O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Operon

Milka Jung

Przez osiem miesięcy stawiał żagle sam, po zakończeniu regat okazało się, że schudł 15 kg. Po postawieniu grota, szybko rozwijamy solent.
Wiatr 12-14 w, stan morza 3, załoga w kapokach, płyniemy baksztagiem, kurs Hel!
Wiatr coraz mocniejszy, stan morza 4. Ochotnicy mogą stanąć za kołem sterowym. W kokpicie ciekawa rozmowa, wspomnienia z V5O, problemy polskiego żeglarstwa, Vendee Globe 2012… !
Godzina 14-ta, port Hel, cała grupa szybkim marszem  dociera do restauracji Maszoperia mieszczącej się w 180 letniej chacie rybackiej. Pyszny obiad, duży wybór potraw, Anita z Wydawnictwa Operon dba, aby nikt nie wstał od stołu głodny.
15.30 ! Wypływamy z Helu, wiatr tężeje, morze 4-5. Stawiamy żagle, lewy hals, kierunek Gdynia. Operon tnie fale prowadzony przez autopilota Raymarine, zawietrzna burta zanurzona, aż po słupki relingów, ale jazdaaa ! Cała załoga balastuje!!! Gutek stoi w kokpicie i opowiada o hiszpańskim systemie podatkowym, który sprzyja rozwojowi żeglarstwa w tym kraju.
Reda portu Gdynia , zwrot przez sztag prawy hals, kierunek Gdańsk. Kapitan schodzi do mesy, pokazuje nielicznym śmiałkom niepublikowane filmy z V5O, reszta załogi balastuje. Pomimo ostrego bajdewindu.

Egzamin gimnazjalny - Daniel Szczypior

Newsletter
Kategorie: Wszystkie | Egzamin | Egzamin II | Egzamin III | Egzamin gimnazjalny | Moja szkoła | vgadsgsdgs
RSS

Egzamin gimnazjalny

czwartek, 18 lutego 2010
Klucz do repetytorium

Oddaję do dyspozycji klucz do repetytorium. Klucz jest przeznaczony jest do osobistego użytku.

1. Proszę sprawdzać tylko zadania do czytania

2. Proszę nie sprawdzać testów gimnazjalnych

klucz jest TUTAJ (należy wejść w folder dokumenty)

16:36, angielski78 , Egzamin gimnazjalny
Link Dodaj komentarz »
środa, 10 lutego 2010
Egzamin próbny

http://operon.x.pl/peg/arkusze/2010/jezyki/PEG2010-Angielski-arkusz.pdf

Zacisze

Się zlana potem i przerażona jak nigdy. Przestraszyłam się, że jestem w tym ciemnym, psychicznym pokoju. Z moim bratem, którego nie mam. Źle spałam, co przełożyło się na nastrój na cały dzień. Błagałam tylko, by te lekcje się wreszcie skończyły... A teraz... Boję się zasnąć.

18:39, vitani89
Link Dodaj komentarz »
piątek, 07 grudnia 2007
Wyjątkowo zakompleksiony operon...

Jestem po maratonie maturalnym, próbnym. Wszyscy wiedzieli, że jak Operon zabierze się za zadania, to będzie źle. Też, takie coś wymyślić... Straszne. "Wypisz z tekstu fragmenty o charakterze impresywnym". Dobra, ene, due, rike... Raz, dwa, trzy... Wypadasz... Ty! I szybko zapisać, by zdążyć przed czasem, bo zegar tyka.

To polski, a teraz angielski. Bla, bla, bla... Koniec... Bla, bla, bla... Koniec... I tyle zrozumiałam ze słuchanki. Pisanie, dobrze, ale kto w ogóle wymyślił dla rozszerzonych limit słów? Jak mozna napisać dobre opowiadanie tylko na 200 -.

Samorząd Uczniowski działający w Zespole Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini - Onet.pl Blog


12 stycznia 2009
09.01.2008 - Matura próbna 2009
 
Klasa 4B podczas egzaminu maturalnego z języka obcego

W szkole trwają próbne egzaminy maturalne dla klas programowo najwyższych. Pierwszy raz uczniowie zetknęli się z testową wersją w listopadzie 2008 r. Wówczas arkusze przygotowane były przez wydawnictwo Operon. Aktualne opracowała Centralna Komisja Egzaminacyjna.

W piątek odbył się egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym. W dniu dzisiejszym maturzyści zmierzyli się z językami nowożytnymi. Wtorek będzie sprawdzianem z wybranego przedmiotu, natomiast środa z języka ojczystego na poziomie rozszerzonym.

