O czym chcesz poczytać na blogach?

Oprocentowanie lokat

Banki

Pozycje: 10+ – 18 Lut 2011 - Tu porównasz oprocentowanie lokat i kont ...

• Idea Banku kusi – 1 września 2011. Lokata Na Dzień Dobry to typowa ...

• Getinonline przedłuża – 1 września 2011. Getinonline.pl przedłużył sprzedaż ...

• Jednodniówka z wyższą stawką – 31 sierpnia 2011. MultiBank podwyższył ...

Nowe lokaty antybelkowe w AIG | Najlepsze lokaty bankowe

18 Lut 2011 - Taką ofertą wprowadził do swojego wachlarza usług również AIG Bank. Dotychczas oferujący wysoko oprocentowane lokaty standardowe, teraz zamierza ...

Doskonałe Lokaty AIG Banku – pod lupą - TotalMoney.pl

www.totalmoney.pl/poradnik/doskonale-lokaty-aig-banku-pod-lupa

17 Lut 2011 - Począwszy od 17 lutego 2011 roku oferta depozytowa AIG Banku rozszerzona zostaje o dwa ... Oprocentowanie nawet 5,1% w skali roku, co odpowiada lokacie ...

KREDYTY LOKATY KONTA - BLOG ONET - Onet.pl Blog

2011
Lokaty jednodniowe wyżej oprocentowane

Od niedawna Bank Pocztowy podniósł oprocentowanie lokat jednodniowych (bez podatku). 6 miesięczna lokata z dzienną kapitalizacją jest teraz oprocentowana na 6 procent (w skali roku), co odpowiada 7,5 proc. na standardowej lokacie opodatkowanej. Dzięki codziennemu naliczaniu odsetek, dla lokat do kwoty 14.000 zł, nie będziemy płacić podatku. Można również zakładać lokaty jednodniowe na krótsze okresy.

 

Cysorz – blog finansowy

Można zakładając lokaty w banku, na przykład. Albo jak kto boi się w banku, to  odkładać w domu, w przysłowiowej skarpecie (z pewnością mniej bezpiecznie niż w banku).  Sam też oszczędzam, w banku ale liczę tylko na to że odsetki z lokaty nie będą niższe od inflacji. Podobno za ostatni rok udało się to wszystkim którzy mieli lokaty – w każdym banku oprocentowanie lokat netto było wyższe od inflacji. Podobno też jednak przez najbliższe 12 miesięcy będzie odwrotnie.

Jak dla mnie inwestowanie ma miejsce wtedy gdy zysk z inwestycji ma wynieść ( i wynosi) minimum 15% w stosunku rocznym. Nawet o 5% wyższy zysk (czyli 20% w stosunku rocznym) dają mi.

A Sunny na to:

Mi dwie, szczycące się wyjątkowo wysokim oprocentowaniem, no i szumnym zachwalaniem, bo jak tu nie ulec magii słów: “Bezpieczny sposób pomnażania środków – gwarantowany zysk, bez ryzyka utraty kapitału. Sam decydujesz, jak długo i jak ciężko będą pracować Twoje pieniądze.”

Pomnażanie środków, wysokie oprocentowanie, owszem, dla tych, którzy nie potrafią bądź lekceważą sobie przeczytanie tabeli opłat i prowizji. Dostaniesz swoje 7,07 % na koncie oszczędnościowym, ale… Albo zlecisz przelewanie swojego wynagrodzenia do banku albo ta przyjemność będzie cię kosztowała 29.90 zł – miesięcznie. nie trzeba być orłem, aby.

Tylko 347 złociszy. Pomniejszonych oczywiście o podatek Belki.  Pieniądze pracują faktycznie ciężko aby nic nie zarobić.

Dalej nie było lepiej, tu również twoje oko cieszyło imponujące rozmiarami 7,07 % w skali roku. Znacznie mniejszymi już literami dodano informację, że tak naprawdę oprocentowanie to 5,65, ale ponieważ to lokata jednodniowa, codziennie odnawialna to zyskujesz tyle, co zarobiłbyś na lokacie 7,07 po uwzględnieniu podatku Belki.  Używając znanego porównania – to mniej więcej tak samo jak podawanie długości penisa włącznie z kręgosłupem. Co nie przeszkadza włodarzom banku zachęcać, aby szybko i sprawnie.