O czym chcesz poczytać na blogach?

Oppenheimer

Szczescie dla wszystkich za darmo..

(1)


droga......

...ciemosc..wilgoc...czarny asfalt i czarna droga..przyklejony do podloza zzolkly lisc...zblizajaca sie kula swiatla..halas wykreconego silnika..czarny ksztalt przemieszczajacy sie przez noc...za nim chmura rozbitej wilgoci skrzacej sie w swietle lamp...poderwany pedem lisc szybujacy w powietrzu..migniecie czerwieni stopu przed zakretem...lecacy lukiem niedopalek papierosa....cisza...zniknal..

...znow pojechal...mysl....."szczescie dla wszystkich...za darmo" ...stalker
stalker 2004-08-23 23:51:20
skomentuj (4)
jasniej niz tysiac slonc...

......"w chwili obecnej wszyscy zapomnieli o swych postanowieniach. Wstrząśnięci potęgą wybuchu, zdrętwieli z wrażenia. Oppenheimer trzymał się kurczowo jakiegoś słupa i naraz w pamięci jego ożyło miejsce z Bhagavadgity, świętej pieśni Hindusów:


Gdyby tysiąc słońc
Rozbłysło nagle na niebie,
Byłby to tak promienny blask,
Jaki rozsiewa on, wspaniały.


Lecz gdy olbrzymia, niesamowita chmura zaczęła unosić się w dali ponad "punktem zerowym", Oppenheimerowi przypomniał się inny wiersz indyjskiego eposu:

Jam jest smierć, co niweczy wszystko,
Wstrząsa światami.

Tak mówił wzniosły Sir Kriszna, pan losów śmiertelnych ludzi. Ale Robert Oppenheimer był tylko człowiekiem, któremu przypadła w udziale olbrzymia, nazbyt groźna moc............

Lustracja i weryfikacja naukowców PRL

Żadnego zobowiązania – broni się 84-letni naukowiec

Notatka służbowa oficera SB. „W dniu 27 maja 1964 przeprowadziłem po uprzednim uzgodnieniu z tow. Góreckim rozmowę operacyjną z dziekanem wydziału matematyczno-fizyczno-chemicznego Uniwersytetu Wrocławskiego „Ł”. (…) Charakterystyka rozmówcy podana przez kpt. „Z” potwierdziła się, jest on rzeczywiście bardzo bojaźliwy i przeżywa każde zetknięcie z nami. W rozmowie np. często zapominał się, tracił wątek i w ogóle czuł się bardzo skrępowanym, był nienaturalny, co przy jego erudycji i elokwencji jest wprost nienaturalne”.

Informacje o Oppenheimerze
W archiwum wrocławskiego IPN zachowała się cienka teczka i dwa mikrofilmy dotyczące tajnego współpracownika o pseudonimie Paget. Wyjeżdżającym często na zagraniczne uczelnie fizykiem od 1962 do 1970 roku interesował się kontrwywiad. Oficerowie chcieli wiedzieć, kto tam wykłada, jakie ma poglądy polityczne, czy realizowane są tam programy badawcze zlecane przez wojsko lub koncerny przemysłowe. Z jednej z notatek służbowych wynika, że brali pod uwagę możliwość wykorzystania pozycji dziekana do rozpoznania studentów wydziału. A przed półrocznym stypendium w Institute for Advance Study w Princeton w 1964 roku wyjaśniono mu, że.

Komputery

W tym okresie wyniósł 5,41 miliarda dolarów, a zysk netto 818 milionów. Właściciele akcji firmy Apple zarobili 0,92 dolara na akcji.
W ciągu tego kwartału Apple sprzedało 1 mln 764 tys. komputerów Macintosh (o 33% więcej, niż w tym samym kwartale rok temu) i 9 mln 815 tys. odtwarzaczy iPod (21% więcej, niż w kwartale przed rokiem). Co ciekawe, jedynie 40% zysku przyniosła firmie sprzedaż zagraniczna. W porównaniu do zeszłorocznego kwartału (472 miliony dolarów zysku, wzrost wartości akcji o 0,54 dolara), Apple osiągnęło prawie podwójny zysk.

Na konferencji Steve Jobs powiedział, że w tym roku zanotowano największy zysk Apple w trzecim kwartale w historii tej firmy. Dyrektor finansowy firmy, Peter Oppenheimer, zapowiedział, że firma oczekuje przychodu około 5,7 miliarda dolarów i wzrostu wartości akcji o kolejne 0,65 dolara na akcję w nadchodzącym kwartale. Wielkie nadzieje firmy wiążą się ze sprzedażą najnowszego produktu – iPhone, którego milionowy egzemplarz, według prognoz, zostanie sprzedany przed końcem września tego roku (w Europie iPhone pojawi się na rynku dopiero w listopadzie).

Zainteresowani mogą wysłuchać pełnego raportu za pomocą odtwarzacza QuickTime.

Znalezione na Dobreprogramy.com. 

devlish-chic blog

> 22 04

22 kwietnia
Urodzili się
1451 - Izabela I Katolicka, królowa Leónu i Kastylii (zm. 1504)
1610 - Aleksander VIII, właśc. Pietro Ottoboni, papież (zm. 1691)
1724 - Immanuel Kant, niemiecki filozof (zm. 1804)
1870 - Włodzimierz Lenin, radziecki polityk, przywódca rewolucji październikowej, dyktator ZSRR (zm. 1924)
1876 - Robert Bárány, austriacki lekarz, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizjologii lub medycyny (zm. 1936)
1891 - Harold Jeffreys, angielski astronom (zm. 1989)
1899 - Władimir Nabokow, amerykański pisarz rosyjskiego pochodzenia (zm. 1977)
1903 - Eberhard Schöngarth, niemiecki prawnik, zbrodniarz hitlerowski (zm. 1946)
1904 - Robert Oppenheimer, amerykański fizyk (zm. 1967)
1916 - Yehudi Menuhin, amerykański skrzypek i dyrygent (zm. 1999)
1923 - Aaron Spelling, amerykański producent filmowy
1935 - Stanisław Kowalski, polski działacz samorządowy, prezydent Torunia
1937 - Jack Nicholson, amerykański aktor
1944 - Steve Fossett, amerykański milioner i poszukiwacz przygód
1954 - Izabela Trojanowska, polska piosenkarka i aktorka
1957 - Donald Tusk, polski polityk
1974 - Shavo Odadjian, amerykański basista zespołu System Of A Down ormiańskiego pochodzenia
1976 - Michał i Marcin Żewłakow, polscy piłkarze, reprezentanci Polski

1989 - Katarzyna Mączyńska (aka Monka, Mąka), najukochańszy z.