Trudno jednoznacznie ocenić stopień trudności. Głosy są podzielone, każdy ma swój pogląd. Arkusze z Operonu wydawały się być prostsze. Przy wypracowaniu z polskiego można było wybrać spośród dwóch lektur. Na prawdziwej maturze jednak nigdy tak nie było. Uczniowie wybierają temat z poezji.

when I will die darling - bloog.pl

mam dość.....wszystko jest do dupy...nie zdałam próbnej matury z matemtyki....miałam 28%....ja pierdoole...jestem do niczego...nie zostane dopuszczona do matury a jak zostane to jej albo nie zdam albo nie przystapię do nie i tyle....wszystko się jebie...dziś wszyscy obrywają ode mnie.....ale powinni wiedzieć, że jak jestem zła to lepiej do mnie nie podchodzić....jutro matura z polskiego, w środę kolejna z matmy(ale nie na ocene bo po co mature z OPERONU robić na ocene byśmy dostali dobre oceny), w czwartek angielski a w piatek historia i wos....oczywiście operon zakłada, że mamy materiał cały zrobiony i na wypracowaniu mogę spodziewać się wszystkiego....ja pierdole....mam już tego dość....w przyszłym tygodniu czeka mnie sprawdzian ze stereometrii i funkcji liniowe, sprawdzian z wosu, kartkówka z rancuskiego, chemii i historii i wyniki olimpiady....już mi nawet przestaje zależeć na wszystkim...w piątek udało mi się i jade na okręg z olimpiady ale za miast uczyć się na olimpiade będę uczyć się na poprawkę semestru z matmy...kurwa mać! nie wiem.

Zeszyt online z biologii by 93. - Onet.pl Blog

+ Zjawisko sukcesji ekologicznej i skutki.
BLOGI POLECANE:
+ PIERWSZA POMOC - mój blog - ZAPRASZAM
+ + Biol-chem - blog Adriana.
+ Biologia w liceum - blog Mateusza.
+ BIOMIST - portal przyrodniczy - ZAPRASZAM
+ Blaues kleid - blog Green.
+ Encyklopedia Biologiczna - ZAPRASZAM
+ Chlorofil - blog Misako.
- 44476 -
- 178 -
Informacje są brane z moich prywatnych zapisów z lekcji biologii
zakres rozszerzony, liceum).
Niektóre obrazki są skanowane z podręcznika:
Biologia 1-3, Operon, zakres rozszerzony

dr90210.blog

Się tylko na maturze, chciaż materiał już dawno już przerobiony. Jak się nie uda mi dosta znowu na medycynkę to zaczne jeszcze raz chemie(tyle że z przepisanym pierwszym semestrem) i chyba kosmetologie(czy wiecie że po tym kierunku jak zrbi się doktorat uzyskuje ise tytuł DOKTOR NAUK MEDYCZNYCH!!!!!! jak po medycynie) ale mimo wszytsko mam przeczucie że mi sie uda Bo jestem obkuta i wywiczona jak nigdy, a jeszcze aż 2 miesiące do matury. W zeszłym roku o tej porze "srałąm w gacie" i już wiedziałąm ze nie zdaże z tym czy tamtym...a dzisiaj jeszcze taaaak długo...niedługo zaczmne recytowa strone po stronie z operonu:))))))) Całuje

skomentuj (1)

lekcja nr.2 2009-09-15 18:32:40

Dalej tkwie w alkoholach i fenolach...jeszcze dzisiaj teoria, a już jutro do piątku zadanka ze wszystkich możliwych zbiorów.  Dzisiaj szlifuje jeszcze skład chemiczny komórki...jestem ciekawa co babka jutro wymyśli na korkach??? Mam nadzieje ze sie nie skompromituje:)

W niedziele sie WYPROWADZAM do bardzoooo ogromneeego miasta. Prawie całe życie tkwiłam w maleńkim miasteczku, a teraz taka zmiana. Mimo wszystkich obaw mega się cieszę! Wynajełam.

Operon matura

Together we stand, divided we fall.

modestiablog - archiwum: maj 2006
Strona główna Nie lękajcie się, za rok też będzie matura.
Oczywiście, że się nie stresuję. Nawet się nie denerwuję. Jestem aż niezdrowo opanowana.
Stres sieje spustoszenie w mojej podświadomości, jak zwykle. Niszczy mi paznokcie, jak zwykle. Wybuchnie po fakcie, jak zwykle.

.
Ech.

Wracam do siebie. W końcu wracam do siebie.
Mam wrażenie, że od pół roku nic się nie zmieniło. Że wciąż jest we mnie ten sam spokój i poczucie bezpieczeństwa, stabilności.
Oddaliłam się od siebie na rzecz entalpii i operonu laktozowego, a teraz do siebie wracam.
Czy ja w ogóle mam jeszcze gdzie wracać?

Słuchając wczoraj Tool`a, pomyślałam sobie, że zrealizowała się kolejna moja mała wizja. I jest tak, jak się tego spodziewałam.
Jestem.

...zeszyt rozmyślań...

Zakochania. Miał na imię Jay, ciemna karnacja, przystojny i świetnie śpiewał :D W ogole ta aura słoneczna sprzyja miłosnym uniesieniom. Pięknie jest. a ja siędzę w Operonie i kuje biologie. Życie jest niesprawiedliwe!
Jakby ktoś chciał schudnąć nie odmawiając sobie czasem czekoladowych przyjemności polecam Linea'e - 4 kg w.* moje myśli... * skomentuj(1)

*layout by me*matura


Poprawiałam niedawno mature z biologii jako że mam wielkie aspiracje dostać się w końcu tam gdzie chce:> Z niecierpliwością czekam na 30czerwca kiedy dostane wyniki a potem na 21 lipca.