulsji i lakier, musimy w końcu wziąć się za remont łazienki i kuchni w naszym mieszkanku. Kasy nie ma więc i oszczędności w remoncie musimy wprowadzić, ale to co ostatnio ustaliliśmy zrobimy więc nie będzie tak źle. Opuchlizna z mojej twarzy powoli schodzi, w przyszłym tygodniu idę do dentysty w końcu trzeba.

mehari blog

!! Kuleje na prawy przód i ma spuchnięte ścięgna! Zawinęłam go na noc i zostawiłam w boksie. A jeszcze rano było w porządku…. Musiał się chłopak naciągnąć na padoku jakoś. Nie sądzę, by brykał, może przy wstawaniu po tarzaniu, czy coś… Trochę błota jest, teren nierówny, kto wie co się wydarzyło… W poniedziałek miałam do załatwienia kilka spraw, a popołudniu przyjechał weterynarz. Pooglądał, pomacał, popatrzył w ruchu… w stępie zaznaczał, w kłusie kulał (czyli postępowo – stęp się poprawił). Mamy chłodzić wodą i zawijać na noc. Smarujemy też naproxenem. Kilka dni, aż opuchlizna nie ustąpi, będzie musiał przeżyć w boksie. R. chodzi z nim na stępa na trochę. Jak opuchlizna zniknie, pójdzie na mały padok. Wtedy zaczniemy chodzić z kolei z Draceną.
Udręka z tymi kulawcami. I po co to było tak szaleć? Ehhh… biedaki kulawce… 

A robota u nas stoi. Jestem w fazie szukania kredytu, wyjaśniania głupich spraw. Mamy tylko rurę do przejazdu obok stawem, tylko trzeba ją wkopać i.